Entelektüel gelişimiYeni yüzyıl

Neden insanlar hala ruhun varlığına inanıyor musunuz?

doğa yasalarının temelinde iç durumunu anlamak için bir girişimde, yeni bir şey değildir. Hipokrat dört beden sıvıları özetlenen önce bile, Yunan, Roma ve Hint doktorları farklı sıvıların "dere" anlamı hakkında spekülasyon yapıyorlar. onun kilidi genellikle kronik hastalık ve hatta ölüme neden olur iken Yem genellikle olumlu olduğu düşünülmektedir.

Görünmez neydi, sonuna kadar anlaşılabilir asla, bu yüzden teori eski haline gelmiştir. Mikrop teorisi nihayet bu çürüttü, ama özünde ruhun fikri korunur.

Haberleşme iç ve dış dünya

Buna göre, bu düşünce treni izleyin hastalık gibi örneğin iç süreçlerini etkilemeliyiz iç ve dış barış senkronize dış aktivitelerinde, varlığı.

düşünme Benzer bir tip sıklıkla oluşur. Örneğin, taraftarları depremler, kuraklıklar ve fırtınalar devlet düzeyinde, eşcinsel evlilikte onay neden savunuyorlar. Sadece Alabama Kongre üyesi Mo Brooks üzerinde "iyi işler yapıyor" insanlar sağlıklıdır ve bu nedenle sigorta havuzları az katkı yapmalıdır geçtiğimiz hafta söyledi. Bu tür belirsiz niyetle metafizik görünümü ihtiva etmiştir. Birkaç rahipler iç ve dış çevre arasındaki ilişkiyi değerlendiriyorlar.

Martina Lyutera Bakış

Dünyada Martina Lyutera ismi bugün sebebiyle öbür girmesini güvenli sağlamak için Hıristiyanlara zevkler sunulan resmi Katolik Kilisesi tarafından eleştirilse etmektir. Luther bir usta talihsiz vücut olmasına rağmen ruh hakkında fikirleri yaşamı boyunca onu etkiledi.

Reformasyon ilahiyatçı

Teolog Luther ona ün kazandı ve 1517 yılında Reformasyon başlangıcı oldu tanınmış tezin yazarı oldu. putperestlik, evlilik ve birlik gibi şeyler açısından O'nun şiddetli çürütme sonuçta dinin bölünmüş katkıda bulunmuştur. O Kutsal Papalık kararnameler veya teologlar daha büyük bir ölçüde uygun olduğu fikrine kendini kaptırmıştı. Bu Oxford Üniversitesi Roper de İlahiyatçı bilgin karakterize etmektedir.

fikirler Lutheranism

Martin Luther sansürü aşmak ve mümkün olduğunca geniş onları yaymak, fikirlerini korumasını bilmiştir. yeni işiyle Her fazlasını istemedi kitleye ileri bir başka radikal bir adım anlamına geliyordu. Hiç kimse daha önce böyle bir tahrip edici etki amacıyla mührünü cesaret.

Ayrıca, Luther, insan gövdesinin bir usta oldu. O bir Hıristiyan gerçekten Mesih'in nimet alınan şarap ekmek ile servis talep etti. evlilik din adamlarının kabul edilemez iken, o seks gerçekten iyi olduğunu gördük, ama yine de genel olarak kadınların toplumdaki rolünün görünümünü kabul bağlı kalırlar.

cesur ifadeleri

Roma amaçlayan onun en büyük eleştiri birinde, Luther papalık makamı yetkili olduğunu beyan etti. Luther bilgi İncil'i öncesinde tüm önceki yüzyıllarda insanlığı toplanan düşünüyordum, onun hayal tamamen yaşadı. Bu düşüncenin özgünlüğü ile ayırt edilir. O tanınmış spekülasyon modern başarıları incelemek için yerine teklif etti.

dünyanın Özel görünüm

O da bedensel zevkler zevk: seks ve sarhoşluk onun günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Ancak, o kadar çok sevilen eti neler olduğunu manevi nedenlerden atfedilen. Bu hastalıkların özellikle geçerliydi.

Ancak, bu Luther'in düşünme sıradışı görünüyor? Vera bedensel deneyimlerden tanrıbilimci toplanan, ve o oldu daha eski, daha onun için soruydu.

O bedeni anlamına Norveçli terimi "Ragnarok" belirlenmesi, olduğuna inanıyordu nihai güçlerinin iyi ve kötü bağırsak savaşmış ve yukarıdan kontrol edilir.

Lutheran reformcu Filippu Melanhtonu yazdığı bir mektupta, o da şeytan ruhsal onu baştan durdurdu ve fiziksel saldırılara geçti yazdı. vücudunu Kapanış Deccal zafer kesin bir işaretiydi.

vücudu başarısız gibi, "ruh hali daha kıyamet oldu." organları, düzgün yapmadığından hangi toplumun kendisi kargaşa içinde olduğu anlamına geliyordu.

reformcu belli kibir olmadan değildi - tevazu dini düşüncesi, görünüşe göre, temel doktrini yoktur içinde. Mizah diye kullanılan insanların kafasında, üzerinde etkisinin önemli mekanizma kalmıştır "kutsallık aura imha." Bir resim haklıydı ve o yoldan insanlığı çökertmek için nasıl biliyordu kuşkusu yoktu bir adamın ortaya çıkmaktadır. Onun öğretim büyük bir iz bırakmıştır.

bilişsel bilim

Beş yüz yıl Lutheran Reformasyon sonra biz nedeniyle sinirbilimin genişleyen alanına sinir sistemleri çevre ile nasıl etkileşimde anlamada başka devrim yaşıyoruz. Sabırsız insanlar biyoloji ile ilgili bütün sorunları, var olma hakkına sahip olduğunu, özünde bekliyoruz. Ancak, bilişsel bilim - nispeten genç bir disiplin ve mevcut fonlarla kaydedilen ilerleme, zaten çarpıcı.

bilinç bilim mekanizmaları tam olarak anlaşılamamıştır olmasa da, bir şey yadsınamaz - bilinç vücuda bağlıdır. Ceset yoksa aklın ve dolayısıyla bir ruh diye bir şey yoktur.

Bir dönem böyle bilinç olarak, Platon ve Aristo felsefesi zaten ilgi vardı. Antik çağlarda, bu tema onların emeklerinin setleri temeli oldu.

ruh ve beden Bağlı?

XVII yüzyıl Fransız matematikçi olarak, fizikçi ve filozof Rene Dekart beden ve zihin bağımsızdır ve birbiriyle ilişkili olup olmadıklarını belirten zihin kavramını genişletmiştir.

Daniel Dennett ve diğer bilim adamları tarafından önerildiği gibi, bilinç beyin veya vücutta belirli bir sistem tarafından temsil edilmez. Bunun yerine, daha büyük bir fenomen oluşturmak için benzersiz bir şekilde bir araya küçük bir dizi işlemden, ortaya çıkar. Bu döküm Zincirin bir halkası kendine özgü bir bağlantı oluşturduğunda insanlar acı sayısız nörolojik hastalıklarda kendini gösteriyor.

Hala zihin ve beden tespit entegre devrenin olup olmadığı bilinen değil, - bunlar düşünce beyin tamamen rasyonel değil, fiziksel duyular ve sezgi yoluyla oluşturulur, tıpkı ayrı olaylardır.

Martin Luther, belki de insanlar o yaklaşık beş yüz yıl önce Saksonya'da öne sürülen konular tartışılacaktır gerçeği hiç düşünmedim. Onun asi doğası takdir edilmenin ederken, uzakta ruhun konu taşındı.

Bireyin Ruh ve biyolojik doğa ayrı ve uyumsuz kavramlardır. Her şey olmadığını davranmak, bunun yerine bir ışık kaynağına dönüm, duvarda gölgeler tefekkür üzerinde durulacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.