Entelektüel gelişimiYeni yüzyıl

10 sonrası insan yaratıklar, Dünya'yı miras alacak

mevcut haliyle insanlar, orada uzun süre Dünya gezegeninde ve çok güvende hissediyorum. Ancak noktasına yaklaşan hangi er ya da geç insanlar başkasına baton geçmek zorunda kalacak gerçeğini dikkate değer olduğunu - hatta belki de kendilerinin oluşturmak olanlar. insansonrası Ne medeniyet dünyasında egemen olma ihtimali yüksek mi? Akıllı Ne tür insanlık değiştirebilirim?

gelişmiş hayvanlar

insan zekası seviyesine hayvan fikrinin öne zaten oldukça eskidir - sadece hatırlayarak HG Wells'in "Moreau Adası" değer. Diğerleri insan ve hayvanlar yan ayrıca gelişmiş tarafı gelişmiş olacağına inanıyoruz Bazı gelecekte, kendilerini ezenlere karşı mücadele etmek ihtilale olabilir engin sınıfında ileri hayvanlardır. Bazı teorisyenler inanıyoruz insanların hareket onların hayvanlar için entelektüel seviyesi, en kısa sürede fonlar için bu amaç ve yetenekleri - bu en gerçek ahlaki zorunluluk. Ancak, birçok anlarda gömülü ciddi şüpheler vardır bazı türlerin özellikleri kadar - böyle tecavüz agresif şempanzeler veya yunuslar eğilimi olarak.

Borghi

Tek bir kolektif zihnine birlikte evrendeki tüm canlı türlerini ulaştırmaya çalışan siborgların bir yarış, - Evren "Uzay Yolu" kamu Borg tanıtıldı. Birçok bu en iyi çözüm olmadığına inanıyorum, ancak böyle bir fikre destek olanlar var. Bu saf bir propagandadır ve uzak kolektif zeka bir adım Roy parçası olarak mutluluk ve bireylerin özgürlüğüne bir yaklaşım anlamına gelebilir - Bu insanlar soğuk duygusuz varlıklar olarak Borg görüntü inanıyoruz. şimdi insanlar internet ağı ile bağlı ve tek tür olarak daha yakın olmak birbirleriyle iletişim çünkü Gerçekten de, yani ortak zekâya doğru bir adımdır.

genetik kast

Bilim adamı Francis Fukuyama transhumanism inanmaktadır - bu modernitenin en tehlikeli fikirlerden biridir. onun görüşüne göre, insanların temel insanlık geliştirmek için çalışıyorum - bu temelde tehlikeli bir fikirdir. O transhumanism olarak X faktörü sadece ahlaki seçim, bilinç, duygulara indirgenemez ve benzeri, tüm bu fikirlerin toplamıdır olarak tanımlar. Ve genetiği değiştirilmiş insan gelişimi bütün insanlar için eşitlik, liberal fikirlerin sonun başlangıcı olur. Genetik teknolojilere erişme genetik kastlar ve yıkım veya insanlığın köleleştirme yükseliş yol açacaktır.

gri goo

1986 yılında mühendis Eric Drexler insanlığa karşı nanoteknoloji ayaklanma olasılığı hakkında endişelerini dile getirdi. böyle kanser hücrelerinin yok edilmesi ve DNA zincirleri sabitleme olarak nanoteknoloji birçok potansiyel yararları, tarif ederken, aynı zamanda bir molekülün kendini kopyalayan droid boyutu tamamen Dünya'nın ekolojik niş işgal, diğer bütün bitki türleri ve hatta mikroorganizmaları yerine geçtiğini ortaya korkuluyor. "Gri çamur" ya da "küresel ecophagy" denilen bu senaryo.

yapay zeka

Yapay zeka - insan zekasını gerektiren görevleri gerçekleştirebilirsiniz makinelerin yaratılmasına adamış bilgisayar biliminin bir alt türü. Bir dar yumuşak ve zayıf akıl ve ortak, güçlü akıl: Toplamda iki AI türü vardır. AI Yumuşak insan aklının bir analog, ama o tamamen kopyalamak çalışmaz. Çoğu zaman, bu AI onu böyle emir, yönünü gösterme alarak satranç oynamak gibi görevler ile başa çıkmak için izin veren büyük boyutlu bilgilerin, çalışmak için tasarlanmıştır. Ancak, bu durumda sonuç çok insan düşünme görüntüden, yöntemlerle elde edilir. Buna göre, büyük tehlike gelecekte insanların gerçekleşebilir güçlü AI vardır.

baş teller

Wirehead - bilim kurgu insanların bir elektrik akımı ile beyin uyarmak için tayin bir terim. İlk defa bu kavram Larry Niven çalışmalarına yetmişli yıllarda ortaya çıktı ve sonra cyberpunktan çok yaygın hale geldi. Bu fikirler Dzheyms Olds sıçan beyni uyarmak için elektrotlar kullanılan ellili, ortaya çıktı muhtemeldir. Beynin ilgili alanları uyararak zevk ve sonra elektrotların etkilerini dayanamayıp, açlık ve uykusuzluktan öldü olarak sıçan, gıda ve uyku görmezden geldi.

Infomorfy

1991 yılında, Charles Platt "Silikon zihin," ölümsüzlük arayışı anlatan bir kitap yayınladı. Ve bu aramalar infomorfami denen oluşumların görünümünü, neden bilgisayarlara insan bilinci transferini içermektedir. 1996 yılında, yapay zeka Alexander Chislenko alanında Rus kuramcı dağıtılan zeka dayalı teorik özünü açıklamak için bu terimi ödünç aldı. Bu gibi ağ intellects çok daha hızlı ve kolay insanlardan daha bilgi ve deneyim paylaşabilirsiniz. Bu da, kimlik ve kişilik kavramları önemli değişikliklere yol açacaktır.

transgenik insanlar

Transgenik hayvanlar - bunlar kasten yabancı geni ortaya olmuştu hayvanlardır. Bu teknoloji balıkların rengini bir parlayan fare oluşturmak ve değiştirmek için izin verdi. Ayrıca, bu teknoloji Mamut hayata dönmek için girişimlerde kullanılmıştır ve şu anda insan hastalık ve durumların çalışma için transgenik primatların kullanımına ilişkin ciddi tartışmalar vardır. Doğal olarak, aynı zamanda nedeniyle diğer canlıların bulunan genlere avantaja sahip olur transgenik bireylerin kavram vardır. Birçok insan için Dönüşümün çözünürlük hayvanları, birçok yeteneklerini ödünç insanlığı olanak inanıyorum, ama ciddi tehditler var.

cyborglar

İlk defa kelime "cyborg" 1960 yılında akademik yazı kullanılmıştır. Bu çalışmada da kimyasal ve fiziksel dahil olmak üzere farklı araçlar kullanılarak çeşitli fonksiyonların bilinçsiz öz yönetimini artırma olasılığı hakkında oldu. Bu insanlar daha iyi, başarılı bir uzay keşif nihai amacı ile farklı ortamlarda hayatta kalmak için izin verecek. Daha sonra terim modern toplum yüksek teknoloji bağımlı hale gelmiştir ne kadar vurgulamak için implantlar kullanmak hastalara ilişkin olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ve şimdi birçok kişi iyi olmak için bastırılamaz bir susuzluk var olarak insanlar, cyborglar dönüşebilir, ve sonsuz proteze yaşlanma vücudun yüksek teknoloji değiştirme artan kullanılabilirliği ana hedef olacağına inanıyoruz.

insanların Çoklu çeşit

Spesiasyon - birçok yeni türlerin atalarının tek tip oluşturulduğu sırasında işlem. Zaten kitabında 1930 yılında Olaf Steyplton o yükselişi ve insanların on sekiz yeni tip düşüşünü ve Venüs'ün Dünya'dan son geçişini tanımladı. Bu insanoğlunun genetik mühendisliğinin iki yüz yıl sonra düşecek olan da dahil olmak üzere diğer benzer kavramlar, izledi. Bazı insanlar birkaç milyar yıl sonra kendisine geri dönebilir ve bu insanlık ölmedi ve dallı ve birçok benzer ancak farklı formlarda dönüştü keşfetmek için Dünya'dan kaçmak için yönetmek olduğu bir senaryo vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.