Haber ve ToplumKültür

Petersburg İmparatorluk Porselen Fabrikası Müzesi

Rusya'da porselen üretecek tesisin, günü, Petr Veliky henüz hayal. Ama yürütmek için bu iş sadece kızı Elizabeth oldu. O 1744 yılında kurulmuş ve o Rusya'da ilk ve Avrupa'da üçüncü oldu. 1837 yılında onun en iyi örneklerini görüntülemek için bir oda tahsis edildi. Daha sonra, bu Müzesi dönüştü İmparatorluk Porselen Fabrikası.

Bitkinin geçmişinden

Yapılı Nevsky Porselen Fabrikası daha sonra İmparatorluk Porselen Fabrikası (1765) adını ve o LPF, kısaca 1917'den beri çağrısında bulundu. Dmitry Vinogradov on yıldır yüksek kaliteli porselen bir reçete geliştirilmesi. İlk üretim 1750 yılında enfiye ile başladı. Örneğin, çiçek sır ile enfiye kutusu 1760 yılında boyadı. O bakır ve altın yaldızlı iyileşiyor. Uzun süre fabrikada Teknoloji uzmanları yabancıların çalıştı, ama her zaman Rus aristokratlar tarafından yönetilmektedir. Gluhovskaya kil ardından, üretim için Fransızca ve İngilizce kullanılır. 1845 yılında, ne zaman bitki banliyölerde bulunduğu İmparatorluk Porselen Fabrikası, bir müze olacak. Yirminci yüzyılda şehir sınırları girdi. Şimdi, daha önce olduğu gibi, adresidir İmparatorluk Porselen Fabrikası, bir Müzesi'nin topraklarında. Vs. m "Lomonosov" Nevsky İlçesi, Obukhov Defense, d 151..

İmparator I. Nikolay'ın ve Alexander III al

Bu kopyalarını yapmak onlara değer ve dikkatle incelenmesi olan numunelerin, depolanması için imparatorun emriyle olduğunu, müze fabrikada çıktı. uygulanan sanat eserlerinin Bu özel deposu. İmparatorluk Porselen Fabrikası Müzesi iki yüz yetmiş yıl eşsiz bir koleksiyona gösteriyor vardır. Nadir kütüphane, resim ve sanat cam da dahil olmak üzere 30.000 sergiler, In.

Nicholas I torunu kararıyla, İmparator Alexander III kopya halinde tüm ürünleri üretmeye başladı. Petersburg İmparatorluk Porselen Fabrikası Müzesinde - Bir saraya, diğer gitti. müzelerde mevcut sunulan Sovyet propagandası porselen, dahil o zaman ya da böyle, az galip Bütün büyük sanatsal stilleri. Buna ek olarak, Avrupa, Çin ve Japon ustaların eserlerini orada sergilenmektedir. Dünyada Bu koleksiyon hiçbir analogları vardır.

2000'lerin Devirme

Üçüncü bin yılın başlarında, bitki Amerikalı yatırımcılar tarafından özelleştirildi. Müzenin güvenliği konusunda çok ciddi bir soru vardı. Onlar devlete aitti. toplama tarihsel sitede olmalıdır inanç, ifade Boris Piotrovsky. Kültür Bakanlığı yaptığı açıklamada dinledi ve Goé gözetiminde İmparatorluk Porselen Fabrikası Müzesi'ni geçti. 2003 yılından bu yana Hermitage IPE yeni bir bölümü vardır. Şu anda, sahipleri Amerikalılar olmazlar, ve Rusya vatandaşları.

ürünleri IPE

aralığı 7 koleksiyon oluşur. Bazı numuneler ile, okuyucuya tanıtmak için hazır. Burada, örneğin, çay çifti iki kişilik. O kadar zengin porselen bile göremiyorum süslüdür. çay veren Yaldızlı kolları, fincan iç yüzeyi, bu açıklanamaz güzel renk içine dökülür. İki farklı çiçek buketi yerleştirilmiş olan bir dikdörtgen dekore Sami kap. Tabakları da farklıdır. mavi, diğer - - kırmızı kenarında altın vuruş ile, birinde bulunmaktadır. Yani çay içenlerin her seçim ve her zaman onlar tarafından sevilen ve zevk fırsatı buldu vardır.

vazolar

Yukarıdaki fotoğraf bir kase-krater, 1830 yılında çalışmalarını gösterir. Bu Saray Grenadiers Şirket sır boyama davulcuları gösterir. Vazo çok renkli çok renkli, özel şıklık yaldız ve mat altın (alt şekil çevreleyebilir) ait tsirovka verir. Baz bronz dahil. Bu tip vazolar Çifti yüksek uluslararası müzayedelerde derecelendirilir.

İmparatorluk Porselen Fabrikası Müzesi Dükkanı

fabrikasında ve Hermitage bulunan kişiler dahil olmak üzere birkaç (düzine) IPE marka mağazaları vardır. Buna ek olarak, Paris, örneğin hatta yurtdışında Kolpino'da, Peterhof, Moskova, Saratov, ve. Mağazalar insanlara ve hayvanlara, çanak çömlek her türlü vazolar yüksek talep rakamlarda. En popüler biri - Geleneksel klasik çay seti "Lale". Mavi ile kaplıdır , kobalt örgü altı kişilik tasarlanan ve yirmi maddeden oluşmaktadır.

Bugün, geçmişin kültür mirası çok dikkatli vardır. Sihirbazlar sadece korumak için çalışıyoruz ama aynı zamanda gelenek güncellemek için. Onlar kendi yaratıcı tarzı bulmak. Size IPE ve orijinal ürünlerin çeşitli oluşturmanıza olanak sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.