FormasyonDiller

"Havadar-peri": phraseologism değeri, köken, eş

Herkes Rus dili sürdürülebilir tasarımlar açısından zengin olduğunu bilir, anlamı onların kelime sınırlıdır, özellikle yabancılara zorlu bir sır olarak kalır. "Bulutlar kafası." - açıklayıcı bir konuşmanın bu rakamın örnek bunun kaynağını tarihini biliyorsanız, henüz anlamak kolay phraseologism Anlamı. ondan ve hangi durumlar burada devreye girdi yüzden kullanmayı kabul edilmektedir?

"Havadar-peri": phraseologism değeri, onun kökeni

Bizim günlerde konuşma Bu rakam literatüründe, aynı zamanda gündelik konuşmada sadece başarıyla kullanılmaktadır. onun destekçileri ve muhalifleri vardır, her biri kendi kökenli iki sürümü vardır. En popüler teoriye sopa Yani, neyi anlamı "bulutlar" sürdürülebilir tasarımı ile doludur? "Empyrean Vita içinde" Phraseologism değeri bu karmaşık bulmacayı çözmek yardımcı olacaktır.

Antik Yunan sakinleri dünya hakkında kendi fikirlerini, bugünden çok farklı oldu sır değil. Eski Yunanlılar Güneş, ay ve yıldızlar sırf onlara destek Dünya'nın çevresinde dönen muazzam kristal kürenin kendi konumunu korumak inanıyordu. Bu alanların en uzak insanlığı yöneten güçlü tanrılar tarafından doldurulur efsanevi dünyasında yanında yer almaktadır. Bu dünya "empiros" denilen antik Yunan sakinlerinin temsil içindedir. Ölümlüler sadece onu görmek için, hayal ve rüya gibi olduğu için değildi edebilirsiniz.

yanlış inançların Reddi

Çalışma Nikolaya Kopernika nihayet yukarıda açıklandığı gibi evrenin yapısının fikrini çürütmek için izin yaparken deyim "empyrean içinde yükselmek", sadece 15. yüzyılda modern bir anlam yüklenmiştir. Önemli ölçüde ünlü bilim adamı Galileo Galilei olarak ilerleme ve faaliyetlerine katkıda bulunmuştur.

O zamandan beri, demek "empyrean kafa" onun hayal, içtenlikle yanlış kaptırmak üzere, imkansız hayalleri içinde şımartmak için. Bu Empyrean çünkü aynı anlama sahiptir "bulutlar" sözel yapı olarak ortaya çıktı - "gökyüzünün üst" dir Bu nedenle, yaş birkaç yüzyıl boyunca phraseologism olduğunu.

Eski Yunan ya da antik Slav?

Tabii ki, dilbilimciler ve sürekli ciro yaptığını nerede sorusuna farklı bir yanıt sunmak "bulutlar kafa." Phraseologism değeri aynı kalır, ama onun kökeni Eski Slav fiil "vitati" ile bağlantılıdır. "Durmak, yaşamak" - yani Latince vita (life) elde edilen sırayla, kelime çevirir. Bu sürümdeki Antik Yunanlılar belirtilmemiştir.

gerçekte gizemli deyim nereye götürdüğünü teorilerin hangisi doğrudur? Dilbilimciler bu tema üzerinde tartışmaya, hala devam ediyor, ancak ilk sürümü daha destekçileri var.

Ne deyim yapar

Yani, ortak bir cümle Sebep ne "bulutlar baş?" phraseologism Anlamı bebek bahsederken kullandığı söylüyor. İlk bu kararlı ciro rüya tercih gerçek hayattan uzak olan insanlar ile karşı karşıya herkese akla gelir ve pasif hareket değildir. Çoğu zaman bu ifade o kullanılmadan kişinin zamanını harcayan bir sitem, negatif anlamda yerleştirilmiştir. lafın gelişi ironik bir anlamda kullanılabildiği gibi.

Bu deyim tüm yaş gruplarının üyelerine karşı başarıyla kullanılmaktadır. Örneğin, o kendi hayal öğrenmek tercih öğretmen dinlemediğini, yani çocuk sınıfta bulutlarda olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle söz konusu ve rüyalarımda yaşayan gerçeklikten kopuk yetişkinlerin yaklaşık edilmektedir. Birisi başkasına var veya kendi devamsızlık fikirli şikayet istediğinde deyim durumda kullandı.

sazanlama

Gerçeklikten dekolmanı suçlanmak çok zor olanlar da dahil olmak üzere zamanımızda yaşayan birçok kişi, yaygındır zaman zaman stargaze açıktır. insanlar sadece rüya, ama gücün sanrı altında olmayan durumlarda en uygun bir ifade, rüyalar gerçek olamayacağını - It "bulutlar" inanılmaktadır.

Birkaç yüzyıl için mecaz, popülerliğini sürdürdüğünü de dikkate değer gerçek uçuş, uçak ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu ona bir fantezi uçuşunu, ve başka bir şey ifade eder.

eş nelerdir

Yukarıda da deyim ne anlama geldiği konusunda ayrıntılı bilgi verir "bulutlar başını." Eş anlamlı "Havada kale inşa" kesinlikle aynı anlamı. Ayrıca geleneksel olarak, gerçekte ne bir şey yapmaz bir şey hayal etmek, rüyalar gerçeklikten gitmek tercih eden bir insanın konuşma, tüketilmektedir.

Başarıyla anlam zararları olmadan deyim yerine hangi diğer tanınmış eş? Sabit ciro "yıldızları saymak" - başka popüler bir seçenektir. Örneğin, onunla okuyucular o karakter boşta rüyalarda zaman harcıyor anlamaya verir eserlerin Lermantov birinde bulunabilir. Genellikle negatif anlamda içine konur, bu aylaklık bir adam suçlamak etmektir.

günümüzde popüler olan başka hangi konuşma tasarımları eş "Baş bulutlar"? Bir kişi sadece yıldızları saymak değil, aynı zamanda bulutların içine uzağa taşınan olamaz. Ayrıca sinek veya bulutlarda yüzer, yükselmek veya rüya, gök ile yer arasında gelebilirsiniz. güvenle yukarıdaki eş anlamlı herhangi seçebilmesi aynı anda Anlamı, değişmeden kalır.

Bilmen gereken başka ne

O "bulutlar" sürdürülebilir tasarım her zaman negatif bir anlam yoktur akılda tutulmalıdır. Zaman zaman, konuşma kullanımının bu rakam kendi pratik olmama ünlü yaratıcı kişiliklerden konuşurken. Bu sitem ama gerçeğin sadece bir bildiri olmayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.