Sanat ve EğlenceSanat

Sanatçı Karl Bryullov: biyografi, kişisel yaşam, iş

Karl Pavlovich Bryullov (1799 - 1852) - Velikiy Karl - yani, hatta yaşamı boyunca ressamın çağdaşları denirdi. Onun adı Flanders'in iyi portre ressamlarından adları ile eşit konulmuştur. Ve İmparator Nicholas Ben bir elmas ile ona bir yüzük verilmiş eserlerinin, birinden böyle bir hayranlıkla geldi.

Fransız kökler

Meslek sanatçılar Bryullo ailesi kalıtsal oldu: onun büyük dedesi, dedesi ve babası - atölyede tüm sanatçıların oluşuyordu. Baba, akademisyen ve profesör çocuklarının ilk öğretmeni oldu. Gelecekteki ressam annesi bir Ruslaşmış Alman aileden gelen, Schröder kızlık adıydı.

Çalışmanın Yıl (1809 - 1821)

On iki yıldır o Akademisi Karl Bryullov okudu. Ondan Biyografi bu yıllarda, eşsiz yetenek ve ciddi bir ev çalışmasında sayesinde daha iyi daha gelişti: o sınıf arkadaşları arasında öne çıktı. klasisizminin ilkelerine dayanan Eğitim. Çalışmanın dizisi, şimdi kayıp, sarsılmaz oldu. çizerek canlı modeller eğitimin uzun bir dizi etap sonrasında geldi: - "Bir insan" dökümlü mankenler sonra, sıva atmalarını çizim (natürmortlar ve şekil kompozisyonları) orijinalleri kopyalamak.

Karl sürekli akranlarının önünde yürüyen. oda huzursuzluk ve heyecanlı dünya olabileceğini gerçek idealin, tabi oldu gerçekten klasisizm sevilen genç adam. Ama siyasi tutkular hayat ve yaşam doğanın güzelliğini yaşayan idealist dünya işgal etmiştir. Ve onun ilk filmi "Nergis" (1819) yılında Akademisi tarafından ayarlanmış olan koşullu çerçeve için ayrıldı. Ve o bütün kanunları uyarınca gerçekleştirilen yarışma resim için, Bryullov altın madalya aldı.

İtalya'ya Yolculuk

Son zamanlarda Sanatçıları Destekleme Derneği yaratılmış Roma iki kardeş, Charles ve Alexander, gönderir. İşte o yıllarda Aleksandra Bryullova bir portresi. O sadece güzel, ama çizim ve mimari için daha büyük bir yeteneği vardır. Petersburg yılında bir bina inşa Pulkovo Gözlemevi'nin ötesinde ve. Tüm atmosferi sanatı ve güzelliği ile doymuş bir ülkeye bu ilk ziyareti, ruh kardeşler geçecektir. Şu anda, İmparator çözünürlük isimlerini Russified ve şimdi Bryullo ve Başyapıtları olur. Bu arada, yolda, Karl Bryullov, biyografi ona Gotik sanatın bir toplantı ve Titian eserlerini verir, hayret ve onları takdir ediyor. Ama yavaş yavaş Rus henüz bilinmemektedir hangi romantizmin fikri, bu konuda endişelenmeye başlar.

Floransa ve son olarak Roma şaşkınlık- ve genç sanatçı büyüledi. Her şeyden önce, o Raphael ve Leonardo tarafından takdir değil, aynı zamanda notları ülkede huzursuzluk söyledi. Bu kurtuluş hareketini olgunlaşır. Özgürlük - o ülkenin bütün insanları çekiyor budur. Bryullov bitiremedi şu anda ne bir resim - kafasında gördüğü tüm tutarlı bir sisteme uymuyor. Ama yaklaşık 120 portrelerini yapar. Tüm onun modelleri, istisnasız güzel. Örneğin, EP "Dikey Gagarina oğulları Eugene, Leo ve Theophilus "(1824). Zaten bu işe erken görülen ve Akademi ona verdi, renkçi hediye ve beceri parlak edilebilir. Bu samimi aile portre sanatçı arkadaş olduğu ile ailesinin derhal sempati uyandırıyor. Bu yıllarda, birçok siparişlerinin alınması, popüler ressam olma, kimin biyografi yeni bir dönüş yapar Karl Bryullov, sanatçıların Teşvik Derneği ile kırar ve kendini çalışma yazmaya başladı. O zaman seçmekte serbesttir, o yeni bir ürün oluşturmak ve satabilirim. Şaheserler bağımsız oldu.

Biçimsel dikey (1832)

Giovannini ve Amatsiliyu Pachchini tasvir Bu refakatçi portre boyama. Bu resim "Rider" olarak bilinir. İtalyanlar hemen genç Rus ressam hakkında konuşmaya başladı. o yazıldığı ile virtüözite, hassas ve zengin paleti - Hevesli İtalyan eleştirmenler tüm filmde lanse. Onlar hareketleri ve duruşlar, plastik kusursuzluk doğal zarafet tarafından vurdu. Birçoğu boyama "Rider" deha işaretlenir inanıyordu. Hareket bir siyah at Swift üzerinde desenler, ancak kompozisyon yapısına dengeli ve ağırbaşlı sayesinde vardır. Şekil Giovannini, güvenle bir sidesaddle oturan onun muhteşem ihtişamını, bir dolaştıktan sonra bundan çıkıp arka ayakları üzerinde ayağa kalkar olamaz huzursuz atı ile başa çıkma yeteneği büyüledi sanatçının odağıdır. Crow saten at ve kontrast zarif pileler ortaya koymaktadır beyaz kabarık etek hava modeli. Hassas ve cesur giysi renk Giovannini ve Amalitsii beğeni balkon zarif binici uygun o.

Tüm dünya usta fırça altında güzeldir. Küçük Amalitsiya kendini kontrol yola ve at kardeşi sakinleştirmeye tasarlanmış. Amalitsiya hayretle, şefkatle, trustingly muhteşem Amazon bakarak. İki küçük köpekler de güzel genç binici araya geldi. Latince yazılmış yazıt "Samoilova" ile tüylü köpek yaka üzerinde. Onun cesur sevgi ve güven gençlik cazibesi, bu portrede görüyoruz. Her zaman ressam ilham verdi zakazschitsy Y. Samoilova, bir portre yanındaki koymak mümkün değildir. O şaşırtıcı ve en yüksek övgü Bryullova beceri layık.

tarihsel resim

yaratılış paralel olarak portreler, suluboya, eserleri klasik, barok ve gerçekçilik unsurları birleştiren küçük bir İtalyan manzara Bryullov Karl, 1827, büyük, büyük tarihsel boyama içinde kavrayan ve 1830 yılında bunu uygulamaya başlar. Aslında sanatçı Pompeii kazı alanını ziyaret etti vardır. O antik kent kalıntıları korunmuş olmasından ölçüde hayrete. Pompeii dükkanlarda hayır sadece satıcılar, sokaklarda kendi iş hakkında gitmek insanlar, ev dinlenme veya barlarda oturup yoktu, hayattaydı.

boyama Bryullov Karl "Pompei Son Günleri" fikri üç yıl yumurtadan. Bu süre zarfında o tanıklara harflerin çok okudum. Şimdi sanatçı doluydu Romantizmin Estetik, güvenilirlik talep etti. Bir dereceye kadar bu etkilendi ve opera yazdı besteci Pachchini ile dostluk "Pompei'nin Son Günleri." Bryullov Karl onu duydu, ve o da düşünce ve hayal gücü için ona yiyecek sundu. Buna ek olarak, o Raphael Vatikan'da yaptığı çok rakam fresk esinlenerek idolleştirmişti edildi. Onun karakterlerin Plastik, hareket ve çeşitli jestler organizasyonu ritim - Raphael'in bir okul. Ancak, kullanacağı renk, Titian renk zenginliğine de ressam podcherpnet. Güçlü kırılmaz, tutkulu ve alışılmışın dışında güzel - Kadınların özel bir türü üretir. Onun ilham perisi olan görünüm resimde o üç kez yazdım Kontes Samoilova Yu oldu.

afet gün

kader anı büyüklüğü arasında tuval üzerine yansıyan. Bu son korkunç siyah-kırmızı bir gün. Bu çöküş, onların tanrıları korumak için gönderilmemesi insanları acele yardım kaza için ağlıyor, sarstı binalar siyah kül haddeleme, yükselen alevlerin içinde bütün oldu. Evet kendileri tanrılar yeryüzüne gazabından ve öfkeli yanardağ dayanamayarak, düşer. Ön planda bir anne iki kızı sarılıp hiçbir koruma daha beklemek görmek dehşete. Onların tanrıları çöktü. Yakın oğulları yaşlı baba, ve oğlan destekleri gelini düşmüştü. Sonra korkmuş atı onun binici dinlemek istemedi. Her şey çalkantılı hareket halinde. Ancak bir sanatçı sakin. Sonsuza bu renkleri ve hareketleri hatırlamak istiyor. Oluşturan - Tanık, içinde kimin hafıza gecenin kanlı ucu kalacaktır.

Rakamlar sadece heykel. Ancak hiç kimse bu son vahim anları olduğuna inanmaktadır. Ama uğurlu tanrılar bu yüksek, ürkütücü bir manzara onlara. İnsanlar gönderildikleri acı dolu bir fincan içilir. Resimdeki insanların yaşadığı duyguların klasik formda giysili başyapıtları. sanatçı tarafından ifade edilen duyguların bütün tonları - bu saf romantizm olduğunu.

İtalya'da Başarı alışılmadık büyüktü. Ama Paris bu çalışmayı takdir etmedi, ancak Rusya bu resim uçan renkleri ile bir araya geldi. Bu Pushkin'i ve E. Baratynsky ve yanıt verdi. Gogol, Zhukovski'nin, Lermontov, Belinsky, Kiichelbecker - tüm son derece bu işi takdir ediyoruz. Kasaba halkı, esnaf, zanaatkar, tüccar - Ve sergi insanlara gitti. Ve kişisel kitleye İmparator Nicholas ben, daha sonra defne çelenk ressamın kafa tacı yapılacak.

Eve Dönüş

İmparator I. Nikolay'ın, Yunanistan, Konstantinopl ve Moskova ziyaret sanatçı Karl Bryullov, isteği üzerine muhteşem tablolar oluşturduktan sonra, o Petersburg'a döndü. Ama hastalandı yol ve dönüş yaklaşık üç yıl sürüncemede. yolu sanatçı çalıştı. Bu yüzden yardımcısı Amiral VA bir 1835 portresi yazdı Kornilov, Kırım Savaşı gelecekteki kahraman. Bryullov kendi modellerinin doğasını hissetmek başardı. Şimdi içgüdüsel kahramanca kişiyi seçti. Neyse, Moskova'da 1835 yılında oldu. Orada AS ile onun kişisel tanıştı Puşkin ve V. Kalenin çıktı Tropinin, bizim seçkin portraitist. İki sanatçı birbirlerinin yeteneklerini ve güçlü arkadaşlar takdir.

Petersburg ise (- 1849 1836)

Bu süre zarfında o Akademisi'nde vermiş ve birçok portre yazdı. Onun NV çalıştığını biliyorum Puppeteer, VA Zhukovski'nin, IA Krylov - tüm Karla Bryullova çağdaşlarının. Onların portreler sanatçının yazar. "Svetlana" VA için mü çizimler Zhukovski'nin. Büyük tarihi tabloları daha Bryullov Karl oluşturmayın. İş ve portre alanında hayat yalan son dönem başarıları. Nestor Kukolnik - sanatçı sevilen ve portre en iyi nitelikleri çok derinden sanatçının iç dünyasına bakmak mümkün olacak göstermez bile, ona yakın bir arkadaşı olarak kabul erkek. Onun modeli çelişkiler ve yansımaların dokunmuştur. zeitgeist - Romantik Başyapıtları şüphe ve düş kırıklığı atmosferini tuvale aktarıldı. Yaşam onaylayan tatil Bryullova gitti. portresinde, bunun bir deyişle ifade etmek zor olduğunu görüyoruz, bu kukla doğası doğasında olan çelişkilidir. Bu ve utangaçlığı ve havalı, ve bazı sinizm. model görüntüleyici doğrudan görünen, fakat Şekil durgunluk ağırlığı altında bükülür. Hayat onun duvarını kapatır. Kompozisyon sakin, sadece oyuncu dinamik ışık refleksleri ve gerginlik yapar.

evlilik

1838 yılında, Karl Pavlovich Bryullov araya geldi ve bir yıl sonra Emily Timm evlendi. Bir ay sonra, eşlerin müşterek hayatı mümkün değildi. Uzun Boşanma davası takip etti. kimin biyografisi kadar keskin dalgalandı, toplum tarafından reddedildi Karl Bryullov. Onun için Teselli bir araya geldiği Yuliey Samoylovoy, miras ile ilgili durumlarda İtalya'dan geldi. Kendisi için, ona bir resmi portresini yazdı. Yine o podyumda yer almaya hak ideal kadınını görür. Karl Pavlovich Bryullov yine canlandırılması harika birisini söylüyor. Kontes ruhunun gücü görünür ve dış anıtsal kolon ve kumaş, güzel antik heykel gibi, seyirci önce görünen en kalıplı parçalar Samoilova. sanatçı bir kez daha güzellik ve manevi gücünü görür. Maskeli dünyasında Samoilova maskesi düştü ve dünyayı özgür kişiyi gösterdi.

Karl Bryullov: Bir otoportre (1848)

hala yapım aşamasında St Isaac Katedrali, resimlerinin üzerine çalışarak, Bryullov ağır hasta. O kalp komplikasyonları verdi romatizma, aldık. O yatak istirahatı ve tam bir dinlenme reçete edildi. Haberleşme minimuma indirilmiştir - sadece doktorlar tarafından ziyaret edildi. Ve şimdi, bir hastalıktan sonra yakında elli orta yaşlı ressam, ne zaman o acı bir hayal kırıklığı ile aynada kendisine bakarken, altı aydan fazla yalnız Otlezhal. O onun rahat duruş, hangi damarlar hareketsiz asılı şişkin kol diyor, zayıftır. Ama geri kalanı burada değil. Boyama hayatını özetliyor. Kaşlar gösteri iş alevlenmeler düşünceler arasında, kırışıklıkları ve kırışıklıkları azalır. onlar eksik ülkeyi etkilemiştir siyasi değişimler, ve sanatçı, yanlış yola gider düşünüyorum. O, bu asil ve alicenap insanların sonsuz yorgun. Onun ruhunun Yüksek mukavemetli, o mütevazı zorlanır. Tüm engellenme otoportresine yansıyan. O, aynada sadece kendini gördü, ama onun nesil.

Yaratıcılık Karl Briullov

Hayatının (1849 - 1852) son yıl doktorların tavsiyelerine yurtdışında tutun Brullov. O Madeira adasında tedavi ve sonra İtalya'ya taşındı. O bir aile ortağı Garibaldi yaşıyor. sanatçının özgürlüğü için mücadele fikri aldı. Yine, kalp yetmezliği, bir sürü iş rağmen. Akademik canons kenara. ülke süpürüldü Heyecan, zırh gösterilmiştir Juliette Tittoni, portresi tezahür. Arc Bu Italyanskaya Zhanna.

sanatçı İtalya'da mücadele resim galeri oluşturur. O kazanmış kendileri inanç ve onların gücü. Ama yayınlanmasından ne kadar az zaman bilmeyebilir. Özellikle portre alanında, olağanüstü yüksek Rus sanat için yapım kısacası, gerçekçilik, Karl Bryullov yaklaştığını ve daha sonraki yıllarda, dünya ve güzellik neşeli ilahi bir romantik algı giderek gençliğinde akademizm sürüklemek için uzun bir yol gittikten sonra, onların yaratıcı açıklamaya yoktu potansiyeli.

O kalp reddetti ve o gece boğulma öldü. Protestan mezarlıkta, Roma yakınlarındaki küçük bir kasaba, İtalya'da gömülü Rus dahi. Bu 1852 yılında, Rusya VA kaybetti Zhukovski'nin, NV Gogol, en iyi öğrenci Bryullova Fedotov.

Mümkün olduğunda, makalede resimlerini Karla Bryullova. Yarattıklarındaki bize aydınlık ve erişilebilir dile konuşur. Bir ressam tarafından oluşturulan bir dünya girin ve sevdiğin ve usta övdü güzellik, büyüleneceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.