Entelektüel gelişimiYeni yüzyıl

Bilim adamlarını şaşırtan gerçek süper güçlerin, ile Üst 8 kişi

özel özellikleri ile insanlar her yerde var. Nadir durumlarda, onlar Savant sendromunda tabidir, ama onlara gözleri kapalı bir başyapıt boyama tasvir saniyede bir şans verir. Giderek, onlar bilgisayarlar ile rekabet edebilmek matematiksel dahiler vardır, bunun için on basamaklı sayı çoğalmaya akılda daha kolay bir şey yoktur. Olayın bugüne kadar hayatının her detayı hatırlıyorum edebiliyoruz sıradan insanlar - Ama oldtimers hatta daha yaygın grubu vardır.

Ancak günümüzde bilim adamlarının temsil ötesine gitmek süper güçlerini. Her kişiyi okuyan onlarca yıl boyunca bilim inanılmaz bir yeteneği var olmasına rağmen, deneysel sonuçlar her zaman mantıklı bir açıklama için uygun değildir. Aşağıda bize durdurmak ve hepimiz insan olanakları size olup olmadığı hakkında düşündürmek örneklerden sadece birkaçı.

Ingo Swann (uzaktan izleme)

Uzaktan izleme veya uzaktan görüntüleme, birkaç yüz bin kilometrelik bir yarıçap içinde bir nesnenin konumunu tanımlamak için eşsiz bir insan yeteneğidir. Bu hediye sadece Ingo Swann, ancak, bizim ilk kahraman en iyi kendi türü arasında bilinmektedir değildir. Stanford Üniversitesi'nden CIA, NASA ve bilim adamları Uzmanlar katılımcıları psişik yeteneklere sahip insanlar, bilimsel bir çalışma yürütülmüştür. Deney uzaktan izleme çalışması dahil olmak üzere, en fazla iki yıl sürdü. Sonuç olarak, birçok kişi yan odada olduğumuzu, hatta diğer, daha uzak yerlerde çeşitli nesneleri tanımlamak başardık. Onlar bulunduğunuz konumun dışında başka bir konuma fiziksel vücut dışında onu gönderen akıllarını tasarlayabilirsiniz.

Çalışmada, Ingo Swann katılımcılardan biri, bugüne kadar gördüğüm ve Jüpiter'in etrafında halkalar anlatabilir misiniz olarak fikrini gönderildi. Zaman uzak bir gezegenin ana hatları ayrıntılı bir görünümünü sunmaktadır de Hatta NASA bilim adamları sahip değildi, bu bilgiler daha sonra doğrulandı. Uzaktan izleme aslında aktif istihbarat örgütleri tarafından kullanılır. Soğuk savaş sırasında çok para harcanmasına birçok gizli projeler vardı.

Uri Geller (psychokinesis)

Profesyonel Uzay Mühendisi, fizikçi Dzhek Houk ve arkadaşları psikokinezinin (düşünce gücüyle nesneleri hareket yeteneği) gibi olayların doğruluğunu kontrol etmek, bir dizi seans sorumluydu. Katılımcılar fiziksel güç kullanmadan metal nesneleri hareket ettirmek için eğitilmiştir. Bazen mümkün metal eğmek veya deforme. Çocukların bir yerden bir yere kadar tüm fiziksel nesneleri teleport yeteneği ile karakterize, oturuma katıldı. Uri Geller - deneysel gözlemciler arasında ünlü bir kişiyi katıldı.

Bir gün, Kongre üyeleri ile bir konuşma sırasında Capitol binası ise, herhangi bir fiziksel etkiyi kullanmadan, bir kaşık bükmeye başardı. Ne olursa olsun bunun, bunun o kişinin yeteneğine bir aldatmaca veya dökme şüphe düşünün yapmak, kimse bilincimiz fiziksel dünyada üzerinde ölçülebilir bir etkisi olduğunu inkar edemez. Şu anda en azından, bu teori sıkıca bilimsel literatürde kurulmuştur.

Stiven Uiltshir (ressam otistik)

Stephen bir çocuk 3 yaşından yaşında iken o "otizm" teşhisi konuldu. Şimdi detaylı cityscapes tasvir edebilir bir sanatçı. Saniyede tam temsilleri türler üretebilme kapasitesi ile ünlü Steven. O inanılmaz bir doğrulukla otantik resmi tasvir etmek için yerine bakan saatlerce gerek yoktu.

Wim Hof (meditasyon)

Bu eşsiz adam bir defa buz gibi suya dalmak meditasyon kullanılan birçok bilim adamı şaşırtabilir. Yaklaşık iki saat o buz parçalarının ortasında kaldı ve bu süre içinde vücut sıcaklığı tek derecesi için değişmedi. Bu deney (kırıklık dahil) vücudun çeşitli reaksiyonlara bilincin etkisi hakkında teorisine delil ekler.

"Buz Adam" başarıyla Optimum vücut ısısını ve daha zor koşullarda muhafaza eder. O zaten sadece şort giymiş Everest'e tırmanmaya başarmış, başarılı bir soğuk ile değil, aynı zamanda oksijen eksikliğinden değil, sadece başa. O bir damla su olmadan, Namib çölünde bir maraton koştu. laboratuar şartlarında, Wim Hof sizin otonom sinir sistemi ve bağışıklık sistemini etkileyebilir ispatlanmıştır.

Budist Monks (yoga, meditasyon)

Harvard Üniversitesi'nde tıp profesörü Herbert Benson ve ekibi geçen yüzyılın 80-ler Himalayalarda uzak manastırları ziyaret etti. Yoga ekipmanları Budist rahipler 17 derece el ve ayak parmaklarında sıcaklığını yükseltmek için izin verir. keşişler kadar yüksek bir sıcaklık elde edebiliyoruz kadar hala bilinmemektedir. Ancak, araştırmacılar orada durup bu şaşırtıcı insanların olağanüstü yetenekler çalışmaya devam etmedi. Yani, Sikkim meditasyon seanstan sonra (Hindistan) keşişler 64 oranında metabolizmayı azaltmak başardık.

Eh, soğuk kış gecesi, bu insanlar 4.5 kilometre yükseklikte harcama, bu hiç de şaşırtıcı değil. Onlar soğuk ıslak çarşaf sadece kendi vücudunu ısıtmak kurumaya edebiliyoruz. Araştırmacılar bu tür uygulamalar yoga veya meditasyon gibi, bizim doğuştan doğaüstü yeteneklere gelişimini hızlandırabilir inanıyoruz.

Daniel Tammet (bilgisayar becerileri)

Bu genç adam zihnini 22 ondalık basamağa pi matematiksel sabitini hesaplamak başardı 2014, ünlü oldu. Toplamda, bu Daniel 5 saat 9 dakika sürdü, ama doğru yaptım. Deney Oxford Bilim Tarihi Müzesi'nde gerçekleşti ve yeni bir Avrupa kaydı olarak tanındı. Bir olağanüstü sonraki kahraman olunca O yılda, o yüksek işlevli otistik savant sendromu tanısı kondu.

Bilim adamları zekice karmaşık matematiksel bir dizi sorun gerçekleştirmek olduğunu fark "normal" zeka mümkün değildir. Otistik hastalarda sık Böyle matematiksel sposbnosti. Ancak, Daniel deyişle, bilgini sendromu olan hastalarda arasındaki farklar ve diğer tüm insanlar oldukça abartılı farmakolojik sanayi vardır. Bu şaşırtıcı yetenekleri genetik garipliklerilistesinde sonucu değildir, daha çok ilişkisel düşünme ve hayal gücünün karmaşık bir form elde etti.

Nina Kulagina (fiziksel nesneler üzerinde psikokinetik etkileri)

En şaşırtıcı arasında, insanlar için en korkunç ve inanılmaz fırsatlar, zihinsel folklor önerdi onlar fiziksel mekan üzerinde etkisi olabilir. Ve bu bilinçli ve bilinçsiz hem yapılabilir. Bazı bilim adamları bu manevi zihin, eşzamanlılık adıyla bilim gizemli prensip, sonucunu desteklemek için yardımcı olabilir inanıyoruz.

Sovyetler Birliği Nina Kulagina doğumlu 1968 yılında büyük bir heyecan yarattı fiziksel nesneler üzerinde psikokinetik etkilerini göstermek mümkün oldu. Bundan sonra, kadının olasılığı iki Nobel ödülü de dahil olmak üzere yaklaşık 40 bilim adamı, inceledi. Komünist alimler dünyanın spiritualistic görünümünü kabul etmeyebilir, doğada yeni, bilinmeyen bir güçle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Chulin San (chi enerjisinin zihinsel projeksiyonu)

Bu kadın daha sağlam bir tohumun gelişimi için belirli tohumların çimlenmesini hızlanmasını sağlayacak bir özel bir yeteneği vardır. aklın kontrolünde herhangi nesnelere qi enerji (yaşam enerjisi) taşımak öğretir Çigong bir tür pratik Chulin San. En son kahraman köklenme çekimleri aşamasına tohumlarını çimlenme ve sadece 20 dakika içinde bırakarak neden olabilir. Toplamda, kadın Çin, Hong Kong ve diğer ülkelerde üniversite ve araştırma merkezlerinde yürütülen 180'den fazla farklı deneylerinde yeteneklerini gösterdi. Bu fenomenin altında yatan mekanizmalar bilinmemektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.