Ev ve AileÇocuklar

Neden her çocuk yoga gerekir?

Çocuğunuz böyle küçük bir vücut için mümkün gözükmektedir daha fazla enerji varsa, basit bir hile kullanabilirsiniz. En kısa zamanda bu biraz yatıştırmaya istediğiniz kadar sadece ayak parmaklarını ulaşmak için çocuğu istiyoruz. Sadece de buna yetenekli, otur eğil ve ayak dokunmaya gerek! böylece bir sonucu olarak, saniye sadece bir çift, çocuk esnemek başladı. ileri eğimi yatıştırır olmasıdır. Bu yöntemi öğrenin ve diğer benzer yoga yardımcı olur!

Çocuklar için yoga Gelişimi

Yoga binlerce yıl civarında olmuştur, ancak özellikle çocuklar için sınıf yakın zamanda popüler olmuştur ve onların yaygınlığı artmaktadır. Yoga öğretmenler ve ilgili okulların faaliyetlerini kontrol kuruluşlarda artan talebe yanıt olarak, hatta çocuklar ile meşgul planlayan kişiler için bazı belgelendirme standartları vardı. Yoga öğretmenler arasında bu yeni uzmanlık, böylece artık böyle bir insan zor olabilir bulmak. Ama biz böyle uzman sayısı arttığını kesin olarak söyleyebiliriz.

bebek için Yoga Faydaları

Bu yoga, çıkıyor - bu bebek için sadece eğlenceli gelişimsel aktiviteler değil. Bu konudaki çalışmalar, egzersiz, astım, hassas bağırsak sendromu, hiperaktivite ve otizm ile başa çıkmak için yardımcı olduğunu göstermiştir. Çeşitli hoş olmayan durumlar stres ve anksiyete nedeniyle bozulabilir yardımcı olan bir teknik - ve farkındalığın pratik vücut egzersiz için. Üstelik, yoga stresi doğrudan yardımcı olur. Pediatristler şaşırtıcı derecede iyi yol olduğuna inanıyoruz. Her sene çocuk için yararlı olduğunu iddia etmek daha bir zemin var.

mükemmel ilaç

Araştırmaya göre, sekiz ve on yedi yaş arasındaki çocukların üçte biri bu tür baş ağrısı ya da sindirim problemleri gibi strese maruz kalma ile ilişkili sağlık sorunları, söylüyorlar. Yoga çocuk sekiz daha az olsa bile, böyle bir durumla başa çıkmak için yardımcı olabilir. Çocuklar stres yanıtı ile başa çıkabilir ve erken yaşta, bu beceri onları daha iyi gerginlik ve gelecekte yaşamaya yardımcı olacaktır. Onlara anksiyete yönetmek için araçları sağlar - çok önemlidir. Stres - sorunlarının ortak kaynağıdır. Çocuklar genellikle aile veya ebeveynlerin boşanma sorunlarla vahşeti karşıyadır. Yoga bile böyle durumlarda yardımcı olabilir, bu durum ayarlamak için evrensel bir yoldur. Çalışmalar deneklerin altmış dört yüzde yoga sonra daha sakin ve rahat hissetmek olduğunu göstermiştir. Sonuç olarak, bazı okullar zaten genel programda böyle bir egzersiz tanıtmak için çalışıyoruz.

Yoga dikkat çekiyor

Doktorlar ayrıca yoga ettim. Hastanelerde dünya çapında büyük tıp merkezlerinde yoga sınıfları için kulüpleri açmaya başladılar. Bu girişim, hala yaygın değil ancak daha doktorları onaylar. Doktorlar sonuçtan çok memnunuz: egzersiz dayanıklılık, esneklik ve gücü geliştirmek, ağrı ve anksiyete azaltmak için yardımcı olur. Bu nedenle, onun hastaların çoğuna yoga öneriyoruz.

başarı hikayeleri

Şu anda, en etkileyici otizm ve benzeri bozukluklar alanında Yoga uygulamasında başarıları bulunmaktadır. Anne yoga sahiptir - Onların deneyim Sharon Menner bölünmüş. Kızı Kerry iki çağında "otizm" tanısı aldı. Sharon yoga dersleri döndü. O hemen derin nefes almak kadar bile böyle bir önemsememek, sakinleştirmeye kızını yardımcı olduğunu fark etti. Çocuklarla yoga, ana odak sadece nefes alıyor. Bu bebeği sakinleştirmek için yardımcı olur - o sadece yatıyor gibi derinden mümkün olduğunca nefes almaya çalışıyor ama etkisi şimdiden dikkat çekicidir. Bebeğin büyümesiyle de sağlık sorunları ile başa çıkmak için yoga diğer teknikleri kullanabilirsiniz. Gevşeme egzersizleri ve çeşitli duruşlar kaslarda ağrı kurtulmak ve daha uyumlu bir vücut geliştirmeye yardımcı olur. Çocuk Ona dediğini anlamıyorum bile, sadece onun vücut masajı ve rahatlamak ve derin nefes gerektiğini tekrarlayarak yapabilirsiniz. Böyle meditasyon seçenekleri - Yoganın önemli bileşenler. Sadece çocuklar için onlar biraz değiştirilmesi gerekir. Çocukların daha zor uzun süre hareketsiz oturmak. tatlar ve doku - Sen bacak duyumları odaklanarak, daha yavaş yürümek, ya da yavaş yavaş yiyin, her ayrıntıyı görmeye bir çocuk öğreteceğiz. Bu mindfulness öğrenmek için yardımcı olur. Menner yoga için hayatın normal bir parçası oldu. Kızına tedavisinde başarının çocukların yoga sağlayan bir sadaka yaratacak sebebi olacağını düşünmüyordu. Çocukların sakin getirmek için nasıl anlamaya mümkün olduğunu Menner mutlu. Derin gevşeme - gerçek bir mucize! Çalışmalar bu görüşü desteklemektedir. yoga dahil altı haftalık programı, bir sonucu olarak, hiperaktivite olan çocukların fazla yüzde doksan okulda iyi sonuçlar göstermeye başladı. konsantre ve öğrenmeye yardım eden bir madde - Yoga dopamin üretimini artırır. aşırı aktif dopamin çocuklarda genellikle yeterli değildir.

Araştırmanın eksikliği

Ne yazık ki, bu konuda araştırma neredeyse sponsor değildir, bu nedenle deneyler ve bilimsel veriler çok azdır. genellikle çok az katılan denekler olan bu deneyde de güvenle sonuçları hakkında konuşabilmek için. Örneğin, bir yoga hiperaktivitesi ile tüm çocukları yardımcı olacağını söyleyemeyiz - etkisi sadece seksen tarafından incelenmiştir! Şu anda, doktorlar durumu değiştirmek için çalışıyoruz. Örneğin, çalışma ağrı kesici olarak yoga etkisini araştırmak için devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi eksikliği onlar önerileri hiçbir bilimsel dayanağı çünkü bazı doktorlar tam hastalarına yardım etmek izin vermez. Bununla birlikte, yoga ile ilişkili riskler minimal nedenle, bu tür egzersiz her zaman güvenli sunmak. Örneğin, yoga astımlı hastalarda önerilmektedir - Makine derin nefes akciğerlerin durumunu geliştirmeye yardımcı olur. Ancak bu parlak sonuçlar elde edeceğini garanti etmez - hepsi tam olarak nerede yapıyorsun bağlıdır. Tüm eğitmenler çeşitli sağlık sorunlarının özelliklerini anlamak.

huzuru için yoga

Neyse, artı yoga o kendini kontrol çocuğun yardımcı olmasıdır. Kızgın ya da üzgün olduğunda çocuk isterikleşmek gitti istiyorum olası değildir. Yoga Bu davranışa kurtulmak ve duyguları düzenleyen almak için yardımcı olur. Buna ek olarak, egzersizler çocuklar güven kapak ve stresi azaltır.

Çocuklar için Yoga Sırları

Evde yoga denemek istiyorsanız, zevk ve eğitmen olan incelikleri bazılarını kullanmak. çocuk sakin amacıyla, derin nefes onu öğretmek ve sonra arı gibi bir inek gibi "muuuuu" veya "bzzzzz" sesi ile nefes. Çocuğunuz sıcak olduğunu şikâyet ederse, soğutma onu nefes öğretir. Bunu yapmak için, dil eğmek ve serin hava çekmek ve sonra damak karşı dilini basın. Çocuk uykuya dalmak istemiyorsa, gözlerini kapatıp o gökyüzünde gezinen bir kabarık bulut olduğunu hayal etmek isteyin. Bu anında bebeği sükunet meditasyon basit yöntem vardır. Çocuğunuzun ruh halini iyileştirmek için, yüzüstü yatarken, kıvrılıp ona sorun. bir battaniye ile bebek örtün ve yavaşça sırtını okşayarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.