FormasyonBilim

Olağandışı hayvanlar: vahşi kedi

Kediler başta evcil hayvanlar ile ilişkilidir, bunların uzak insan yerleşimine gelen problemler olmadan hayatta kalamaz hayal etmek zor. Ancak, bir gerçek. Örneğin, orman kedisi vahşi harika bir duygu, ve kuzenleri kuzey Asya, Avrupa ve Afrika yaşar. Bu tip üyelerinin çoğu uluslararası ve bölgesel Kırmızı Kitaplar dahildir. Örneğin, Kazak steplerinde yaşayan bir mini leopar ve vahşi bozkır gibi Uzakdoğu orman kedisi,.

görünüm

Bu orta büyüklükteki hayvanlar, onların iç meslektaşları gibi. siyah çizgili veya benekli, kahverengi, kahverengi veya gri orman kedide Renk. Ortalama ağırlık - yaklaşık 35 cm, uzunluk - - 40-70 cm, kuyruk - yaklaşık 30 cm kalınlığında, sonunda parçalandı gibi üç ila sekiz kilogram, yükseklik den. Avrupa büyük temsilcilerinden böyle orman kedi, hangi 18 kg ağırlığındadır. Afrika vahşi kediler genellikle daha küçük ve daha hafif.

habitatları

Wildcat genellikle tavşan, küçük memeliler ve kuşlar, yere kıvırcık yuva bir sürü bulunursa bir yerde yerleşir. Çoğu zaman kör alanları olan karma ve yaprak döken ormanlar, bir saz ve nehir kenarlarında koşar. Dağlarda, vahşi kediler kadar deniz seviyesinden 3.000 metre yukarıda rakımlarda kayalık alanlarda bulunabilir.

gidişat

ailesinin bütün üyeleri gibi, yaban orman kedisi çoğunlukla gece. O bulutlu havalarda tercih gündüzleri avı olabilir. Bir sevdiğim zaman avı - gündoğumu veya günbatımı önce birkaç saat. bekleyen, sonra da sessizce birkaç atlar içeriye sızar ise, avını takip Orman kedi avlarını yakalamak. Dıştan, bir av yerli kedi, ama daha kesin keskin ve hızlı vahşi kedilerin hareketlerini andırır.

avlanma bir gece için bu hayvan yakalamak ve bir sterlin kadar ağırlıktaki bir düzine kemirgenler yiyebilirsiniz.

Bazen orman kedisi yanlışlıkla gelincik, kakım, gelincik saldırabilir. Ancak, bu sansar savunmaya kendilerini onun talihsiz takipçiyi boğmak olabilir riskini oluşturur.

Bunun dışında, wildcats birçok doğal düşmanları. Onlar avlanan tilki, kurt, çakal vardır. Ancak, orman kedileri yakalamak için, hem de onlar iyi ağaçların en yüksek dalları kaydedilir gibi ev, yeterince zordur.

Orman kedi yalnızlığı tercih eder. Bu hayvanların bir kümeste neredeyse yoldan dönmem.

Bir ağaç veya herhangi bir hayvanın terkedilmiş yuvasında bir oyuk haline gelebilir onların ininde uyumak Gün sırasında. Dağ vahşi kediler yarıklara veya taşlar arasında yaşar.

Soğuk havalarda, leopar kedi kendi kaderlerine yakın insan yerleşimi kalmaya çalışıyor. Genellikle tavuk ve ördekleri saldıran, kümeslerin içine tırmanmaya değil, aynı zamanda zararlı kemirgenler yok eden faydalar sunmaktadır.

üreme

Doğal koşullar altında, orman kedisi aktif erken ilkbaharda yayılır. Bu amaçla, erkek dişiye toprakları, eve gelir ve onun hiss basovitym mewing ve sızlanan dikkatini çekmeye başlamaktadır. Çeşitli erkekler fethetti topraklarına rakibi sürüş, kalbin bayan için önemli mücadelelere yol açabilir.

Gebelik orman kedisi 9-10 hafta sürer. Bu süre zarfında, onun tüyleri kabartmak ve çim döşeme, onun gelecekteki yavru bir yuva hazırlar. Baharın sonlarına doğru kör ve yedi yavru doğar. Onların gelişimi yerli türlerin gelişimine benzer. onlar zaten Burrows veya yuvalarından çıkmaya gelmiş Yaklaşık bir buçuk ay, çevredeki tanıma. Mama kedi vigilantly onları izliyor ve her zaman tehlikeden korur. Böyle zamanlarda, o bile bir tilki saldırı korkmuyor.

Geç Yaz aylarında yavru bağımsız yaşam için hazırdır. Kendi arazi topraklarının arayışında ailelerini bırakın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.