Sanat ve EğlenceSanat

Sanatçı I. Grabar. "Şubat masmavi": Resmin açıklaması

Sanat stili - usta el yazısı. Modülasyon tonları I. Grabar izleyiciyi büyüleyecek resim. gökyüzü turkuaz, soğuk hava ve belostvolnye huş zil sessizlik rüya gibi bir ruh hali yaratır. Kar güneş renkli kıvılcımlar altında shimmers kaplı. tuval Igor Grabar üzerinde oluşturulan bir etkiye - Kış manzara mücevher gibi mayınları. "Şubat masmavi" - Bir resmin açıklama tonlar geniş bir yelpazesinin sanatçının ustalık uygulanmasında dikkat edilmesi gereken, ana güç hayran Rus doğanın.

Sanatçı I. Grabar

Igor Grabar mucizevi rengi geçmeyi başardı. Onun manzara dünyanın eşsiz bir tarz, harika kar tonları boyunca bilinmektedir. sanatçı bulutlu gün don veya derin gölgeler ışıltılı iletimi için doğru açıyı bulmak mümkün oldu.

Deneyimli bir restoratör, eleştirmen, sanat tarihçisi ve müze işçisi - usanmadan enerji yaşamın bir çok içine nüfuz eder.

sanatçının başlıca türler dikey ve yatay vardır. Rus kış Konusu onun birçok resimlerinde adanmış Igorya Emmanuilovicha kadar etkilendiği olduğunu. nerede doğa nerede resim ve - Grabar ayırt etmek mümkün değildi ki özelliklerini anlatmaya çalıştı.

"Mart Kar", "kar Çatı", "Kış Akşam" - Eserlerinin tonları izleyici sanatçının resimlerinin büyülü dünyasında dalmış ki gerçekçi, bu nedenle doğaldır.

1904 yılında Moskova dışında dacha muhteşem bir başyapıt Grabar yarattı. "Şubat masmavi" - Resmin açıklaması betimlediği tuval üzerine bu konuda konuşmak zorunda huş ağlayan. Bu tür en İgor Emmanuilovich sevilir. yürüyüş sırasında, gökyüzünün, şube uyumlu çizgileri ve huş koruya bileşiminin tamamının inanılmaz güzelliği çarptı.

boyama üzerinde çalışın

boyama Üzerine "Şubat mavi" Grabar açık havada çalıştı. O boya dışarı kutu farklı görünüyor gerçeğiyle açıkladı. Sadece açık havada doğal tonları tüm paletini yakalamak mümkündür.

Sanatçı karda bir siper kazdık. Sonraki o bir şemsiye koymak mavi boyanması. Böyle değişiklikler sanatçı tuval transfer tonları çeşitli oluşturduk. Aynı resim sihirbazı gökyüzüne yüzünü çevirdi.

Renk doygunluğu, yoğun bir katman smear, hacimli gövdeleri, dalları desenler net gökyüzü emaye - Grabar tarafından oluşturulan bu tür desen açıklama. "Şubat mavi" mavi tonlarının tam kapsamlı taşır. Safir gölge lacivert gökyüzü, karda parıltılı lila. Üreme hep resimlerinin düşünülemez güzelliği iletmek mümkün değildir. Orijinal Devlet Tretyakov görülebilir Galerisi (Moskova).

Grabar, "Şubat gök mavisi": Resmin açıklaması

Kış manzara acil bahar beklentisiyle dondu. huş ağaçlarının çözülmüş, mavi-mor gölge Glimpses - görüntüleyici huş korusunda varlığının etkisi yaratır. Azure, kör bir adamın gözleri gibi bahar parlak gökyüzünde. Güneş açıkça resimde mevcut değil, ama onun ışık huş ağaçlarının tepelerini örtülmüştür. Onların şube birinci ısıyı bekleyen bir fantezi dans çizerek desenli.

mest Sanki, huş dizildi. Lacy frost fantastik yolu şube ve gök mavisi tonları. Frosty hava şeffaflık neşeli bir duygu yaratır. cazibesi, doğanın zarafet Rus Igor Grabar yansıttı. "Şubat masmavi" - resmin açıklama renkleri ve onların uyum çarpıcı paleti anlatıyor.

Sınıftan 5. için yazma

sanatçının tarzı onun resimlerinde titreşim tazelik, şeffaflık ile doldurulur, böylece sıradışı. Köpüklü kar, resmi gördükten, duygularını yazmaya teşvik sonsuz mavi gökyüzü.

yazma küçük bir plan tutmak, yazmak için en iyisidir. Ardından genel şeması metnin yapısı ve resim (Grabar, "Şubat masmavi") açıklamasında tabi olacaktır. Böyle bir plan yapışabilir denemeler yazmak için 5 sınıfı:

  • Resmin yazar hakkında kısa bilgi;
  • tarz eğilimleri resmi, mevsim;
  • Resmi gösterilen öğeler (ön planda boya ve bu - Arka planda);
  • sanatçı tarafından kullanılan resim ve renk paletinin yolları;
  • Ne resmin adını neden oldu;
  • peyzaj genel ruh hali.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.