Ev ve AileÇocuklar

Kağıdın yaşlı grubunda Tasarımı: mekansal ve yaratıcı düşünce geliştirmek

bir dizi teknik çocuğun eğitim sürecinin eksiksiz ve uyumlu gelişimi için inşa edilmelidir. Örneğin, kağıt yaşlı grupta inşaat - Bu sanatsal becerilerin gelişimine katkıda zorunlu bir faaliyettir.

Amaç, hedef, işlemin özellikleri

Kağıt - özel malzeme, bu büküm, gözyaşı, kesme, bükme kırışıklık gibi. Bütün bu etkinlikler basit görünebilir, ancak bir çocuk için oldukça karmaşıktır. uygulama öğretmek, bu teknik ilk yıl için kullanılmış olan etkin değil. çevremizdeki dünyayı yansıtır ve buna tutumlarını dile kağıt el sanatları insanların oluşturulması yoluyla Belki de, çok, origami gibi, bir Japon tekniği duymuş. Diğer bir popüler teknik Kirigami kağıt katlanmış ve farklı yönlere kesilen bir işlemdir.

Kağıdın üst düzey grubunda tasarlama malzemenin farklı şekillerde birleştirerek, belirli bir heykeller yapmak, ve tüm çocukları gerçekleştirdi. aşağıdaki hedeflere sırasında bu süreçlerin boyunca elde edilir:

  • mekansal gösteriminin geliştirilmesi;
  • teknikler işi anlamak ve bilgilerini göstermek için yeteneği;
  • üreme aktivitesi iyileştirilmesi (yani, öğretmen için sunulmaktadır modeline eserler oluşturulması);
  • Kendi yaratıcı doğasını geliştirmeye ayarı.

Nerede öğrenmeye başlamak için?

Çocuklar için İnşaat kağıt - malzemenin özelliklerini inceleyerek başlamalı bir süreçtir. Sen kağıt herhangi bir renk, yumuşak veya sert, düz veya pürüzlü olması çocukları söylemem gerekiyor. Bununla beraber çeşitli prosedürleri gerçekleştirebilir: böylece, ezmeyin gözyaşı kesilmiş ve hiç. Örneğin, ders kalınlığı, renk, doku farklı olacaktır çocukların kağıt, verebilir. Onlara bir çürük sunmak veya bu böyle devam, kağıt üzerinde değişiklik çıkarılmış ve sesleri belirlemek için, bunu yırtılabilir.

Kağıdın yaşlı grupta inşaat sayesinde, çocuklar ve tüm kompozisyon ile el sanatları oluşturabilirsiniz. Ve sınıftan sınıfa görevi zorlaştırmak için ve onları çeşitlendirmek gerekiyor. Böylece yavaş yavaş bağımsız yaratıcı tasarım becerilerini geliştirecektir. Örneğin, çocukları motive belirli bir konu üzerinde teatral eylem için el sanatları oluşturabilir veya farklı çocuk ürünlerinin bileşiminin yapılması önemlidir.

Çalışmalar öğretmenler, mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar kağıdın yaşlı grup tasarımı göstermektedir. İlk olarak, çocuklar kağıt üzerinde kendi fantezilerini somutlaştırmak öğrenirler. İkincisi, açıkça tanımlanmış görevleri çözme, bunlar bazı sıradışı kararlar aramaya zorlanıyorlar ve bunun için biz, malzemeyi seçmek için farklı teknikler kullanmak burada doku veya renk var. Herhangi yaratıcı süreç mümkün hareket ve düşünmek için çocuğu teşvik etmek yapar ve bu kendini dünyanın belirli bir vizyon oluşturacak bir garantidir.

istihdam planının "sirk palyaço". mühendislik Kağıt (yaşlı grup)

Amaç:

  • bu kat yeri oluşturma yarım ve kağıdın yırtılma gibi tekniklerle tanıdık devam edin;
  • bunlar parçaları oluşturmak ve ürünün bütünlüğüne için kullanılabileceğini göstermek için,
  • zanaat amacına bağlı olarak, renk ve boyutlarda ilişki yeteneği oluşturmak üzere.

sınıflar için Hazırlık

Her çocuk hazırlamak kağıdı: Doku, doku, tuvalet, oluklu farklı renkleri ve boyutları, hem de karton clown (yüksekliği yaklaşık 50 cm), bir rakam sepeti (15 cm) olabilir.

taslak

V. Shainsky "Circus" nin müzik palyaço figürü belirir. Öğretmen bunun ne bulunabilir, öyle çocuklara sorar. Aşağıda palyaço giysi bulmaca oyunu. Ardından öğretmen farklı teknikler kullanılarak, kağıt bitti elleriyle palyaçolar için kıyafet yaratılmasını öneriyor. Çocukların bir ödev zorluk varsa, onlara yardımcı olabilir. Yani eğlenceli bir şekilde, o ayrıntılar önemli tam bir görüntü oluşturmak için biliyorum, ve kendi elleri yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.