SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Basıncını azaltın. kan basıncını düşürmek ilaçlar. Ne otlar kan basıncı düşürmek?

Hipertansiyon yüksek kan basıncı olarak adlandırılır. Bu patoloji neredeyse her üçüncü vatandaş gezegen teşhis ve bir inme veya kardiyovasküler hastalık şeklinde ciddi komplikasyonlara yol açar, çünkü uygun düzeltme gerektirir.

Bugüne kadar, farmakolojik piyasa kavga hipertansiyonu yardımcı birçok araç sunmaktadır. Tansiyon düşürücü ilaçları almadan önce, bir doktora danışmak gereklidir.

hipertoni hitap ilaçların ana grupları

normal seviyelere kan basıncını azaltmak için araçlar, antihipertansifler olarak adlandırılan. Onlar farmakolojik etkilerin işlemle de sadece verimliliği ama sınıflandırılır.

antihipertansif ilaç aşağıdaki ana gruplar ayırt:

 • sempatik ton NA azaltmak nörotropik ilaçlar;
 • Renin-anjiotensin inhibe eden ajanlar;
 • kan damarlarını genişletmek myotropic ilaçlar;
 • diüretikler;
 • kalsiyum antagonistleri ve Sartai.

Nörotropik merkezi antihipertansifler hareket

bu ilaç grubunun arasında en yaygın olarak reçete edilen ajanlar "Klonidin", "Moksonidin" ve "metildopa" veya "Guanfasin".

İlaç "Clonidine" adrenerjik reseptörler medulla ve inhibe edebilirler vagus inhibitör nöronları harekete vazomotor merkezi. Bu kan basıncı düşmesine neden olan, kardiak çıktı ve damar tonusu bir azalmaya yol açmaktadır kalp ve damar, uyarılmasını azaltır.

Tipik olarak, ilaç hipertansif kriz kullanılır. Kronik uygulama, belirli bir gösterebilir zaman dikkat edilmelidir sedasyon, ağız kuruluğu, depresyon ve iktidarsızlık ile birlikte. kan basıncında keskin bir artış ile karakterize edilen çekme indükleyebilir "klonidin", anlamına gelir.

Hazırlama "Moksonidin" - sendromu zayıf olduğu vazomotor merkezi aktivitesini azaltan bir farmakolojik madde, hipertansiyon, uzun süreli tedavisi için kullanılabilmektedir.

Ilaçlar "metildopa" ve "Guanfacine" alfa-adrenerjik reseptörleri etkili bir şekilde daha düşük kan basıncı uyarır, ancak yan etkiler (bulantı, karaciğer bozukluğu, amenore, baş dönmesi ve depresyon) bir dizi vardır.

Neurotropic antihipertansifler periferik eylemleri

sempatik sinirleri üzerinde hareket ederek basıncı düşürmek ilaçlar, üç gruba ayrılır:

 • sempatik ganglia (ganglion) üzerine etki eden;
 • kalp ve kan damarları adrenoseptörleri (adrenerjik blokerler) etki;
 • bu, sempatik postgangliyonik lifleri Ulusal Birliği tarafından (sempatolitik) seviyesinde kendi etkilerini uygularlar.

Ganglioplegic (örneğin, "trimetafan", "Azametony" formülasyonlar) miyokardiyal kasılma zayıflatır ve bir hipotansif etkiye yol açar kan damarları, dilate. yan etkilerin bir dizi olarak bu maddelerin sistemik uygulaması için uygun değildir - neden hipotansiyon, taşikardi ve ağız, bağırsak ve cinsel işlev bozukluğu atonisinin belirgin.

Sempatolitikler (örneğin ilaçlar "Guanitedin" ya da "reserpin") - noradrenalin sentezi basıncı azaltılarak düşürücü ilaçlar. Hatta tedavinin kesilmesinden sonra korunur uzun hipotansif etki ile kendilerini göstermektedirler.

hipertansiyon süresi ve antiaritmik özellikler sergilediği rahatlatmak çoğunlukla Engelleyiciler atanır ( "prazosin", "Tenormin", "Labetalol" anlamına gelir).

Renin-anjiyotensin inhibe eden ilaçlar,

düşük kan basıncı tür fonları Yardım:

 • Hazırlama "Akkupro" ACE aktivitesini azaltır ve bradikinin sentezini azaltır, kan damarlarını genişletir. Hipertansiyon için değil, aynı zamanda kalp yetmezliği varlığında sadece kullanılabilir.
 • ilaç "kaptopril" akciğer dolaşımında basıncı ve sağ atriyum, hipertansif kriz, hem de yüksek kan basıncı, sistemik tedavi atanır, çevresel vasküler direnci azaltır.
 • Etkili düşük kan basıncı kombine hazırlık "Kapozid" yardımcı olur. Bu kaptopril ve hidroklorotiazit içeren, bu nedenle uzun süreli hipertansiyon kullanılabilir.
 • Uzun süre hipertansiyon çeşitli formlarda atanan kan basıncını düşürür - "Lisinopril" anlamına gelir. Başarısızlık baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı ve öksürük gibi ortostatik hipotansiyon ve alerjik döküntüler oluşabilir bir reçete doz uymak. Ağır vakalarda, karaciğer ve böbrekleri zarar verdi.

Hipertansiyon tedavisinde Myotropic maddeler

Myotropic ilaçlar - kan damarlarının gevşemesine ve hipotansif etkiye neden olur onların genişleme, katkıda ilaçlardır.

aşağıdaki gibi en sık reçete:

 • İlaç "Nitrogliserin" - hipertansif kriz için kullanılır etkili damarları ve arterler genişleyen, akut kalp yetmezliği miyokard üzerindeki yükü azaltır.
 • Etkili bir damar genişletici olan - "Sodyum nitroprusid" anlamına gelir. Bu (basıncı azaltabilir) sol ventrikül yetmezliği ve işlem sırasında gösterilir.
 • İlaç "Minoxidil" - diğer ilaçlar etkisiz olduğunda hipertansiyon şiddetli formlarında kullanılır.
 • Tıp "Hidralazin" - refleks taşikardi tetikleyebilir sadece birkaç arterleri uzanan, seçici bir etki sergiler.
 • Hazırlık "Bevdazol" - hipotonik etkileri dışında kolayca hipertansif krize ortadan kaldırır, bağışıklık sistemini uyarıcı eylem sahiptir.
 • "Magnezyum Sülfat" anlamına gelir - kan damarlarını genişletir ve vazomotor merkezi inhibe eder ve anti-konsülsif özellikleri ile karakterize edilir.

diüretikler

komplikasyonsuz hipertansiyon için kullanılan ilaçların Bu grup. Diüretikler birkaç gruba ayrılırlar. Ne ilaçlar basınçsız en etkin dikkate hipertansiyon ve akış özelliklerinin şekil alır hekim tarafından belirlenir.

izole edilen diüretik gruplar arasında:

 • tiazid preparatları ( "Tsiklometiazid", "Ezidrek") - kombinasyon terapisinde küçük dozlarda atanır, metabolizma üzerinde olumsuz bir etki beri
 • tiazid preparatları ( "hidroklorotiyazid" "ksipamid", "Metolazone");
 • loop diüretikleri ( "Lasix", "etakrinik asit", "Piretadin" "torasemid") - belirgin bir diüretik etkisi gösterirler çıkış kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum (aşırı durumlarda) hipertansiyon kullanılan, atılır, ve kronik kalp yetmezliği;
 • potasyum tasarruf ilaçlar ( "Manitol", "amilorid", "izobarlar") -, monoterapide kullanılan ancak tiyazid vasıta ile kombinasyon halinde hiç.

kalsiyum antagonistleri ve Sartai

Hipertansiyon yüksek basınçlı çevresel damarlarda altta yatan aterosklerotik değişikliklerin Gebe veya hastalarda teşhis edilir, özellikle, kalsiyum antagonistleri de uygulandı.

Kalp yetmezliği ya da post-miyokardiyal kalsiyum antagonistleri sırasında kontrendike olduğu hatırlanmalıdır.

Sartana - Bu blok anjiyotensin reseptörler anlamına gelir. nadiren yan etkilere neden olduğundan, etki mekanizması,, ACE inhibitörlerine benzer, ama daha iyi hastalar tarafından tolere edilir. Buna ek olarak, bu ilaçlar beyni korumak ve inme sonrası, sol ventrikülün çalışmasını etkileyen birçok olumlu böbrek fonksiyonunu geliştirmek ve yenileyici bir etkiye sahiptir.

Yani kalıcı hipertansiyon ile insanlarda kan basıncını düşürür? Bu bireysel ve üstlenilen farmakolojik tedaviye yanıt bağlıdır. Bir kural olarak, en etkili tedavi de basınç artışı provoke edebilir sadece ilaç değil, aynı zamanda halk tedavileri, uygun diyet, alkol ve sigaranın ret ile düzgün bir yaşam tarzı içeren bir komplekstir.

hipotonik tedaviden ilaç "Valocordin"

Means "Valocordin" kompleks farmakolojik etkiyi ortaya çıkaran bir kombine preparasyon vardır. Bu, sedatif ve damar genişletici bir etkiye sahip, ve aynı zamanda hafif bir hipnotik etki vardır fenobarbital, oluşur. Ayrıca bileşen "Valocordin" ilaç, sedatif ve antispazmodik işlemdir ve nane yağı, kan damarlarının genişlemesine neden olur Etylbromisovalerianate, bu nedenle spazmı ortadan kaldırır.

yüksek kan basıncı da dahil olmak üzere ciddi bitkisel reaksiyonlar, eşlik Uygulamalı kardiyovasküler sistem, sinirlilik ve uykusuzluk fonksiyonlu hastalıklarda ilaç "Valocordin", hem de çalkalama.

20 bir yemek günde üç kere düşer önce götürün. iyi tolere edilmesine çünkü bu ilaç, hatta çocuklar için geçerli izin verilir.

Hipertansiyon hep patolojik olarak kabul edilecek olmadığını belirtmek gerekir. Hatta sağlıklı insanlar baskıyı artırmak ve fiziksel efor, stres veya meteosensitivity tarafından önceden belirlenmiş olabilir. Bu durumda, ( "Valocordin" dahil) hafif sedatif sağlığının iyileştirilmesi, basıncını azaltır. Böylece, periyodik hipertansiyon benzer etiyoloji antihipertansif ilaçlar ortadan kaldırmak için gerekli değildir. Biz seviyesine odaklanmak gerekir diyastolik kan basıncı. 90 mm Hg aşarsa. Mad., O zaman hekime başvuru bir nedenidir.

Bitkisel hipertansiyon

Birçok kişi düşük kan basıncı otlar bilmiyorum. En etkili araçlardan biri Ökseotu olduğunu. Biz zehirli bir bitki olduğunu unutmamalıyız, bu nedenle kesinlikle önerilen doz uymalıdır. Bu durumda, 1 saat karıştırıldı. L. Bu bitki kaynar bir bardak su dökün ve 30 dakika ısrar sonra süzün ve ilk 2 yemek kaşığı almak gerekir. l. günde üç kez ve ardından sanatın idame tedavisi için. l. günde iki kez.

Tüm hipertansif hastalar alıç meyveler ve çiçekler bir infüzyon almak yararlıdır. Kan damarlarını güçlendirir ve basıncı azaltarak, onların sesini normalleştirir. Bu bitkinin İnfüzyon 1 çorba kaşığı Körfezi, evde pişirilebilir. l. hammadde bardağı kaynar su veya günde üç kez eczane tentür satın almak ve yemeklerden önce 40 damla alın.

o sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi vardır olarak hipertansiyonun erken aşamalarında otlar Leonurus etkili infüzyon vardır.

daha düşük kan basıncı otlar hakkında konuşmak, biz de kırmızı yonca, kediotu, keten tohumu ve kartopu belirtmeliyiz.

hipertansiyon diyet

önemlidir yüksek tansiyon eğilimi kan damarlarının duvarlarında plak birikimini tetikler ve hipertansiyon gelişimi için presipite faktördür kolesterol artışını engellemek için güç organize etmek.

Yüksek tansiyon aşağıdaki diyet dışında tutmak tavsiye edilir:

 • et suyu, yumurta, sosis ve pastırma;
 • baharatlı gıda ve alkol;
 • su tutar ve hipertansiyon görünüşüne katkı tuzu miktarını sınırlamak gerekir;
 • olumsuz tansiyon seviyesini etkileyebilir hızlı kilo almaya sebep un ürünleri ve tatlılar.

Bu basınç azaltma aşağıdaki ürünler artış miktarı:

 • balık;
 • meyveler ve sebzeler, özellikle pancar, kabak ve kabak, yer elması, soğan ve sarımsak, limon, hurma ve muz yanı sıra üzüm ve şeftali;
 • zencefil sempatik ton NA azaltarak kan basıncını düşürür, bu nedenle de hipertansiyon diyet gıda dahil edilmelidir;
 • deniz ürünleri;
 • buğday;
 • kuru meyveler.

basıncının düşürülmesi İçecekler,

Ne yazık ki, hipertansiyon sadece yaşlılar değil, aynı zamanda gençlerin karşılaştığı nispeten sık görülen bir sorundur. bozuklukla mücadele birçok yolu vardır. Kombine tedavi özel tıbbi çayların kullanımı içerebilir.

En yararlı biri de Hibiscus denir ebegümeci yapılan bir içecek. Bu bitkinin çiçekleri çay Etkisi antihipertansif ilaçların farmakolojik aktivitesiyle aynı şekilde düzenli tüketimi tabidir.

Hibiscus damarı duvarlarının takviye eden ve düzenleyen antosiyaninler (flavonoidler) içeren kan basıncı (etki, sıcak ya da tam tersi, basınç artar tespit soğuk hipotonik çay). Bu çay da antioksidan özelliği ile serbest radikallerin etkilerinden kalbi korur.

Kan basıncını ve yeşil kullanımını, kireç çay, meyve suyu çilek, üzüm, domates, siyah frenk üzümü ve dağ kül dan, hem de yaban mersini ve pancar düşürür.

aloe suyu üç damla soğuk su çay kaşığı sulandırılmış ve yaklaşık iki ay boyunca aç karnına günde bir defa alınan olarak hipertansiyon önerildiği zaman.

Sonuç

Hipertansiyonun duymuş veya şahsen yüksek tansiyon belirtileri karşılaştı henüz hiç kimse. diğer patolojiler nedeniyle olabilir rağmen Kural olarak, ihlal, ayrı bir hastalıktır. Böylece, böbrekler, akciğerler, kalp-damar sistemi ve endokrin bezlerinin hasar tansiyon değişimlerine eşlik edebilir.

Eğer uygun tedavi yürütmek yoksa, bu patoloji miyokard enfarktüsü, felç ve görme kaybına yol açabilir. Hipertansiyon yaşam kalitesini önemli ölçüde bozar ve hastanın sakatlık yol açabilir.

Farmasötik laboratuarlar sürekli olarak yeni ve daha etkili antihipertansif ajanlar geliştirmeye çalışıyoruz nedeni budur. Piyasa kan basıncını düşürmek edebiliyoruz farklı grupların ilaç sunar, ancak nadiren olumlu etki kalıcı verir alımını yalıtımlı olduğu unutulmamalıdır.

tanısı yüksek tansiyon. Nasıl düşürmek için onu ve ciddi komplikasyonlara bir dizi engel?

Tedavi farmakolojik ilaçlar doktorunuz tarafından sadece reçete edilir olması önemlidir. Sağ yemek stres ve ağır fiziksel aktiviteler kaçınmalıdır Yüksek tansiyon, kalp-damar sistemi üzerinde olumlu bir etkisi yanı sıra kan basıncında artışa sebep olabilir eş morbiditelerin tedavi için zaman diyet gıdalarda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.