SağlıkTıp

Gama-interferon: İnsan vücudunda rolü ve önemi

patojenler zararlı etkilerinden insan vücudunu korumak için - virüs, bulaşıcı hastalıkların kontrolünü sağlayarak, bağışıklık sisteminde bir mekanizma yoktur. Bu tür gamma-interferon bunlardan biri, T-lenfositleri spesifik maddelerin, bir üretim hücreleri vardır. Bağışıklık sisteminde Şekillendirme, bağlantı hücresel savunma görevi görür. Neden bu kadar önemli görüntü olarak ve bizim vücudun bütünlüğü eder neye dayanarak olduğunu - bu soruları bu makalede cevaplandırılacaktır.

Kimyasal yapı ve alma

madde temeli - bir glikoprotein - ilişkili peptid karbohidrat. Biyokimyacılar amino asit bileşimini 139 ve polipeptit zincirinde ilk monomerin farklı iki şekilde tahsis edilmiştir. Onlar gama-interferon 1a ve 2a denir. 25 kDa - 20 mertebesinde ortalama molekül ağırlığı. Patojenik bir maddenin doku ve hücrelerin nüfuzuna karşı tepki olarak oluşan viral partikülleri temsil etmektedir. Escherichia coli, insan interferon genini içeren bir plazmid bakteri soyları kullanılarak biyoteknoloji ve genetik mühendisliği ile elde edilen in vitro madde olarak. "Immuneron" "Ingaron" "Immunnomaks": adlandırılan bu gama-interferon rekombinant o hazırlıkları kapsamında gerçekleşecek.

bağışıklık tepkilerinin mekanizması

Vücut yabancı tehlikeli patojenlerin ortaya çıkışı, her zaman iltihabı bunlardan biri koruyucu süreçlerin bir sistem, eşlik eder. Bu hastalık ve patojenin antijenlerine yanıt hücre yanıtı hem başladığına işaret bir marker olarak işlev görmektedir. Enfekte doku ya da organın elemanları arasında karmaşık bir etkileşim vardır. sitokinler (limfokinler): Bu lenfoid doku hücreleri tarafından üretilen maddeler dayanmaktadır. Örneğin, insan interferon-gama, membran etkileşimi iterek interlökin 2 bulaşmamış hücreler antikorların sentezini başlatmak ve esasen sinyal proteinler vardır. Bize ayrıntılı olarak inceleyelim.

özellikleri lenfokinler

çekirdek, mitokondriya, vb: Plazma membranı antijenik özellikleri ve diğer hücresel organeller ilgili bilgileri taşıyan bir gen kümesini içeren bir insan kromozomu 6 çift yer lokus kendileri doğrudan virüslerin antijenleri etkilemek, ama hızla başka bir hücreden diğerine yabancı maddelerin varlığı hakkında bilgi iletmek mümkün değildir lenfokinler. Örneğin, antijen-yardımcı hücrelerin reseptör ve T-lenfositleri Devri bir hücre içi sinyal, iki özel aktive protein indükler. Bundan başka olarak lenfoid dokunun mitoz bölünme işlemini geliştirilmiştir - çoğalması ve hücre aracılı immünite büyük ölçüde artar. Diğer lenfokinler ile olduğu gibi, interferon-gama, viral nükleik asitin transkripsiyon işlemleri inhibe eder ve aynı zamanda, protein moleküllerinin patojenin mekanizmasının montajının inhibe eder. Biz bizim tarafımızdan kabul protein bileşikleri, humoral bağışıklığın temeli olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl bağışıklık sistemini yok

Timus, lenf düğümleri, bademcik, ek - bir yer lenfosit oluşumu. Koruyucu hücreler enfeksiyon kaynaklı vücudun gelişimini inhibe eden antikorlar üretir. naif denilen bağışıklık sistemi hücrelerinin gelişiminin erken evrelerinde, yabancı antijenler, bakteri ve virüslerin takip edemez. Onlar olgun ve bağışıklık sistemi olmak gerekir - bu timus oluşur. Beynin yüksek kortikal merkezleri kontrolü altında makrofajlar, T hücrelerini, öldürücü hücreleri, hem de gama-interferon çeşitli: Her iki kendi savunma hücreleri üreten organizmanın sistemi.

Onun faaliyeti da böbreküstü bezleri, hipofiz bezi ve hipotalamus tarafından düzenlenir. -Psiko duygusal bozukluklar, kötü beslenme ve kötü alışkanlıkları çoğunlukla bu kronik stres arka planı oluyor, vücudun bağışıklık reaksiyonunu azaltır. Organizmanın tepkisi sistemlerini, başarısızlıkları ve kötü sağlık dolu bağışıklık dengesine herhangi ihlali tüm eylemlerinin bir sonucu olduğu için.

İnsan interferon gamma karşı antikorlar

Tıbbi uygulamalarda, bir profilaktik ve terapötik madde, rekombinant interferon hayvanların immünizasyonu ile elde edilen koruyucu proteinler içeren maddeler kullanıldığı haliyle. Antikor molekülleri kan serumu saflaştırılmış çökeltildi ve bir antiviral ilaç olarak kullanılabilir. rinit ve nazal konjesyon, öksürük: vücudun kendi koruyucu bileşikler, örneğin, gama-globulini aktivitesini arttırmak ve aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonları belirtilerini azaltmak edebilmektedir.

interferonun terapötik etkisi

Koruyucu glikoproteini inhibe virüslerinin çoğalmasını ve protein kinaz adenilatsintetazu ve nükleik asitlerin ve viral zarf proteinlerinin sentezinin sağlanması bastırılması gibi hücre enzimleri uyarır. Madde hücre lenfokinlere zar proteinlerinin hassasiyetlerini etkileme yeteneğine sahiptir, t., E. immünomodülatörler mi. Vücutta Koch'un basilin varlığı için olumlu örnekleri ile önlemek ve grip ve solunum enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan çocuklar ve yetişkinler için Gama-interferon. terapötik madde, tablet, merhemler, fitiller ve enjeksiyon şeklinde açığa çıkar.

Doktor tarafından reçete ilaç kullanımı, çocuk, çocuğun alerjik reaksiyonlar ve kardiyovasküler sistemin ciddi patolojilerin eksikliği göz önüne alındığında, 6 ay başlayabilir. Kadınların tedaviye Kontrendikasyon gebelik ve alerji olduğunu. özellikle çocuk hastalıkları kullanılan Mevcut ilaçlar, yüksek saflıkta ve polipeptid fragmanlarının olmaması ile koruyucu rekombinant protein içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.