SağlıkTıp

Kişinin temel antropometrik veriler

Antropometrik veriler bilim adamlarının çok çeşitli ilgi konusudur. Biz insan uygarlığının başlangıcından hemen sonra onlara dikkat etmeye başladılar. Aynı zamanda çok ilgi onlar değil, aynı zamanda özellikle sanatçılar için kimin meslek sanattır olanlar için, temsil ve bilim erkekler için değil, temsil etmeye devam ediyor.

Bugüne kadar, dönem "antropometri" yaygın göreceli hareketsizlik kişinin cinsinden ölçülen vücut göstergelerin miktarı olarak anlaşılmaktadır. Yani, bu kavram altında, tüm vücutta (boy, kilo) ve bireysel parçalarına (böylece baş çevresi, el uzunluğu, ayak boyutu ve) gibi tüm statik parametreleri birleştirebilirsiniz. antropometrik veriler rolü yeterince yüksektir. Aslında nedeniyle istatistiksel araştırmalara farklı yaş, cinsiyet ve hatta yarışın insanlar için norm parametrelerini kurmayı başardık olmasıdır. Ve bazı durumlarda onlardan sapma kişinin sadece bir özelliğidir, ancak diğerlerinde ciddi bir hastalık göstergesi olabilir. Bu sebeple, antropometrik veri hekimler için ilgi oldukça çok olmasıdır.

Boy ve kilo

Ana antropometrik veri boy ve ağırlık bazındadır. En sık modern tıpta kullanılan onlardır. nokta zaten sadece bu iki parametreler temelinde bir şekilde hesaplanması mümkün olmasıdır bir kişinin olmadığını kilolu hatta obez. Bu antropometrik veriler klinikte hemen her hasta tedavisinde ve hastanede tanımlanır. İnsan vücudu metabolizmasını rahatsız aşırı vücut ağırlığının büyük miktarda tanımlanması anlamına gelebilir gibi bu çok önemlidir.

çocukların antropometrik veriler

Büyük önem çocuklarda bireysel göstergelerin tanımıdır. Bu durumda antropometrik veriler, çocuğun vücut doğru nasıl geliştiğini kurmak mümkündür olması. Böyle boyu ve kilosu gibi göstergelerde üstünlüğü de olduğu doğal, ama bunun dışında onlardan, doktorlar için son derece bilgilendirici olduğunu birkaç vardır. Çocuklar için özel bir değeri antropometrik veriler arasında yaşamın ilk yılı başının çevresi gibi bir parametredir. Hız bir bütün olarak çocuğun vücudunu geliştirmek için nasıl yargılamak için sıklıkla mümkündür artırır.

Nasıl normunu belirleme?

Antropometrik verilerin hesaplanması elle o kadar kolay olmadığını belirtmek gerekir. Bugüne kadar, bu artık gerek olduğunu. özel aletler olduğu gerçeği hızla antropometrik verileri hesaplamak yardımcı olur. tablo burada en basit ve aynı zamanda belki de en etkili araç yer almaktadır. Verilen bir antropometrik oranını belirlemek için saniyede sağlar. Doğal olarak, bunun için, tek belli formum bilmesi gerekir. Çoğu zaman, bir büyüme konusunda, veya yaş bahsediyoruz. Yani esas neredeyse değiştirilemez parametreler olarak alınmıştır. Bu tablolar ofiste hemen hemen her çocuk doktoru ve terapist mevcuttur. Onlar bu profesyoneller oldukça karmaşık hesaplamalara değerli zamanı boşa fakat hemen bireysel olarak belirli bir hasta için kurallar çerçevesinde ilgili kapsamlı bilgi alamadım izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.