OtomobilArabalar

Motorlar TDI - bu nedir? Özellikler, Özellikler

Daha yakın zamanlarda, dizel motorlar sadece ticari araçlarda kullanılan. Yolcu arabadaki Böyle motorlar - Rus sürücüler için gerçek bir merak. Daha önce, (VAG dahil) yabancı üreticilerin resmen iç piyasada bu tür motorların tedarik asla. Ama şimdi motor TDI ile "Volkswagen" den binek otomobiller ve geçitler ortaya çıkmaya başladı. Bu nedir? Biz bu makalede düşünün.

özellik

İlk olarak, kısaltmasıyla motorlar sadece "Volkswagen" bulunabilir unutmayın. Bu birimler aynı zamanda "Audi" var. Motorlar TDI - bu turbo dizel enjeksiyon (dolayısıyla kısaltması) ile motorlar. Ayrıca, bu birimler çok farklı yakıt besleme "Common Rail" dir.

Özellikler

Ana özelliği - motor TDI ile donatılmış bir türbini. Bu nedir? Bu tazyikli hava akışı sağlar mekanizma, böylece motor tork ve gücünü artırmak. Değişken geometri - Ama diğer motorların aksine, 2.0 TDI özellikle türbin tasarımı vardır. Ne klasik kompresörden gelen farklı kılan nedir? Bu tasarım, egzoz gazı akımının büyüklük ve yön ayarlanmasını sağlar. Bu güç ve daha iyi yakıt ekonomisi önemli bir artış sağlamaktadır. Yani, hacim iki litre, sen 170 beygire kadar alabilirsiniz. Bir doğrudan enjeksiyon sistemi olup, yakıt tüketimi sayesinde kombine çevrim yaklaşık 5.5 litredir.

"Volkswagen" Bazı TDI motorlar türbin tipi VNT ile donatılmıştır. Bu kısaltma, bir değişken ağızlık olan bir kompresörün anlamına gelir. Böyle türbinleri için alanı "VW" "Garrett" dir. Bu birimin tasarım varsayar:

  • Vakum aktüatör.
  • Kontrol mekanizması.
  • Yönlendirme kanatları.

Egzoz gazı akış hızına yapılan son değişiklikler. Bu kanal kesitinin büyüklüğü ayarlanarak gerçekleştirilir. Bu durumda, bıçak belirli bir açı ile kendi ekseni etrafında dönebilir. Bu işlem kontrol mekanizması tarafından gerçekleştirilir. Bu, bir kol ve bir halka oluşur. mekanizması Tetikleme bir vakum aktüatörü içerir. Bu özel bir istek aracılığıyla kolu üstünde etki eden o oldu. Bir vakum ayar elemanı bir valf şarj basıncı sınırı vardır. Bu elektronik motor kontrol sistemine bağlıdır. mekanizma, püskürtme basıncı ve giriş hava sıcaklığı büyüklüğü üzerinde çalışır.

TDI ve "Audi-TT"

TT - Bu "Audi" en popüler coupe biridir. Daha önce makine mans sadece benzin powerplants. Dizel agrega önce "bitkisel" olarak kabul edilir ve düşük itme sahipti. Buna ek olarak, bu sportif coupe sadece vysokooborotisty motoru gerekli. Ama "Audi TT" TDI motora uygulandıktan sonra tüm klişeler paramparça. Bu dizel motor, basit inanılmaz bir performansa sahiptir. İki litre hacme çalışırken o bir 170 beygir gücü ve bütün 350 Nm tork geliştirdi. Bu dinamikler önemli bir takviye oldu. yüz için araba 7 buçuk saniye dağıtılır. Saatte 226 kilometre maksimum hız. Ve şimdi en önemli noktası - yakıt tüketimi. Ve bu birim karışık modda yüz sadece 5,3 litre başına tüketilen. İnanmayacaksın ama bu üreticiden gerçek pasaport veridir.

çevre dostu

TDI motorlar 20 yıldır pazarda lider konumda tutun aralığı. Bunlardan birinde Temiz Dizel teknolojisi uygulanmıştır. Bu su buharı halinde azot oksitlerin dönüştürülmesi ile egzoz gazlarının derin saflaştırılmasını sağlar. Sistem zaten pratikte uygulamaya konmuştur ve 2014 yılından bu yana ABD'de başarıyla kullanılmaktadır. Motor 3.0 TDI egzoz zararlı maddelerin her spesifikasyonlarını karşılamaktadır. sadece 130 gram kilometre başına CO Emisyonları.

motor TDI avantajları nelerdir?

Nedir, zaten bulduk. Şimdi turbo ayarları verilerin ana avantajlarını düşünün. Genellikle, VAG grubunda "Audi" girişten sonra, ikincisi dizel motor üreticilerinden listesinde lider konumunu almıştır. Yenilikçi mühendislik çözümleri sayesinde, onların motorlar ile karakterizedir:

  • Yüksek yakıt verimliliği.
  • Düşük gürültü (rölantide neredeyse hiç sesli).
  • dinamikleri ve tork Yüksek seviyede.

Ayrıca, veri santraller, modern çevresel zorunlulukları (emisyon 'Avrupa-6' standardı) karşılamaktadır. güç belirgin bir artış türbininin özel tasarımı ile elde edilmiştir. Diğer motorlarının aksine, tesisat kompresörler mümkün VAG 2000 barlık basınç altında çalışmak. Sadece 1300 bara Modern analoglar sorunu. Ayrıca motorlarda TDI enjektör pompası ile birlikte. Bu yakıt enjeksiyonu üzerinde maksimum kontrol sağlar.

Sonuç

Bu yüzden bu nedir ve avantajları nelerdir, TDI-motoru var hangi özelliklerin anladım. Şu anda, TDI motorlar en güçlü, sessiz ve çevre dostu biridir. Beklendiği gibi, küresel pazarda lider konumunu işgal eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.