SeyahatYol tarifi

Malezya: Kuala Lumpur - Garden City

Eğer böyle bir ülkeyi ziyaret etmeye karar verirseniz Malezya, Kuala Lumpur - bu muhtemelen ilk etapta dikkat değer olan kentlerden biridir. Eğer güzel koloni binaları ve muhteşem camiler gibi birçok ilginç mimari yapılar görebilirsiniz zengin tarihi, teşekkürler. Cazip modern mimarinin birçok nesnelerdir. Benzersiz bir çok ırklı lezzet ile tezat ve renklerin bir şehir. Orada karıştı şaşırtıcı derecede az kültürler, gelenek ve göreneklerinin hareket ederek.

O halde, Malezya gibi bir ülkede bu köyü yaptı? Kuala Lumpur, aslına kalay yataklarının Modern şehrin yerinde keşfetti ve burada küçük bir yerleşim kurulmuş Çince bir avuç yükümlüdür. teneke üretim hacmindeki artış ile burada tüm insanlar giderek daha fazla dışarı taşımak için. Zaten 1880 yılında şehir Selangor Dükalığı başkenti oldu ve 1895 yılından bu yana - Malayca Devletler Federasyonu başkenti. Birleştirme birden kültürler gıda bir tür, yeni bir müzik ve eğlence ortaya çıkması oluşmasına yol açmıştır. İşte Malay'lar, Hintliler, Çinliler yaşıyor. Hepsi mümkün kendi ulusal kimlik olarak mümkün olduğunca korumak için deneyin. Kentte farklı alanlar bu veya diğer topluluklar da farklı ve renkli bir hale getiren hatta vardır.

kalan olanlar Kuala Lumpur (Malezya), yorumlar çok farklı bırakılır, ancak bunların çoğu şehrin güzelliği vurgulamak. Bu, oldukça yeşildir birçok güzel parklar, gölgeli kareler ve bir çim vardır. Yani, Kuala Lumpur, şehrin kalbinde Gölü Bahçeleri, düzen uzanır ve tasarım İngiliz tarzında gerçekleştirilir. Kral Evi - Bir hükümet yapı teknikleri durduğu birinde, çok sayıda yeşil tepeler oluşur. Aristokrat alanlar çoğunlukla köyün orta kesiminde dışında yer.

gezginler Malezya gibi bir ülkede geldiğinde, Kuala Lumpur üç bölümden oluşmaktadır onların büyük havaalanı, karşılamaktadır. pist üzerinde tanzim bölüm A'dan C'ye kadar çoğu uluslararası uçuşlar,. onun havaalanının büyük bir bölümünün monoray bağlayan beri. Şehirden 90 kilometre mesafe ile ayrılır. Kuala Lumpur'dan çeşitli yollarla ulaşılabilir. 30 dakika içinde mesafeyi kapsayan Aeroexpress yardımıyla, yanlarında - en hızlı. daha ekonomik bir yol tercih edenler için, havaalanından her 30 dakikada bir kalkan ve Nilai istasyona gider otobüs, almalıdır. Daha sonra, hedefe götüren trene, almak gerekir.

Malezya ünlüdür çok şehirde, gibi, Kuala Lumpur, misafirlerine en etkileyici Petronas İkiz Kuleleri ikiz kuleleri olan arasında ilginç yerler ve binalar, büyük bir çeşitlilik sunuyor. Bunlar şimdiki Malezya simgeleyen bu yerleşimin arama kartı bir tür olarak kabul edilmektedir. Bu bir tektir mimari yapı 452 metre yüksekliğe ulaşır. Kulenin içinde bir sanat galerisi, konser salonu, büyük alışveriş kompleksleri Surya biridir. Ama bu şehrin en yüksek binası değil. pozisyon ayarı Lider Minar kule sürer. diğer ilginç mimari eserleri arasında muayene vosemnadtsatietazhnogo olacak , Parlamento binasını yeşil bir tepede yükselen.

Kuala Lumpur incelemeye devam (Malezya), manzaraları 1909 atıfta inşaat olan Jama Mescidi cami dahil dini mekanların, tarafından desteklenebilir. Bina büyük soğan kubbe ve zarif kemerli colonnades ile Hint tarzı oluşturuldu. Hiçbir az etkileyici sıradışı şekillerle bembeyaz binalar olduğunu Mescidi Negara camidir. Bir sivri iğne uçları ince minare vardır. Bu binanın ana odada bir kubbe şeklinde 18 köşeli yıldız ile taçlandırılmıştır. dairenin salonunda siyah bazalt sütunları donatılmış ve pencereler ajur örgüleri ile dekore edilmiştir. Buna ek olarak, şehir birçok ilginç müzeler ve parklar vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.