SeyahatYol tarifi

Stavanger, Norveç: konumlar, fotoğraflar, hava durumu

Norveç'in petrol başkenti haklı o da en pahalı biridir, ülkenin en güzel kenti olarak kabul edilir. Eski bir balıkçı köyü kültür yaşamında yakından ortaçağ ve modern iç içedir. pitoresk manzaralar ve şehir iyi gelişmiş altyapı sayesinde popüler bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Biraz tarih

Ülkenin gerçek mücevher Kuzey Denizi kıyısında yer alır. Renkli Stavanger (Norveç), plajlar, fiyortlarda ve dağlarla çevrili, 1125 yılında ortaya çıktı ve episkoposluğunun bina ve Katedrali yapılması olduktan sonra idari ve dini merkezi haline geldi. Ancak, dört yüzyıl normal balıkçılık yerleşim tüm statüsünü kaybeder ve olduktan sonra hangi en fazla üç bin kişilik nüfus.

XIX yüzyılın ilk canneries ortaya sahne olduğunu ve şehir aktif geliştirmeye başladı. Ve petrol yaş şehrin başlangıcı füme balık büyür çok önce. Konserve ringa ve sprats üreten yaklaşık 70 işletme vardı burada olduğu bilinmektedir. dördüncü büyük kenti, bir petrol alanı bulmak, bölgenin ekonomisine bir anahtar haline gelir Ne yazık ki, 1965 yılında bütün fabrikalar, sadece birkaç yıl sonra kapatıldı ve edilmektedir. Hemen hemen tüm nüfus sektöründe çalışır ve düşük işsizlik oranındaki.

İklim ve hava

yumuşak gibi özellikleri ile ilgili bilgi almak için arzu edilir ziyaret etmek Stavanger (Norveç), deniz iklimi, her mevsim güzel. ortalama gündüz sıcaklığı 8 0 C 0 0 C arasında değişir ve yalnızca geceleri dondurulabilir, çünkü kışın kuzey kenti ziyaret etmek isteyen turistlerin, donma yok. deniz serinlik korkusu olmadan yıl rahat sokaklarında dolaşmaya sıcak giysiler ve ayakkabılar ihtiyaç vardır bu zamanda seyahat etmek. Kışın Kar - çok nadirdir.

Atlantik'ten petrol sermayesini, açık ve sıcak nemli rüzgarlar gelen en güzel zamanlardan biri, bahar. Nisan ayında, zaten karların erimesiyle ve sıcaklık çok az (en fazla 8-10) 14 0 C kapalı güne yükselir ve yağış pratik dışarı düşüyor. Bu hava koşulları turistlere kuzey kent özellikle cazip kılmaktadır.

Yaz - yağışlı sezon ve böylece ağır yağmurlar ve bulutlu gün bozulmadan gelmiştir seyahatin gösterimleriyle hava tahminleri ile önceden tanımak gerekir. rüzgar hızı ile Atlantik kasırgalar gelişi saniyede 10-12 metreye artabilir ve sıcaklık tatile gidiyorsanız 25 0 C'nin üzerine çıkmamasına ile bir yağmurluk olan bir şemsiye kapmak.

çok güzel yeterince açık günler (sıcaklık 10 0 C 0 ila 20 ° C arasında değişir), zengin tarihi hakkında çok şey söyleyebilir şehir, tanıma güz mevsiminde,.

Şehir plajlar

Sıcak bir iklimde ile karakterize fevkalade güzel Stavanger (Norveç), aktif ve pasif rekreasyon için birçok seçenek sunar. Onun kumsallar, Norveç'te ölçüde büyük ve en güzel kabul edilir. Bu arada, kıyı boyunca turist alarak sayısız fenerler vardır.

Sulastranden rüzgarlı havalarda katkıda sadece ayrıca su sporları yüzmek ve güneşlenmek, ama olamaz popüler bir plaj vardır.

Kültür başkenti

tiyatro ve turistler için ilgi müzelerin büyük vardır: O Stavanger tesadüf şehir (Norveç) ülkenin kültürel başkenti olarak adlandırılan olduğunu.

çalışma düzeni makinelerin çoğunluğu ile, tenekeler kapatılması için, makineleri balık sigara için orijinal formu kocaman fırında korunmuş müze korur. Girişinde özel bir aparat, sabit varış ve işçilerin kalkış saatlerini durdu gerçekten merak konusudur.

Tabii ki, şehir şeklinde, açık ve yağ müzesidir bir sondaj platformu, siyah altın ve onun ekstraksiyon hakkında tüm öğrenebileceği ziyaret.

Stavanger, Norveç: Üniversite

Kentin Eğitim merkezi varlığını şafakta oldu: Ortaçağ'da, okul burada ameliyat. Stavanger Üniversitesi, 2005 yılında kuruldu - bu beşinci büyük üniversitesi olan öğrenci en fazla dokuz bin öğrenci içinde. Üniversite, başarılı devlet tarafından finanse ediliyor araştırma projeleri, uygulanması, sanayi Stavanger ve diğer üst düzey ABD ve Avrupa kurumları ile işbirliği.

Eski Şehir, ahşap evler oluşan

Petrol gelirleri yerel otoriteler Old Town (Gamla Stavanger) geri izin vermiş, katedral çevresinde inşa etmeye başladı. Tarihsel kısmı kırmızı çatılı 170'den fazla ahşap evler olduğunu ve bunların en eski XVIII yüzyılın ortalarında ortaya çıktı.

Kar beyaz duvarlar boyalı ile olan konumlar onları ziyaret hak Stavanger (Norveç), tüm dünya onun güzel binalar ile ünlüdür. Bu gelenek boya üretim yerleşim başlayan XVII yüzyıla kadar uzanıyor. o çinko o zamanlar için çok pahalı eklendi çünkü çoğu pahalı beyaz olarak kabul edildi. Köylüler kırmızı veya yeşil tonları ile sınırlı ve zengin sahipleri hiçbir masraf bağışladı bulundu. Hepsi kendi zenginliğini gösteren beyaz binalar boyadı.

renk sokak

renkli bina, diğerleri arasında dışarı ayakta hangi birkaç sokaklar arasında ilgi. Yasaya göre, şehir cephe değiştiremez ve sadece 17 yıl önce duvarları pembe bir tonlarda bir kuaför salonu açıldı. Yeni gelen girişimci, böylece müşterilerinin ilgisini çeken, yetkililerden izin aldı. Yavaş yavaş, kafe ve dükkanlar sokak Renk görünmeye başladı zamanki beyaz evlerden avantajlı farklı birkaç yüzyıl Stavanger, Norveç süslenmiş. popüler turistik Fotoğraflar burada ziyaret etmedi biri, şehir görmedim biliyoruz tüm hayran misafirler yapmak.

İlginç bir geçmişi olan Aziz Swithun Katedrali

Birkaç saat için atlanabilir petrol başkenti, kompakt merkez yüzü benzersiz inci Norveç yapmak en ünlü konumlar vardır. İlginç tarihi ve dini anıt XII yüzyılda inşa katedral olarak kabul edilmektedir. Onun görünüşü ilginç bir hikayesi ile ilgili olarak: Norveç kral eşi boşanmaya karar, o tüm yerel din adamlarını reddedildi ve sadece bir piskopos hükümdar yardım sözü verdi, ama o şehir, lüks Katedrali kalbinde, Stavanger inşa etmesini talep etti. soapstone yapılmış, kuzey ve güney parçaya bölündü. Gotik - inşaatçılar Romanesk tarzında yapılmış ve diğer adres ilgi noktalarından biri yarısı.

doğal anıt

Ana doğal cazibe Lysefjord yukarıda 600 metre yükselen Müezzin Kaya olduğunu. O tamamen düz kare olması şaşırtıcı değildir. turist Yüzbinlerce eşsiz objenin inanılmaz güzellik zevk için, Stavanger (Norveç) için acele. Nedeniyle sahil 42 km uzunluğundaki Lysefjord doldurulan dikkat gerçeği, güzel bir görünüm sunuyor: Bu birkaç bin yıl önce buzul su ile dolu yerkabuğunda bir çatlak vardı ne zaman manzara olduğunu.

Kayanın büyük popülerlik rağmen, her tatilci bunu tırmanabilir. Minber teleferik ile donatılmış ve kalp üzerindeki yük çok büyük olduğundan, bu nedenle tırmanış önce, güçlerini değerlendirmek gerek yoktur. kaya lakaplı "minber" Kimden, ekstremaly paraşüt atlar olun.

Antik Savaşı anısına

kasaba yakınlarında Viking kılıç vonzennye topraklarda benzersiz anıt, yüklü. Stavanger (Norveç) içinde Anıtı kılıç, geçen yüzyılın sonunda açıldı, bu batı toprakları tek bir devlet altında birleşmeye bundan sonra 872 yılında savaşı kazandı Harald Fairhair liderliğindeki cesur savaşçı kahramanca geçmişini sembolize eder.

on şarkı hayranlık ve dehşet: Bir taşa takılıp dev kılıç savaşta kazanan görkemini sembolize ve kimse silaha sarılmaya mümkün olacak çünkü, nihayet dünyayı oraya gelecek. Modern anıt itibaren efsane kefen Ortaçağ tarifsiz cazibesi geliyor.

pitoresk Stavanger (Norveç), geçmiş kez romantizm tutmak - yürüyüşler için harika bir yerdir. , Geleceği düşünmek, şehir Gelişmekte uzak geçmişte de unutmayın. Fevkalade güzel, yeni turist ilk görüşte ona aşık çekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.