Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Chacha nedir? Kaç derece Chach içinde? Evde üzümlerinden Reçete Chachi

Içeceğin iyi, yaşlı bir yıldan fazla her bir ruhu var olduğu söylenir! Bu yüzden orijinal olanlardan ruhları dünyanın birçok ülkede bulunmaktadır. Viski, cin, tekila, sake, rom, votka, konyak - ve bu tatilde zevk ve sadece iyi bir ruh hali ile tüketilen orijinal Alkol tam listesi değildir.

Chacha Üzüm

Böyle içecekler güvenle bu atfedilebilir. Gürcü Chacha tüm olası avantajları vardır. Benzersiz bir tadı vardır ve haklı listede layık bir yer tutar. Elbette ulusal Gürcü mutfağı ve misafirperverliği ve, simgelerinden biri chacha olduğunu. o kendi elleriyle evde yapılabilir kaç içinde derece ve nasıl bu makalede size.

Biraz tarih

Bu üzüm sert likör brendi ailesine isnat edilebilir (İtalyan grappa analog ve Güney Slavlar da benzer bir içecek yaptı - brendi). Onun hikayesi antik çağlara gider ve üretimin inceliklerini nesiller için yerel halk tarafından iletilen. Bazı kaynaklara göre, yedi bin yıl önce Gürcistan'da üzüm yetiştiriciliği geldi! üzüm bağları ve şarapçılık geliştirdi yerde. Bunun sonucu olarak, - damıtılarak sert likör üretimi, proses atıkları (ve otzhimok nevyzrevshie fırçalar). Gürcüler şaka kendileri stills çok sonraları ChaCha daha icat edildi söylüyorlar. içkisine "standart" bir kaç derecedir? Tipik olarak, geleneksel olarak, o kale 60 ulaşabilir, onun şen ruh "kardeşler" sıkılır!

Birkaç tarihi gerçekler

  1. Roosevelt ve Churchill milli içki önerdi Yalta bir konferansta Stalin'i söyledim ve bu olduğunu kaydetti edilir - her türlü iyi votka! Ancak, aynı zamanda insanların kendilerini lideri kuru şaraplar tercih ederim.
  2. 2011 yılında Haçapuri, chacha Suluguni peynir çeşidi ve resmen patentli Gürcü ulusal markalar haline.

chacha nedir? Kaç derece o?

Bazıları yanlışlıkla kaçak içki içecek bir tür inanıyorum ama öyle değil. Bu şeker ve maya ilave edilmeden üretilen, bu nedenle özünde, kaçak içki değildir. sırtlar ile şarap yapımı için koşul uymaz bu üzümlerin çoğu alarak üretimi için. Bu şarabın üretiminden arta kalan sebebi ve jom gider. Olgunlaşmamış üzüm azalttığı düşünülmektedir yükselterek, asiditeyi PH. olarak orada içki artan gücü olmadığı nedeniyle, hafif bir tat vardır. Kullanılmış üzüm "Rkatsiteli" (Batı Gürcistan), "Isabella" ve "Kacic" (Abhazya ve Acaristan). Bazen örneğin, üzüm, erik ve kullanım veya incir hazırlanmayan chachu. Bu gibi alkollü içkiler, genellikle kağıt hamuru bileşimin sıkı kontrol içerir. Bazı türlerde, bir karışım üzüm çeşitlerinin, eşsiz bir buket almak için. Bazen - basılmamış üzüm.

Kendi elleri

Ana chacha genellikle iki kez distile. Ama ürün ve üçlü damıtma bulundu. Geleneksel olarak, bu olursa olsun ne kadar güçlü, sulandırılmış değildir. renk kazandırmak için bir asil konyak meşe kabuğu ve kabuğu tentür ceviz kullanılabilir. İstenilen kıvama seyreltilmiştir elde edilen alkol (70-80 ° C) bu şekilde bir fabrikada, bazen asil tat ve buket meşe fıçılarda tutulur.

kalite denetimi

İlginç bir yol "ulusal bir şekilde." Içecek kalitesini kontrol etmek chacha smaç parmağının bir bardak olarak, çekin ve ateşe. chacha yanmış ve parmağını yanmış almadıysanız, kalite yüksek olarak kabul edilir.

tarifi

Genel olarak, kurallara göre, bazı çeşitleri (yukarıya bakınız) üzüm kek ve atık almak gereklidir. Ve Chacha kendi doğal maya ile dolaşmak gerekir ve alkol eklemek gerekli değildir. Klasik tarifi ve hiç şeker olarak da kullanılır.

Malzemeler: - 25 kilogram saf kaynak suyu - 50 litre atık (küspe) ve olgunlaşmamış üzüm altı sırtlar ile haldedirler.

her durumda Üzüm yıkamak yok! Kemikler silmeyin! onlar ezmek kalmamak Ama dikkatlice karıştırılır.

Tüm meyveler pasta ve basınç, uygun bir hacim kapasitesi (100 litre) konuldu. kaynak suyu, ahşap karıştırma spatula ekleyin. çanak yayılan karbon dioksit için koltuk bir 20 civarında olmalıdır. karanlık bir yerde sıcak koymak Kapasite (çalışma sıcaklığı - 22 ila 30 derece arasında). Yükleme bir su tuzağı. maya olmadan fermantasyon normalden daha uzun sürer. Fermantasyon iki ya da üç ay boyunca bazen gerçekleşir. Braga (bu yapılmazsa eğer, yüzey kalıp ile kaplı olabilir) her üç günde bir karıştırın. Tüm karbon dioksit gazı (kabarcıklar) terk çıkar - demlenmiş bira daha fazla işlem için hazırdır. Bu noktada, biraz acı tadı, ancak telaşlanmayın. Daha sonra, acılık genel lezzet ve yaprakları ile birleşecektir. Bazı sonra filtre içinden sıvı boşaltmak için tercih ederim. Ve bazı geleceğin özel tat içki püre sağlam kısmını verecektir inanarak Bunu yapmak gerekmez. İsterseniz filtresi olarak, en sıradan gazlı bez de kullanabilirsiniz.

Damıtılmış küp chacha yanı sıra homebrewleri. onlar sağlığa zararlı olduğu kabul edilir Öncelikle gram, ayrılmış. Kale İspirto veya halk yolları (birkaç damla daire içine damla ve yanık) sürekli kontrol edilir, aşağıdaki ana fraksiyon. Kale kırk altına düştüğünde, içecek çit durdurulur (sırasıyla chacha ateşlendiğinde yakmak olmaktan çıkar). Geçen fraksiyon ayrı olarak toplanır.

İlk damıtma sonra sıvı seyreltilir ve aynı prensibe göre bir başka damıtma gerçekleştirilir. Saf içki döner. Ek arıtma kömür veya potasyum permanganat uygulayabilirsiniz. Yani ChaCha gibi bir ev yapımı lezzetli üzüm içki yapabilirsiniz. derece onun dökmesi olan kaç, siz karar verin. Bazı ev chacha iyi seyreltilmiş değil söylüyorlar. Diğer kaynak suyu vasıtasıyla (kale İspirto ölçüm vardır) 45 dereceye kadar çözünmesi tercih ederim. Her durumda, chacha - meşrubat ve kaçak içki ile, örneğin, karşılaştırıldığında oldukça kolay kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.