BilgisayarlarEkipman

Yota (anten): bağlantı

Mobil 4G bağlantısını elde eden birçok kullanıcı, pazarın özellikle alıcıyı LTE cihazları için aksesuarlarla şımartmadığını fark etmiştir. Özellikle taşınabilir modemin sinyalini yükseltmek için anten pazarında çeşitlilik bulunmuyor. Bununla birlikte, kurumsal segmentteki ürünlerin detaylı bir çalışmasıyla, gerekli cihazların satışa sunulduğu görülüyor; bu sadece maliyeti iyi 4G modemden birkaç kat daha yüksek.

Bu makalenin odak noktası Yota tarafından üretilen sinyal amplifikasyon sistemidir. Anten, piyasada farklı fiyat segmentlerinde bulunan değişikliklerle temsil edilmektedir. Okuyucu, ilginç ürünler hakkında bilgi sahibi olmak, teknik özelliklerini öğrenmek ve sinyal yükseltme için taşınabilir bir sistem oluşturmak için kullanışlı araçlardan nasıl çıktığını bulmak için fırsat bulmaktadır.

Pazar lideri

Kuşkusuz, üreticinin tüm ürünlerinde "Best Buy" unvanını alan bir model var. Yota (anten) Connect 2.0, iç pazarın satışında lider olarak düşünülür, çünkü üretici bir çok faydalı işlevi tek bir cihazda birleştirmeyi başarmıştır. Birincisi, taşınabilirlikten bahsediyoruz - taşınabilir antenin yalnızca küçük boyutları değil, aynı zamanda katlanabilen bir yapı olması nedeniyle, kullanıcının cihazı bir sırt çantasıyla veya bir dizüstü bilgisayarla bir çantada nakletmesine imkân tanıyor.

Bağlantı kolaylığı da sahipleri tarafından fark edilmeden gitmedi. LTE modem için, mobil gövde aygıtı bağlamanız gereken anten yuvasında özel bir USB yuvası bulunur. Fakat laptop veya bilgisayara, modem, zaten sinyal yükseltme sisteminden gelen bir uzatma kablosuyla bağlanır.

Hepsinin ödemesi gerekiyor

Dahili bir modem bulunan Yota anteninde herhangi bir kusur yok - bir kit satın alıp genişbant İnternetin keyfini çıkarın. Ancak, incelemelerde, kullanıcılar sinyal amplifikatörünün yalnızca aynı ada sahip cihazla çalıştığını düşünüyorlar. Başka bir modem (ZTE, MTC, vb.) Için böyle uygun ve taşınabilir bir anten satın alamazsınız, çünkü aygıt donanım düzeyinde çalışmaz.

Elbette bu durumun bir yolu var. Anten üzerindeki USB alıcısı sökülebilir ve Yota denetleyicisi havya üfleme ile ortadan kaldırılabilir. Bundan sonra, denetleyiciye giden telin bakır kablo ile anten yuvasına bağlanması gereklidir. Doğrudur, yonganın çıkarılmasından sonraki sinyal gücü bozulacaktır, ancak bu çözüm amplifikatörsüz bir modem kullanmaktan daha iyidir.

Yönlü sistem

Birçok sağlayıcı kabloyu pahalı yönlü ekipman satmaktan ziyade 30-60 kilometre mesafeye kadar uzatmak için daha kolay olduğundan, kablosuz Ethernet antenleri geçtiğimiz on yılda önemini kaybetmiştir. Ancak, LTE'nin kötü bir şekilde karşılanması ile karşı karşıya kalan üretici, unutulmuş teknolojileri kullanmalıydı. Tuhaf adı taşıyan Yota modem için anten Anten , 20 kilometreden daha uzaktaki kuleyten sinyal amplifikasyonu ile mükemmel bir şekilde başa çıkmaktadır.

Evet, böyle bir cihaz hareketsiz olarak kabul edilir, çünkü hacimli ve hantaldır ve nakliye için inşaat iyi değildir. Ancak burada kullanıcı daha önemli olanı - iyi bir aktarım hızı veya kolaylık - karar vermelidir. Böyle bir antenin özelliği, sağlayıcıya veya 4G modemlerin üreticisine hiçbir bağlama sahip olmamasıdır.

Daha yüksek, daha hızlı ve daha güçlü

Fakat parabolik sistemler iç piyasada kolayca kabul görmüyor. Mesele Rus konuşan alıcıların uydu sinyali ile Yota modeminin çalıştığı 4G şebekesinin çalışması arasındaki farkı fark edebiliyor olması. Bir çanak şeklindeki harici anten, şüphesiz görünümü ile dikkat çekiyor ancak sinyalin kalitesi söz konusuysa, cihazın kullanıcıyı şaşırtacak hiçbir şeyi yok.

Parabolik plakalar şeklinde yönlendirmeli antenler Baltık, Polonya ve Çinli üreticiler tarafından sunulmaktadır. Dışarıdan, hemen hemen aynıdırlar ve sadece diskin çapı ve adı farklıdır. İç piyasada, benzeri ürün çeşitlerinin hepsinde, sinyal amplifikasyonunu gösterebilen sadece Sky Flex markası önerilebilir. Satın alırken, şirket logosunun bir etiket çıkartmasıyla değil plaka üzerine boyandığına da dikkat etmeniz gerekir. Seri numaralı plaka üzerinde, "Sky Flex Yota" yazısı izlenimle çoğaltılır.

Montaj Özellikleri

Tüm yönlendirmeli antenlerin hoş olmayan bir özelliği var; alıcıdan modemle olan yüksek frekanslı kablo çok pahalıdır. Yota cihazının tüm sahiplerinin evin çatısına kurulu olan anteni ucuza bağlaması gerektiğini tahmin etmek kolaydır. Sinyal yükseltme sistemine ek aksesuarlar satın alarak sorunu çözün.

Modemi bağlamak için bir bağlantı kablosu kullanılıyorsa, modemi doğrudan (doğru bir şekilde ve nemden emniyetli olarak) anten yuvasına takabilirsiniz. Ve aktif bir USB uzatma kablosuyla (10-30 metre) bir mobil cihaza veya bilgisayara bağlayın . Bir seçenek olarak, birçok kullanıcı bir uzatma kablosu şeklinde bir televizyon kablosu kullanıyor.

Halk ustalarından alternatifler

Birçok kullanıcı, geri bildirimlerinde Yota için kendinden yapılı bir anten kullandıklarını iddia ediyor. Kendi elleriyle bir cihaz yaratmak için ürünlerine şişirilmiş bir fiyat belirleyen üretici tarafından zorlanmışlardı. Yönsel sistemin rolü, halkta bilinen klasik bir televizyon anteniyle Lehçe olarak oynatılabilir. Bunu yapmak için, modemi sökmeniz ve kabloları dahili amplifikatörden çıkarmalısınız ve televizyon anteninin terminallerine bağlamanız gerekir.

Aslında, aksesuarı Yota'yı (anten) sinyali yükseltecek herhangi bir doğaçlama cihazla değiştirebilirsiniz. Anten olarak normal bir bağlantı parçası veya bir bakır kablo bile uygundur. Sahibin tanıması gereken tek şey alıcıyı ve devreyi döngü oluşturmaması gereken devrenin çalışma prensibi.

Doğaçlamalı araçlardan

Geleneksel bir teneke kutu veya süzgeç, Yota sinyal amplifikatörüne alternatif olarak oldukça uygundur. Yönlü anten çeşitli şekillerde monte edilebilir: aktif devreyi ve görüş hattı prensibini kullanarak. Bir taşınabilir aygıtın ve modemin herhangi bir sahibi için aşırı koşullar altında en basit çözüm, sodalı su veya biradan sıradan alüminyum kapların kullanılması olabilir. Teneke kutu yıkanır, tabanı bıçakla kesilir ve USB arayüzü üzerinden bağlanan bir modem arka taraftaki deliğe sabitlenir.

Aktif bir döngü kullanan gelişmiş bir sistem, sahibinin modemi söküp dahili amplifikatörden iki telini çekmesini gerektirir. Ayrıca, tasarımcı boş bir sigara paketine, çiviye veya büyük kesitli bir bakır tele ihtiyaç duyacaktır. Çivi, bir sigara paketi ile delinmeli ve amplifikatörden çıkarılan kablonun bir ucundaki metal kapağa sabitlenmelidir. İkinci kablo banka devresine bağlıdır. Paket metal kavanozun konturuyla temas etmemesi için kavanozun içine yerleştirilmelidir. Böyle basit bir mekanizma 20-30 kilometreye kadar mesafelerde bile 4G sinyal alabilir.

Sonuç olarak

Uygulama gösterildiği gibi LTE cihazı için sinyal amplifikasyonuyla sorunu çözmek için birçok seçenek var. Sınırsız finansal kapasiteye sahip insanlar üretici Yota'dan bir çözüm bulacaklar. Anten, belirlenen tüm görevleri yerine getirir ve sahibine yüksek kaliteli iletişim sağlayacaktır. Endişelenmeyin ve sınırlı bir bütçeye sahip olan kullanıcılar - doğaçlamalı araçlardan yönlendirici anten yapmak için çok kolaydır, yalnızca elektrik mühendisliği ve arzusu hakkında küçük bir bilgiye ihtiyaç duyarsınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.