FormasyonÖykü

En zengin Rus halkı kim? liste

Son on yıldır, ünlü finans-ekonomi dergisi "Forbes" (ABD) Rusça yayınlanan. Büyük popülerlik dünya çapında bu baskı "En en" yayınlanmış değerlendirmesi sayesinde kazandı: "Forbes" yayınlanan bilgilere göre, milyarderler sayısı 2013 yılında vb .. Zengin, şanslı, lüks, (dolar) Rusya ilk şerefli ulaşmıştır yer. Ağustos geçen yıl içinde dergisi bir liste hazırladı Rusya'da en zengin insan. Alisher Usmanov - Aynı kişi tarafından yönetilen, iki yıl oldu.

Onun toplam sermaye fazla 17 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir, ancak diğer yayınlarda 3-4 milyar olanlar aşan sayıları bulunabilir. Buna ek olarak, bazı yerel süreli başlığı "Rusya'nın en zengin adamı" Usmanov ve değildir Vladimir Lisin. Bu "şanslı" Oleg Deripaska denilen hangi yayınlar da vardır. Ama "Forbes" e göre, Lisin sekizinci konuma sahiptir ve Deripaska ilk on içinde yok. Belki de bu tutarsızlık farklı sürümleri farklı kriterlere bir milyarder sermaye değerlendirmek olmasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, devlet, aile üyeleri ve diğer yakınları kaydedilmiş zengin bir işadamı, neredeyse hiçbiri sermayenin büyüklüğüne gerçek bilgi böylece. Yine, size derginin "Forbes" yayınlanan Rusya'nın en zengin insanlar, bir listesini sunuyoruz.

2013 yılında Rusya'da en zengin insanlar

dergisinin Versiyon "Forbes"

Sırasıyla ikinci ve üçüncü sıraları işgal Mikhail Fridman ve Leonid Milhenson ardından Alisher Usmanov başkanlığındaki üç liderleri. Viktor Vekselberg - Dördüncü pozisyonda. Vagit Alekperov - beşinci anda. 42 yaşındaki milyarder Andrey Melnichenko - sıralamasında altıncı, ve Vladimir Potanin - yedinci. ilk on yılında son üç yerde Rus zengin insanlar Vladimir Lisin işgal - Novolipetsk'in Metalurji sahibi birleştirin, sahibi "Volga Grubu" Gennady Timchenko ve Mikhail Prokhorov, sırasıyla işgal, 8 inci, 9 uncu ve 10 inci yerleri.

derginin Rus versiyonu "Seo"

Ama "Finans" ( "CEO" dergisi) yetkili yayında birinciden biraz farklı başka bir liste yayınladı. Listenin lideri hala Alisher Usmanov, aynıdır ve burada "Forbes" Vladimir Lisin sıralamasında 8. sırada yer almaktadır - ikinci konumda. Vladimir Vekselberg da iki kademe atladı ve 3 sırada yer almaktadır. Ama Mikhail Fridman, tam tersine, iki çentik aşağı indi ve 4. gerçekleşti. Mikhail Prokhorov, liste (10 hat) uç ortasına taşındı - Beşinci etapta. Alekseya Mordashova, dergi "Seo" tarafından 6. sınıf notunu işgal, "Forbes" listesinde yok. Üçüncü konumdan Leonid Milhenson 7 gitti. Oleg Deripaska, "Forbes" sıralamasında, ancak bu listede "Rusya'da zengin adamı" olarak adlandırılan bazı yerli baskı sekizinci konuma sahiptir içinde yoktur. Vladimir Potanin ilk on içinde sondan bir önceki aşamadır. "Forbes" sıralamasında beşinci pozisyona - Ve son yer Vagit Alekperov tarafından işgal edilir.

Rusya'nın en zengin adamı

Gördüğünüz gibi, iki listede göre en zengin Rus işadamı Alisher Usmanov olduğunu. O İngiliz efsanevi FC "Arsenal" eş sahibi (% 29.9 hissesi) ve hücresel haberleşme "Megafon" ve diğerlerinin operatörüdür, bir metalurjik holdingi "Metalloinvest" sahibi. Rusya'da zengin adamı savcının ailesinde Özbekistan'da doğdu. O MGIMO eğitim gördü. Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra, o kendi işini kurdu Rusya, taşındı - plastik torba üretimi ve Rusya'da tütün ithal etmeye başladı. Aynı anda da Finans Akademisi'nde okudu ve bir banka çalışanının diplomasını aldı. Bir kez bankacılık sektöründe, o inanılmaz ilerleme kaydetmiştir: Bir yüksek, bir başka ile değiştirildi. Daha sonra bu güne kadar sahip olduğu limited "Gazprominvestholding" nin genel müdürü oldu. Sonra Usmanov, 2010 yılında "Yol. Ru Grubu" adını değiştirdi DST genel olarak İnternet holding şirketi bir hissesini satın aldı. Bu Mail.ru oluşur "OpenID", bir önceki yıla kıyasla "Sınıf arkadaşları" "Facebook" ve diğer durum Alisher Usmanov,% 10, 17.6 18.1'den milyar itibaren 0,5 milyar dolar :. azaldı. Rusya'nın en zengin adamı - Buna rağmen, bu "Forbes" ve diğer yetkili yayınlara göre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.