KanunCeza hukuku

Ünlü Rus cezaevleri - "Gemici Sessizlik"

sağ kıyısında Peter nehri Yauza ait ettiler denizci Koloni. Bu gerçek nehre paralel uzanan cadde adını verdik. Catherine II zaman-yaşlı adamlar yaşadı yana, evin bir denizci çağrılacak geldi. Sakinleri barış ve sessizce geçti yaşlı imarethane korumaya çalıştı. Yani sokakta adına tek kelime daha eklemek. Ve şimdi o Gemici Sessizlik denirdi. Daha sonra halk arasında "Gemici Sessizlik" olarak bilinen burada bir hapishane vardı.

babadan kalma miras

Cezaevi "denizci'nın Sessizlik" geri 1775 yılına dayanmaktadır. Ardından, gözaltı merkezi bugün yere Catherine II kararıyla, ev hayır "prederzostnyh" Şirketin koruması altında açıldı. Rus hapishanelerinde her zamanki ve daha sonra olduğu gibi, Ortodoks Kilisesi, "Tüm Kim Üzüntüsü" Bu binada, 1850 yılında takdis edilmiş ve yirminci yüzyılda çan kulesi ortaya çıktı.

özgün haliyle "prederzostnyh" Ev nispeten kısa süre var. Zaten 1870 tarafından o Moskova Düzeltmeler Tesisi değiştirildi. Yeni tesis 150 kadın ve 300 erkek için tasarlanmıştır. Cezaevinde amacı "ayaktakımı bilinen zanaat eline vermek." ilan edildi adi suçlular, hırsızlar, dolandırıcılar - ayaktakımı, sırayla, mahkumları düşündü.

Yavaş yavaş cezaevi alanını genişletmiştir. 1912 yılında mimar B. A. Alberti yeni cezaevi binaları tasarlandı ve inşa edildi. Ve 1917 tarafından kurum iflas etti.

1918 yılında cezaevi yine reform tür yaşadı. kurumda, mevcut ıslah kurumunun temelinde, cezalandırıcı NKJU Merkez Dairesi reformcuyu oluşturuldu. Medikal ve pedagojik önyargı ile ıslah tesisi bir tür oldu. Biz 17 ila 21 yaş arası gençlerin çalışma hayatına yönelik eğitim, yeniden eğitim ve hazırlık yapıyorlar. Ancak, reformcular kısa bir süre için ameliyat. 11 ay içinde, 1919 yılında, o varlığı sona erdi.

arşiv verileri gibi, hikayenin kendisi hapis "Gemici Sessizlik" 1946 yılı sonunda başladı. Mevcut izolatör sitesinde Kozhevnicheskaya kolonisi oldu. 1945 den çocuk koloni dönüştürmeye başladığından beri, onun dibinde Moskova bölgenin İçişleri Bakanlığı Ofisi Cezaevi 14 numaralı kurdu.

imar

1947 itibariyle iki kurum toprakları sırasıyla duyarlı siteleri, birinci ve ikinci gövdeleri idi. Hapishane aynı anda "Gemici Sessizlik" 2000'den fazla mahkumu sürebilir. Buna ek olarak, kurumda da müştemilatı vardı:

 • bugün çalışmaya devam kazan dairesi;
 • ahşap konut bina kışla, hedefleme çalışanların inşa;
 • mahfaza yönetimi;
 • personel için kışla.

Walks mahkumlar servis bahçesinde topraklarında özel alanları ile donatılmıştır. Zevk bahçesinde bir tahta çitlerin çevrelediği çevre boyunca, bir dairenin bir görünüm vardı. kuleleri ve dış Muhafızları Bogorodsk Moskova bölümünün iç birliklerini gerçekleştirildi.

Bir süre sonra, 1949 yılında, bu mahkumların bakımı için üçüncü bir bina inşa edilmiştir. O özel cezaevinin durumunu vardı ve yanı sıra bunların üstlerine ve bireysel korunma (psikiyatrik hastane sayısı 3'ten) kendi giriş vardı. Avantajlı oradaki bekleyen mahkemesi Nazi suçluları mahkum ve İçişleri Bürosu (mucitleri, Özel Teknik Bakanlığı çalışan hapsedilen tasarımcıları ve mühendisleri). insanlar hapiste "kovboy ofisleri" idi. edilmektedir Bu "sharashek" birinde Detay hayat hünerle kitabında "İlk Circle," Soljenitsin Aleksandr Isaakievich tarif.

1950 yılı başından bu yana, iki yıl boyunca, idari bina hapishaneyi dönüştürülür. Birinci ve ikinci nesneler rejim 4. ve 5. katlarda ve egzersiz yarda takviye. Şimdiye kadar binaların çatılarında bulunan bu mahkemelerin topraklarında bir yürüyüş, taşımak suçlu buldu.

Geçen yüzyılın başlarında 50-ler sırasında, idari kararların kentte bu kurumları bölmek ve bölgesel, bu bağlamda sayı Cezaevleri 14. genişletmek ihtiyacını gerektirdiği, daha iyi bir hapishane olarak halk arasında bilinen Cezaevi numarasını 1, "Denizci değiştirildi sessizlik. "

3 no'lu olgu hapsedilen jüvenillerde 1953 Berii L. P. ölümünden sonra. Cezaevi Servisi ergenler için eğitim (mahkumlar ortaöğretimi edinme fırsatı vardı) sağlayan, istihdam - cezaevinde atölye, imal zarf, yılbaşı oyuncak ve diğer tüketim mallarının çalışan çocuk mahkumlar. Kazanılan paranın bir durak mevcut ürünlerde edinme, onların ihtiyaçlarına harcanabilir. Çocuk Cezaevi, 1997 yılına kadar sürdü. üçüncü vücudun yeniden ve onarımını tutmaya karar verildi sonra. Ve 1999 yılında cezaevi hastanesinde tüberküloz bölüm haline geldi.

mahkumlar için aynı hastanede eski hapishane görevlilerine barındıran yenilenmiş ve yenilenmiş binalarda muhafaza edilmiştir. Kurum sadece "Gemici Sessizlik", ama Moskova'da tüm tutukevleri vermektedir. hastane yaklaşık 706 hastane yatak (bebek) sahiptir.

"Gemici Sessizlik" son on yıl sürekli çeşitli inşaat ve onarım işleri yapılır:

 • 1997 yılında, biz (modern ekipmanlarla donatılmış) yemek bölümü devreye;
 • 1987 - CTP;
 • ilk 90 üçüncü mahfaza yenilenmiş;
 • 2000'lerin ortalarında hapis konut ilk büyük revizyon terfi
 • sıhhi düzenlemelere uygun, kameralar mahkum ve denenmemiş için donatılmıştır;
 • Egzersiz kilometre bir çatı ile kaplıdır;
 • bugün cezaevinin ikinci binanın yenileme çalışmaları yürütülmüştür.

Cezaevi servis yönetimine göre, sürekli iyi durumda binaların kurulmasını desteklemek amacıyla gerekli çalışmaları yapılmaktadır. Bugün hapis "Gemici Sessizlik" 7 binadan oluşmaktadır olduğunu.

Tutukevi 1 numaralı FSIN Rusya

Gözaltı merkezi numarası 1 yaratılması resmi tarih 1985 1 Eylül inanıyoruz. rejim kurma hapis kuruldu yedinci temelinde SSCB İçişleri Bakanlığı gözaltı merkezi numarası 1 emriyle. yılan insanlar uzun süre bu kurum "Gemici Sessizlik" lakabı verilmiştir. Adres: Moskova, Gemici Sessizlik st, ev 18. Sermayenin Doğu Bölgesi'nde yer almaktadır. Kurumun toplam alanı - 41.438 metrekare. m.

Başlangıçta, hapis içerebilir mahkumların, limiti 200 kişiyi geçmedi. Hapis o sıkı gözetim tedbirlerin uygulanması için gerekli olan için kişilerin soruşturma ve yargılama süresini izole etmekti.

2001 yılında sonuca içerdiği birinde alanın boyutuna göre uluslararası standartlara odaklanarak, bu cezaevinde dolum sınırlıdır.

Ama ne yazık ki neredeyse kuralları takip edilmez. Resmi verilere göre, gözaltı merkezi numarası 1 2013 kişi için tasarlanmıştır ancak gerçek içeriği% 21,3 oranında bu rakamı aştığı ve 2441 kişi olarak gerçekleşti.

Şu anda, onun varlığının tüm yıl boyunca yeniden adlandırma bir zincire sahip, Cezaevi Hizmet kurumu Federal devlet kurumu "Rusya'nın Gözaltı sayısı 1 Federal Hapishanesi Service" (Rusya kısaltma PKU hapis-1 FSIN) değiştirildi.

Hapse 1 ek olarak, Moskova yedi gözaltı merkezleri vardır. Bunlar arasında "Butyrka" ve "Lefortovo" en azından iyi bilinen.

Önemli mahkumlar

Beklendiği gibi, en ünlü birinin koltuk Rus hapishanelerinde Moskova oldu. "Gemici Sessizlik" - sıkı rejim nesnesi. resmen başarılı kaçış sadece üç vaka bilinen kendi çalıştığı tüm süre boyunca:

 • 5 Haziran 1995 - çeteler A. V. Solonika birinin katılımcı;
 • May 2, 2004 - bir gün boyunca alıkonuldu vatandaş S. Ershov, Kaçış;
 • May 7, 2013, gözaltı merkezinin bir çalışanı ile gizli anlaşma içinde, hırsız ve katil O. Topalov, o da sonradan tutuklandı koştu.

"Gemici Sessizlik" in cezasını oldu bilinen mahkumların, listesi yeterince büyüktür. Aralarında - Sovyet politikacılar Yanaev G. I. ve Yazov D. T., iş Lebedev P. L. ve Hodorkovskiy M.B., Mavrodi SP ve diğerleri.

modernlik

Bugün hapis "Gemici Sessizlik" medya ve çeşitli kamu kuruluşlarına şartlı açıktır. Periyodik olarak, hayat ve tutukluların tutukluluk koşullarını göstermek için tasarlanmış turlar bir tür var gerçekleştirilir.

Doğal olarak, sırasında bu tür olaylar ziyaretçilere benzeri en iyi kamera, eğlence ve göstermektedir. medyada zaman zaman bu tersine, mahkum hakları ihlali, gözaltı, açlık grevleri, ayaklanmalar kurallarına uyulmaması konusunda raporlar vardır, girişimleri, ölüm ve bize doğru hapse numarası 1. Ve bunlar eksileri o kadar pürüzsüz olmadığını yargılamak için izin diğer nahoş anlar kaçış mahkumların içeriği sadece gözlemledi. Yani, yaklaşık bir yıl önce, bir o bir bilgi yoktu personel azaltma çalışanların Federal Hapishanesi Servisi onların önemli bir azalmaya yol açmıştır. Bu cezaevinin kısmında korkusu ortaya çıkmasına yol açmıştır nedeniyle gardiyanlar işin küçülme, Cezaevi personeli tarafından tanınan olarak 1 numaralı sadece çok tehlikeli bekçiler.

Bu gibi durumlarda, birden fazla yıl uluslararası standartlara Rus cezaevlerinin durumunu getirerek harcanacak açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.