FormasyonÖykü

Mimari yapısı: aşk, din ve sonsuzluğun anıtsal edilen

Hatta tarih öncesi çağlarda çeşitli kabileler yangına, avlanan avlanır ve çiftçilik yapan başlar. atalarımızın hayatı ile ilişkili bulur, modern arkeolojik sürecinin en ilginç bileşenlerinden biridir. Ancak, için tarihçiler tarafından oynanan özel rol kanıt kültürü içinde: Çalışma saatleri dışında tanık dansları ve ritüeller, yaşam tarzı. Yavaş yavaş, düşünce insanların gelişmesi ile gerçekten çarpıcı başyapıtlarından oluşturmak öğrendik. Biz bir mimari yapısı gibi bir yaratılış söz ediyoruz. Birçoğu sadece kroniklerinden kendini bir bellek kaldı. Ama bazıları hala onun sıradışı görünümü ile turistleri memnun.

Şu anda, insanlık kendi uygulanmasında çarpıcı başyapıtlarından büyük miktarda bilir. çok geçmeden oluşturulan ilk mimari yapılar Hıristiyanlığın gelişiyle, dini konulara çoğunlukla sadık idi. Yüzyıllar geçmesine ve zamana göre bakir kalması onları etkin görülmemiş güç verilerinin yapısını bahşedilmiş tanrılar için İnanç ve sevgi. Hindistan, Peru Machu Picchu ve diğerleri de İnkalar kentinde Ladakh Le öven sanat Eros Kama Sutra tapınaklarda Bu Budist tapınakları.

Kültürel nesnelerin çok sayıda sevmeye adamış olduğu dikkati çekiyor. muazzam sanat lezzetli saraya varlığı ile teyit edilir Tac Mahal. Bu büyük bir mimari yapı Agra kentinde, Hindistan'da 17. yüzyıl M.Ö. inşa edilmiş olduğunu. İmparator Şah Cihan - - üçüncü eşi Mümtaz Mahal sonsuz sevginin onuruna bu şaheser Tamerlane uzak bir torunu tarafından yaptırılmıştır. Onun güzel eşi doğum sırasında ölen - onların onüçüncü çocuk annesinin ölümünü getirdi. Onun ölümünden sonra, Mumtaz Shah birkaç gün içinde gri döndü. sevgisi için onunla her zaman oldu ve bundan sonra onun sevgili asla unutmayacağım ve imparator sarayı inşa etti.

buna göre imparator ve eşi - Tac Mahal Altında iki mezar bulunmaktadır. Nehir Yamuna kıyısında yer beyaz mermer anıt mezarın inşa edilmiş. kompleksinin inşaatı üzerinde 20 yıl sürdü. otantik Shah Jahan nehir benzer mimari yapı karşı kıyısında inşa etmek istediğini bildiriyor ancak siyah mermer vardır. gölet karşısında iki kompleks köprü bağlamak için planlandı. İmparator oğlu tarafından tahttan: Ancak arzusunu başarılı olamadı gerçekleştirmek için.

Bu türbe "Indian inci" olarak değerlendirilir. Her yıl dünyanın her yerinden gelen milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şu anda, saray yürütülen restorasyon çalışmaları, bu nedenle karmaşık bazı halka kapalıdır. 20. yüzyılın (veya daha doğrusu 1983 yılında) bu mimari yapı olarak tanındı bir Dünya Miras UNESCO tarafından. Buna ek olarak, mozole dünyanın yedi harikasından biridir.

Şu anda, tüm dünyada mimarlar en sıradışı oluşturarak, birbirlerini geçmeye aramak ve bazen pratik bina değildir. Herkes kendi yavru hayatta düşünmediğini, öne çalışıyor. modern binalar kavisli hatlar, artı öğelerin doluysa, antik mimari yapılar, din ve sanat bahseder, ulusların büyüklüğünün söz şan ve sonsuzluk bayrağını taşır. Roma su kemerleri, Mısır piramitleri, Avrupa katedralleri, Asya tapınakları - karışık başarı daha güzel bir şey gerçeğe yapmaya çalışıyorum c birden fazla kuşak, yaratıcı başyapıtlarından güzellik ve gücünü keyfine varacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.