Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kışın Adzhika erik: tarifleri

Erik Acıka başka bir şey gibi değil, bir belirgin baharatlı belirti ile inanılmaz lezzetli ve lezzetli sosu. Biz evet Meyva komposto, reçel, reçel hazırlamak için kullanılan, ve bir misafir denemek sahip olduğunda çok şaşırdım olan ete sos, erik ya da diğer meyve yaptı.

Adzhika gelmiştir Kafkas kökler. Abhazya, Gürcistan'da, sıcak soslar saygılı bir şiş üzerinde geleneksel kebap veya kuzu dökme. Cook erik sosu is not çok daha karmaşık daha özdeş ürün arasından domates, acı biber ve diğer sebze. bir hazırlık aşaması ve temel olarak teknolojiyi İmalat, ancak uzun süreli depolama için boşlukları yapmak istiyorsanız, amaçla tasarlanan konteynerleri işlemek için gereklidir. Herhangi Acıka, yemek tarifi daha fazla makaleyi okumayı tercih edebilirsiniz kış için zorunlu termal işleme kapasiteleri gerektirir.

Geleneksel olarak Rusya'da 500 veya 700 gram kapatma cam kavanoz kullanmak. Bunların sterilizasyon kaynama ya da yüksek sıcaklıklarda bir fırın içinde ıslatılarak meydana gelir. Zaman bu prosedür yaklaşık 10 dakika ortalama sürer.

- sarımsak 200 gram, kırmızı acı biber üç bakla, şeker 200 gram tuz 2 yemek kaşığı domates salçası aynı miktarda meyve 2 kilo: kış erik Acıka aşağıdaki oranlarda uyumu gerektirir. sağlanan listesine göre tüm malzemeleri aldıktan sonra hazırlamak için gereklidir. Meyve Yıkama, kemiklerden kabuğu ve rahatlık için dilimler halinde kesin. Daha sonra, değirmeni monte ve onun erik ve biber geçti. salça, tuz, şeker ve suyun eklenmesi, tavada elde edilen ham püresi aktarın. yaklaşık kırk dakika kısık ateşte sosu kaynatın. Azından bu sefer, sarımsak aradığım ezilmiş içinde basın ve vites o bir tava için beş dakika önce uç arasında yemek. Kış drenaj sıcak Acıka kaynar su ile haşlanmış steril kavanozlara haddeleme kapak içine döküldü. Sonra, iş parçası altüst ve iki üç gün boyunca çeşitli battaniye altında bu pozisyonda bunları ıslatmak gerekir.

Adzhika erik tarifleri bir yeri vardır, ancak her durumda, o zaman gerçekten ev özellikle lezzetli ve, sen arzu, sevgi ve şefkat ile pişirmek gerektiğini hatırlamalıyız.

Meyve sosu, örneğin, ayva ekleme tek erik değil hazırlanabilir. Bu düzenleme bulunmuyor unutulmaz buruk tat ve aroma çarpıcı. Genellikle Acıka sarımsak ve onun mevcut bileşimde hemen her zaman birçok şekilde hazırlanan, fakat edilebilir kırmızı biber. Bu orijinal amacı sos ana yemek otunu vermek olmasından kaynaklanmaktadır.

Yani ayva kışın Acıka erik. Bu tarif aşağıdaki ürünler için çağırır: 700 g meyve, biber 1.5 kg, sarımsak, bir baş acı biber, kırmızı (2 adet), ve tuz 1 çorba kaşığı tadı. şeker kaşığı. Yıkayın ve tüm bileşenlerini temizlemek ve onları doğrayın. bir kıyma makinesi malzemeyi geçirin ve yaklaşık bir saat boyunca düşük ısıda kaynamaya. Bitmiş ürün ön işleme bankalar tarafından ayrıştırılır ve steril kapaklarını sarılır.

kışın Adzhika erik hep banket masada yardımcı oluyor. Bu yemeğin kayıtsız sol neredeyse hiç sunmaktadır. Eğer bu lezzetli sosu deneyin bir kez, bunu her yıl pişirir, İnan bana!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.