SağlıkMüstahzarlar

Migren için İlaçlar - triptanlar. Dozlama ve eylem özellikleri

Migren - Bu birçok hastada etkinliğini azaltabilir en yaygın hastalıklardan biridir. Bu hastalık erkeklerin yaklaşık% 6'sını ve% 18 kadınları etkiler. Bu rakamlar oldukça yüksek. Ancak bu hastalıktan muzdarip kişilerin% 60, bağımsız ağrı için çeşitli analjezik. Kural olarak, bu tür eylemler sadece hastalığın seyrini kötüleştirebilir.

Hiçbir analjezikler Say

migren muzdarip birçok kişi, ağrı kesici almak için çok geç saldırıları durdurmak ve nasıl bilmiyorum. Bu tedavi etkisinin itibaren çok azdır. Ya da yoktur. Bu hasta, giderek ilaç dozajı artırmak başlar neden olur. Bu tür eylemlerin bir sonucu olarak, sadece böbrek hasarı, gastrit gelişme riskini arttırır. Bazı durumlarda, analjezikler alımı daha ciddi komplikasyonlara yol açabilir - ilaca bağlı baş ağrısı ortaya çıkmasını.

Eğer uzmanlara başvurmalıdır Migren herhangi bir belirti varsa nedeni budur. Bu durumda Kendi kendini ilaçla tedavi, sadece hastanın durumunu kötüleştirebilir. 5 NT 18 / D-reseptörlerinin seçici agonistleri - 19. yüzyılda tamamen yeni bir grup migren ilaçları oluşturuldu. Bu tür maddeler, 5-gidroksitritamina türevleridir. triptanity - ismini Kısaltılmış. Migren için ilaçlar bu nesil çok daha verimli geleneksel analjezikler fazla. Buna ek olarak, bu araçlar hastaların tüm kategoriler için daha erişilebilir hale gelir.

Nasıl uyuşturucu

Triptanlar - Bu hoş olmayan hastalık için en gelişmiş tedavi, migren. Tüm ilaçlar aynı şekilde çalışır inanılmaktadır. Ancak, bir hasta triptanların çok sayıda sadece birkaç yardımcı olur. Bu nedenle, bu ürünün nihai seçimi tamamen hastaya aittir. migren atakları sırasında ilaç test etmek gerekli belirli triptane etkinliğini belirlemek için. En azından üç tanesi gitmek gerekir. İlaç yardımcı olduysa, gelecekte kullanılabilir. Tabii ki, seçim büyük ölçüde triptan maliyetini etkileyebilir. Sonuçta, bu ilaçlar ucuz değildir. Buna ek olarak, her bir formülasyon belirli bir analjezik etkiye sahiptir. Buna ek olarak, ne olduğunu bilmek gerekir migren için triptanlar özellik eylem, resepsiyon ve kontrendikasyonlar yöntemleri.

Her şeyden önce, bu tür ilaçların reseptörleri damar duvarlarının üzerinde bir etkisi var. Sonuç olarak o dilate serebral kan damarlarını daraltarak, hem de baş ağrısı azaltmaya yardımcı olur neden olur.

Bu gibi preparatlar, yeterince yüksek bir seçiciliğe sahiptirler. triptanlar dura kan damarları üzerinde etkisi nedeni budur. Bu onların özel biri. Ancak, bunlar periferik ve koroner damarları üzerinde hiçbir etkisi yoktur. migren ilaçları reseptör seviyesinde ağrı ortaya çıkmasını engellemek, omurga çekirdeğinde bulunur - Triptanların unutulmamalıdır trigeminal sinir. Bu büyük ölçüde ağrı hassasiyeti azaltır.

Buna ek olarak, bu ilaçlar tekrarlama sıklığının azaltılması, hem de daha etkili bir şekilde ses ve fotofobi, kusma ve mide bulantısı gibi belirtileri ortadan kaldırabilir.

triptanların eylem Alanları

Bu ilaçlar hareket şeklini anlamak için temel sağlamaktır:

 1. Beyinde bulunan vazokonst-.
 2. Anti-iltihaplandırıcı bir tesir: şişme azaltılması sinir uçlarında baskı yapar.
 3. Zulüm trigeminal sinire heyecanlı ve acıya hassasiyetini azaltır.

Gördüğünüz gibi, migren triptanların - Hastalığın saldırıları durdurmak en etkili ilaçlar. Önemli olan doğru ilacı seçmektir

Avantajları ve dezavantajları triptanların

Bu tür ürünlerin avantajları arasında ağrının etkili yönetimi ve ilişkili semptomlar, derhal harekete sağlamaktır. Buna ek olarak, triptanlar farklı yaş kategoride hastalığın tedavisi için kullanılabilir.

Tabii ki, herhangi bir ilaç dezavantajları vardır. Mükemmel migren ve için triptanları yardımcı baş ağrısı. Bununla birlikte, bu ilaçların etki spektrumu hala tam olarak anlaşılmamıştır. Buna ek olarak, herkes kendi sağlık gibi triptanları almak yapabiliyor. Koroner kalp hastalığından muzdarip kişiler için bu ilaçları kullanmak yasaktır. Bu kategoride kan pıhtıları ve malign hipertansiyon olanlar mevcut bulunmaktadır.

birinci nesil

Migren hazırlıkları - triptanlar - şartlı olarak birkaç gruba ayrıldı. Bu birinci ve ikinci nesil. Her ilacın kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Yani, gerçek bir "Sumatriptan" ilk nesil. Bu ilk ilaçtır. Neredeyse tamamen anlaşılmış ve migren tedavisinde standart bir türüdür. Klinik çalışmalarda 60 bin kişi katıldı sürdü. İlk defa ilaç 1989 yılında GlaxoSmithKline tarafından keşfedildi.

Temel olarak "sumatriptan," geleneksel tabletler, kaplı tabletler ve sprey formunda gerçekleştirilmektedir. Her biri aynı çalışır. 90 dakika - hapları aldıktan sonra maksimum etki sonra iki buçuk saat, ve sprey oluşur.

ikinci nesil

Triptanlar - Bu gruba ait olan migren ilaçları, - çoktur. Buna ek olarak, yeterince incelenmemiştir. tabletler şeklinde bunları üretin. En etkili arasında şunlar:

 1. "Natriptan" - etkisi yenmesinden yaklaşık bir saat gözlenmiştir. Ağrı azalır. Maksimum etkinin birkaç saat içinde gerçekleşir.
 2. "Frovatripan" - Bu ilaç bir şekilde daha zayıf olan, ancak daha az belirgin istenmeyen yan etkiler aldı.
 3. "Zolmitnptan" - uygulamadan sonra 15 dakika sonra çalışır. Maksimum etki için yaklaşık bir saat sonra elde edilir. Bu ilaç zirveye saldırı çok iyidir.
 4. "Rizatriptan" - birinci nesil hazırlanmasına benzer, ancak bir daha belirgin bir etkiye sahiptir.
 5. "Almotriptan" - Bu ilaç verimliliği üzerinde etmek "Sumatriptan" birkaç kez daha üstündür. Maksimum etki 1.5 saat sonra elde edilir.
 6. "Relpaks" - Bu ilaç beyindeki kan damarları üzerindeki etkisi açısından daha yaratıcı. Performans "sumatriptan" çok benzer olmasına rağmen.

Migren için ilaçlar (triptanlar): fiyat ve resepsiyon tavsiyeler

ilaçlar mevcut olduğu daha net hale getirmek için, bir tablo takdim:

ticari ad

uluslararası adını Valyum

miligram dozaj

miligram maksimum günlük doz

İlacın ortalama maliyeti

"Sumamigren"

"Sumatriptan" tablet

50 veya 100

En fazla 300

170 387 ruble dan

"Amigrenin"

"Sumatriptan" tablet

50 veya 100

En fazla 300

132 288 ruble itibaren

"Imigran"

bir sprey şeklinde "Sumatriptan"

20

40

449 1010 ruble dan

"Sumatriptan"

"Sumatriptan" tablet

50 veya 100

En fazla 300

88 170 ruble itibaren

'Zomig'

"Zolmitnptan" tablet

2.5

Değil 10'dan fazla

593 1170 ruble itibaren

"Replaks"

"Eletriptan" tablet

40

Değil 80'den fazla

338 636 ruble itibaren

Özellikler alımı

Yani, nasıl en iyi migren ve baş ağrısı için triptanları alınır? Bu durumda Talimatlar kabul dozajını ve zamanını belirlemek için yardımcı olacaktır. Önemli olan - bir plan hiçbir mantıklı böyle ilaçlar almak, yavaş yavaş artar ve migren doğasını yok ağrı durumunda unutmayın. Bu durumda, bir spesifik olmayan analjezik almalıdır. Bu çok önemlidir. Tipik haliyle, triptanlar aura veya rahatsızlık başlamasından sonra iki saat daha sonra sona erdikten sonra alınmalıdır. Buna ek olarak, ne zaman, bir triptan, migren ve metoklopramid ya da domperidon gibi diğer ilaçlar ile kullanılabilir.

sprey gelince, onlar kusma, elbette, yeterince belirgin bulantı kullanılan ve edilmelidir. "Imigran" migren durumunu ortadan kaldırmak için alınabilir. Triptanity önlemek amacıyla hastalığın gelişmesine değil, aynı zamanda saldırılar arasında dönemlerde sadece atanabilir. Bu durumlarda zaman izin verilir:

 1. hastanın yaşam kalitesi bozulmuştur.
 2. NSAID tedavisi çok zordur.
 3. Migren ataklar 30 gün içinde iki kez daha sık görülür.

Nasıl bir baş ağrısı ile başa çıkmak için

Bir migren atağı kaldırmak için öncelikle 1000 miligram almaya çalışın gerekir asetilsalisilik asit, tatlı bir içecek içeren kafein veya ilaç "Motilium" 10 miligram. sonra 45 dakika baş ağrısı devam ederse, triptan kullanmak mümkündür.

Üç saldırılar için nonspesifik analjezik istenilen sonucu vermedi durumlarda, hemen migren çare alabileceği unutulmamalıdır. bir aura olsaydı, aspirin kullanımı başladıktan sonra maliyetleri ve ağrı meydana gelmesinden sonra - migren (triptanlar) için ilaçlar.

Ağrı ne iade olur?

Hastaların yaklaşık% 50'si birkaç gün içinde baş ağrısı bir dönüş yoktur. Triptanlar - Uzmanlar böyle bir durumda yine migren için ilaç almak öneririz. Bu ilacın maksimum günlük doz yaklaşık hatırlanmalıdır. ilaç alarak birinci hap iki saat sonra en erken olduğunu. baş ağrısı tolere edilebilir ise, hasta triptanlar spesifik olmayan analjezik yerini alabilir.

Bu rahatsızlık döner genellikle 24 saatten fazla için ağrı kesici almadan sürebilir yeterince uzun nöbetleri olan hastalarda gözlenir dikkati çekiyor. Böyle olayların herhangi triptan frekansını alarak iken bile hemen hemen değişmeden kalmıştır. Ancak uzmanlar "Eletriptandan" ve "naratriptandan" kullanımı yeni saldırıların sayısını azaltmak yardımcı olduğuna inanıyoruz.

Hiçbir sonuç varsa

Migren için ilaçlar (triptanlar) ve non-spesifik ilaçlar istenilen sonucu vermez ve ağrıyı ortadan kaldırmaz zamanlar vardır. Bu durumda, bir doktor karmaşık antikonvülsan ilaçların uygulanmasını kapsayan tedavi, hem de B-bloker olabilir. Bu ilaçlar "nadolol", "Acebutolol", "Penbutolol", "Labetanol", "betaksolol" ve diğerleri dahildir.

triptanların yan etkileri

Bu ilaçların ayda yalnızca 10 gün alınabilir. Aksi takdirde, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. triptanların daha sık kullanılması ilacı alan hastalarda meydana baş ağrısı, yol açabilir. Buna ek olarak, bu tür eylem ilaçlar dahil olmak üzere, yan etkileri vardır:

 1. uzuvlar, uyku hali, yorgunluk, baş dönmesi, duyarlılık içinde sıcaklık ve sertlik hissi.
 2. Miyokardiyal mide veya dalak, iskemik kolit, hemorajik ishal, ağız kuruluğu, karın ağrısı ve mide bulantısı.
 3. Kas ağrıları ve kas zayıflığı.
 4. Koroner vazospazm, miyokardiyal enfarktüs, anjina pektoris, taşikardi, çarpıntı.
 5. Poliüri ve sık idrara çıkma.
 6. Anafilaksi, anjiyoödem, ürtiker.

Tüm bunlara rağmen, migren triptanlar - hızlı etkili ilaç. Eğer sıkı talimatlar, o zaman hiçbir soruna göre uyuşturucu ele alırsak. Bu tür ilaçların tek önemli dezavantajı - maliyeti. Herkes böyle bir ilacı satın alabilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.