Ev ve AileÇocuklar

Çocuk histeri ile geceleri uyanır: ne yapmalı?

Uykusuz geceler - istisnası, genç ebeveynleri olmadan tüm karşılaştığı olan bir şey vardır. Yeni doğan bebekler daha genç okul öncesi çocukların bazen yatak ıslak veya tuvalete gitme ihtiyacı hissetmeden uyanmak, bir gece beslenme ihtiyacı vardır. Tüm bu - gayet normal gündelik durumlar. Ve çocuk eğer geceleri uyanmak , histerik ve çığlıklarla gözyaşlarına patlama? Bu tür davranışların nedeni, nasıl bu durumda anne davranmaya ne olabilir?

Neden geceleri uyanık grudnichki?

En genç için tek iletişim aracı - ağlama ve çığlık atıyor. Yeni doğanlar kendi ihtiyaçları farkında değildir ve daha çok yetişkinler için bunları açıklayamam. Ne çok küçük bir çocuk histeri ile geceleri uyanırsa? olayın Çoğu zaman nedeni - bebeğin fizyolojik ihtiyaçlar. Yenidoğan nedeniyle kirlenmiş bezi için rahatsızlık yaşamaya veya açlık hissi hissedebilirsiniz. Odaya çok soğuk veya sıcak olduğu Bazen çok küçük çocuklar uyan. endişe olası nedeni ortadan kaldırın ve bebek uyku yerleştirin. çocuk uzun süre ağlamaya devam eder ve uykuya dalmak olmasaydı, muhtemelen çünkü kolik uğrar. Bu sorunla şüpheleniyorsanız, yavaşça bebeğin karın masaj mantıklı.

Gece çocuklarda nöbetleri üç yıla kadar yaşlı

Bu dokunaklı olay, çok sayıda çocuk huzursuz alıyorsanız bu süre boyunca - bebeğin ilk dişlerinin görünümünü. o zaman bebek gece ağlama ve çığlık uyanıyor, şaşırmayın. Bebek Diş çıkarma için rahatsızlığı azaltmak için birçok yol vardır. Bunların en basiti - kemirmek ve düzenli özel jel ile dişetlerinin yağlamak olabilir oyuncaklar, dişliklerini, satın almak. Ama burada gece geçmişte beslemeleri, ve dişler güvenle büyüdü. Hangi çocuk isteri geceleri uyanır bir gün olur? 2 yıl - bu özel bir çağı. Çocuklar ebeveynleri ile iletişim kurabilir, ama onların yaşam deneyimi doğru ve açık bir şekilde bütün düşüncelerini formüle etmek yeterli değildir. fizyolojik ve psikolojik: Aslında, geceleri tüm nedenleri histeri iki kategoriye ayrılabilir. İlk durumda, bebek muhtemelen bir içki tuvalet ya da bazı rahatsızlık gitmek istiyor. İkinci olarak - isteri kabus, canlı gösterim veya psikolojik ve duygusal şok neden oldu. çocuk geceleri uyanır ve histerik yeterince sık ağlarsa, bu nörolog bunu göstermek için mantıklı. Bazen bu davranış sinir sistemi bozukluklarının bir belirtisidir. Tek histeri akut hastalık başlangıcını işaret olabilir.

Yorgunluk - Geceleri nöbetleri nedeni

gece gündüz overtired çocuğu uyanır Çok sık, ağlamaktan ve ağlıyor. Bebeğiniz aktif oyun oynarken veya alışılmadık bir yerde olmuş, yürüyen çok fazla? Büyük olasılıkla sinir sistemi bitti. Ya bebek aktivitesinin bir günün ardından histeri ile geceleri uyanırsa? Günün bebek zamanlamasını gözden geçirin ve onun sinir sistemini aşırı çalış. Her çocuğun günde rüyada ihtiyacı 5 yıla unutmayın. Pek çok çocuk öğleden sonra geri kalan 2 yıl içinde zaten terk etmek deneyin. bebek günün rejimi kabul etmek, bir öğleden sonra şekerleme yokluğunu tahammül gibi görünse de Fakat ebeveynler olmamalı. En az 40-60 dakika boyunca gündüzleri uyku çocuğu koyun. Bu tatil bebeğin kırılgan sinir sistemi için gereklidir.

Gösterimler her zaman yararlı değildir

hayvanat bahçesi gezisi, bir gezi büyükanne ziyaret edebilir ya da parlak karikatür görmek için - tüm bu küçük adamın hayatında gerçek olaylardır. hatta sıradan bilmediğiniz bir yerde yürüyüş ya da yeni mağazayı ziyaret edebilir bebeğinizi etkileyin. Çoğu ebeveyn çocukları şaşırtacak ve onların yaşam gerçekten parlak yapmayı deneyin. Çocuk histerik geceleri uyanırsa, ağlama ve günün ilginç ve dramatik olumlu gelişmeler sonrasında çığlık - bu davranışını anlamak zordur. Ama aslında, çünkü sinir sistemi aşırı yüklendi yatıyor. bebek negatif bir şey ile çok etkilendim Eğer bir rüya o tam bir kabus görebilirsiniz. Ebeveynler gösterim aşan temelinde gece nöbetleri şansını en aza indirmek için çalışmalısınız. Çocuğun yaşına uygun olarak faaliyetlerini seçin. Olağandışı Çocuğunuzun bir şeyi göstermek istiyorsanız, bu yürüyüşleri süreyi en aza indirir. Negatif bilgilerden çocuğu koruyun. Karikatürler sadece olumlu görüntüleri içermelidir, küçük çocuklar için yetişkin iletim hiç oynamaya edilmemelidir. Bu akşam haberleri önemsiz görünüyor, ama çocuk askeri operasyonlar veya kıç sesli spiker hikayesini korkutabilir.

aile içinde stres ve sıkıntı

Uyku bozuklukları - olumsuz psikolojik durum ile ailelerde yaygındır. Ebeveynler genellikle kavga ederse, yükseltilmiş sesle konuşmak ya da birbirlerine saygısızca, çocuk geçiyor. Hatta en küçük çocukların sezgisel yetişkin ev ruh hissediyorum. Aile sorunları çocuk geriyor. çocuk tek ebeveyn ailesi bırakır korkusu, hatta daha eski kavgalara Kendini suçlama olabilir. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir? kurmak - Sorunu kökünden çözmeye çalışın aile ilişkileri.

Bebek ağladığı, ama uyanmadı

nöbetleri gecenin bir formu diğerlerine göre ebeveynler daha korkutuyor. Bazı çocuklar sonuna kadar uyanmadı, çığlık ve gece ağlıyorum. Böyle histeri gerçekten korkutucu dışarıdan bakar - her zaman hemen olmaz çocuğu uyandırmaya, o yetişkin rahatlatıcı püskürtmek, kükrüyor ve inler. Bebek nihayet birkaç dakika sonra uyandığında, o hayatımda ilk defa etrafındaki her şeyi görüyormuş gibi etrafa, kendine geliyor. Çocuk histerik geceleri uyanır ve rüya finali uyanmak olamaz, ne yapmalı? Uzmanlar bebeği uyandırmaya şiddetle tavsiye etmiyoruz. Nazikçe pat, çocuğu sakinleştirmek için deneyin sakin bir sesle konuşmaya başlamak, ya da onu kollarında bebeği alır. uyku sırasında nöbetleri düzenli tekrarlanan ise - Bir nörolog danışmak emin olun.

çocuk histeri ile geceleri uyanır: ebeveynler ne yapmalıyım?

Periyodik gece nöbetleri her çocuğu olur. endişe ebeveynler için Nedeni tür olayların normal olmazlar kadar uzun değildir. Ama bebek uyanık ve çığlık ise? Bu durumda ebeveynler için en önemli şey - sakin olmaya. isteri nedenini belirlemek için deneyin. o çocuğun fizyolojik ihtiyaçları ile ilişkili ise, bunlar yerine getirmelidir. Üç yıldan fazla bebekte görülen histeri, mantıklı zaman onun endişe nedeni favori çocuğu sorgulamaya çalışmak. çocuğu rahatlatın ve yatağına yatırdık, orada bir süre otur. Çocuk histerik her saat geceleri uyanır, ya olursa kabuslar düzenli hale gelmiştir, bu sorunu ve tedavi amacını belirlemek için bir doktora danışmak mantıklı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.