SeyahatYol tarifi

Moskova ve Yekaterinburg tıp büyük müzesi

değil tıp mesleğinin katılan her bir kişi, gizemli ve korkutucu araçları steril cerrahi sosu levha ya da ne ışıkların parlama altında ameliyathanede olur altında gizlidir ne olduğunu bulmak için meraklı. Tıp Müzesi biraz gizem açığa olduğunu, ancak ana sergiler daha büyük ne derece tıp tarihini göstermek, büyük doktorlar, işlerini ve kitap, resim ve portreler, ödüller başarıları.

tanım

Şimdiye kadar, Rusya, herhangi bir şehirde, bağımsız bir kurum olarak tıp hiçbir müze var. Hepsi üniversiteler, akademiler, tıbbi ve bilimsel topluluklar veya hastanelerde tamamlayıcı kurumlardır. Yaratıcıları ve sorumluları yanı sıra kılavuzları kurumları, yani doktorlar, hemşireler, araştırmacıların personel üstünde görünür.

tıbbın en müzeler içine alın mümkün değil, yönetim ve tur ekran yapma sorudnikami ile ön anlaşmaya gitmek gerekir. Çoğu zaman müzenin ziyaretçi yerel ve tıbbi öğrencileri, Rus şehirlerin doktorları ve bunların yabancı meslektaşları ziyaret olduğunu.

Rusya'da Tıp Müzesi: yaratılış öyküsü

Protomuzeynye koleksiyon zaten büyük ölçüde Mercy Sisters ruhunu değil aynı zamanda vücudu, hem de eczanelerin sadece iyileşmiş manastırlar, içinde sonlarında XVII yüzyılda ortaya çıkmıştır.

Tıp Müzesi'nin kurucusu olan çabaları 1719 yılında ünlü Kunstkamera itiraf ve hala St. Petersburg çalışır vardı Peter idi. Belki de bu vali bu tür kurumların oluşturulmasını öncülük etmiştir tek durumdur. Çoğu zaman, tıbbi müzelerin yaratıcıları - bilimsel topluluk, araştırmacı ve doktorların üyeleri. Kunstkamera - Bu kimseyi vurabilir tıp birkaç müzelerinden biridir.

Sovyet rejiminin oluşum yıllarında XX yüzyılın başında Rus toplumu Depolama ulusal sağlık, vb tıbbi üniversitelerin :. Hafıza Müzesi Pirogov Müzesi'nin bölümlerinde çeşitli müzeler tarafından açıldı XIX yüzyılın sonunda Sosyal Hijyen Moskova Müzesi'ni başladı. Moskova ve diğer şehirlerde (Kiev, St. Petersburg, Yekaterinburg, Kazan, Novorossisk) içinde Müzesi sergiler tıp, sanayiye tarihi ve anıt arasında değişmekteydi. örnek, diş hekimliği veya cerrahi Müzesi için.

Rusya'da tıp büyük müzesi

Moskova'da Uygulamalı Tıp Müzesi Rusya'da değil, aynı zamanda Batı ülkelerinde sadece bu müzelerin ilk büyük oldu. O 1913 yılında Profesör Saveliev gözetiminde oluşturulmuştur.

eserler büyük koleksiyonu eski eğitim kurumlarından birinde tıp tarihinin müzede olduğunu - Üniversite. istasyon yakınında, Moskova'da bulunan Sechenov, metro istasyonu "Frunzenskaya". Askeri alan tıp, 1941-1945 adamış sergileyen bir sürü vardır., ahşap ve porselen çağdaş için cerrahi aletlerin "evrim" gösterir. görsel araçlar, şeyler ve büyük Rus doktorlar kazanan (Sechenov, Pirogov, Pavlov ve kim bile kısa bir tıbbi kariyerini Çehov vardı) çok sayıda vardır.

Adli Tıp Mechnikov St. Petersburg Müzesi her zaman sadece tıp kurumlarının öğrencileri, aynı zamanda diğer mesleklerin insanlara büyük ilgi topladı. 2000 yılına kadar, öğrenciler 6 yıl okuyan adli için görsel yardımcılarla sadece sandalye vardı. Sonra üniversite yönetimi randevu ile turist organize gruplar ziyaret edilebilir bir müze açmak için. En kötü parçalar en ormanda kendini astı mumya kız hatırlandığı ki, insan mumya masada oturan alkol bağımlılığı muzdarip kafatası travması, hasta insan organlarının, hafif siyah sigara içen ve formalin ile bankalarda gelişimsel anomalilerin çeşitli.

Moskova Tıp Müzesi

Başkentte, tıbbın yaklaşık 10 müze kolejler, enstitüleri, üniversiteler ve hastanelere bağlı.

Moskova Devlet Tıp ve Diş Üniversitesi Tıp Tarihi Müzesi 1926 yılında kurulmuş olup, esas profil sektöründe adamıştır. 100'den fazla yıldır noble nobles, diş makineleri, tedavisi için şık diş sandalyeler vardır.

Araştırma Merkezi'nde Damar Cerrahisi Müzesi. Bakuleva yeniden işletim ortalarında XX yüzyıl, dolaşım ve anestezi için cihazlardır, çeşitli kalp kapakçıkları göstermektedir. Personel kardiyovasküler sistemde erken insan temsiller çok bilgilendirici bir tur harcamaktadır.

Cerrahi Tarihi Müzesi adını verdi. Vishnevsky, ünlü cerrah Pirogov biyografisini bulmak onun harfleri ve ödüllendirici yanı sıra doktorlar neredeyse "kör" ve "dokunmatik" yürürlükten kalktığı hangi yoluyla insan anatomisinin ilk topografik atlas görebilirsiniz.

Tıp Yekaterinburg Müzesi

Sergi Koleksiyonu 80'lerin başında açıldı. Sverdlovsk bölge klinik hastanede №1 ve en XX yüzyıl 70'den fazla 000 sergiler kullanır.

Burada kendi kişisel eşyalarını ve ödüller, notlar ve tarifler: Ünlü Ural doktorlar Schaeffer, Leeds ve Kushelevsky faaliyetleri ile ilişkili birçok depolama birimleri. Diğer sergiler, Müslüman gibi geleneksel tıp ile ilgilidir antik mikroskoplar, göz doktoru setleri, diş hekimi ve jinekolog de vardır. müze tıp ile ilgilenen herkes için açık ücretsiz giriş olduğunu. Sen personel koleksiyonları hakkında eğlenceli ve bilgilendirici hikayeler anlatmak için mutlu olacak yönetim ve rehberli turlar, ilerlemek için telefon edebilirsiniz.

toplum tıpta müzelerin rolü

Gelecekte tıp için hayatını svyazyat isteyen tıp mesleği alma öğrenciler, ya da yüksek okul için öğrenciler için tasarlanmış bu tür ilk müzede. Örneğin, tıp Ekaterinburg Müzesi'nin geçmişi tüm ziyaretçilere açıktır. Ancak, personel bu merakını gidermek için müzede bir zam yeterlidir kadar yaygın insanlar bazı sergiler, korkutucu görünüyor dikkat çekti. tıp fakültelerinde öğrencileri gelecekteki çalışmaları için yararları maksimize etmek için sergiyi birkaç kez ziyaret etti.

Böyle sergiler adam sayesinde tamamen muazzam bilgi ve hümanizme dayanmaktadır sağlık uzmanları, büyük iş anlar. Müze ürün Askeri Alan Tıp doktorlar oldu ve kız sağlıksız koşullarda ve düşman saldırıları sonsuz tehditlere genel tıp yapmak ne kadar zor gösteriyor.

Adli tıp Sergiler insanlar takdir kötü alışkanlıklarına tutumunu yeniden gözden ve çevremizdeki tüm güzel şeyler sevmek, yol hakkında hayatlarını düşünmek için daha fazla zaman yapmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.