SağlıkMüstahzarlar

Yaraları iyileştirme

Herhangi yaralanma "yakın" olabildiğince hızlı bir şekilde olmalıdır. Bu anlamlı tedavi süresini azaltacaktır ve daha etkin bir sonuç verecektir. Yara iyileşmesi ajanları farklıdır. Başarıyla hemostatik süngerler, mendil, bandaj, losyon ve kremler kullanın. En son değiştirilmiş yapısı iltihaplı yaralara iyileşmeyen maddeler olarak, yara iyileştirici ajanlar yeni nesil ortaya çıkmıştır.

Yara iyileşmesi merhem

modası geçmiş bir merhem kullanarak her zaman mümkün değildir, enfeksiyon bastırır. onlar hissiz düşük antimikrobiyal yeteneği var ve şişmeye kaldırmak olarak "ihtiolovaya", "gentamisin", "streptocidal", "Vishnevsky" gibi merhem, neredeyse bunu yapamazlar, modern tıpta kullanılmamaktadır. Yara iyileşmesi krem güçlü bir etkisi nekrolitik, yüksek ozmotik aktiviteye sahip olmalıdır. Ilaç, yara yüzeyi kurutma yavaşladı granülasyon dokusu ve epitel büyüme oluşumunu uyardığını önemlidir.

Yaraların epitelizasyonda hızlanan yara tedavi ajanları ve sloughing teşvik. dokulardaki metabolizma, geliştirilmiş kan temini, bir krem ile aktive maruz kaldığında, iltihaplanmalar reddi kabuklar artmış olur, hücre savunma mekanizmalarının antioksidan uyarmıştır. Yara iyileştirici maddeler yaralar, yanıklar, kabarcıklar, kesikler, çatlaklar ve diğer cilt hasarı tedavisinde kullanılan.

şifalı otlar Yara

yaraları iyileştirme için topikal bazı taze meyve suyu, ince rendelenmiş bitkiler, su ekstreleri ve kremler uyguladı. Bu durumda, sıvı ve katı yağ gibi yara iyileştirme maddesi, kuru yaralar (çatlak, çapaklar ve "sivilce") olarak kullanılır ve "düşük yağlı" yaralar (erozyonlar, egzama, ülser, yanıklar) ağlayan için kullanılan araçla gerçekleştirilir.

Yara topalak, köknar, Kuru karanfil yağı, ve kalça yağı, mühürleyen, her zamanki sebze yükseldi.

Yara iyileştirici etkisi yapraklı ve sapları Kalanchoe pinnate, aloe vera, sarımsak, kadife çiçeği yaprakları, havuç kökü, huş yaprakları, dulavratotu.

Sulu özler, kuru okaliptüs yaprakları, çim arka arkaya, yarrow, kırlangıçotu, at kuyruğu, papatya hazırlanmıştır.

Suyu ve bulamaç tedavi yaraları doğrudan etkilenen bölgeye uygulandığında.

bitkinin kuru kısım su (30 ham su 1 kısım) ısrar hazırlamak. suyu 1 kısım kuru bitki ham malzeme ve bir kaynar su 10 parça alınır.

aşağıdaki gibi topikal uygulama için bir yağ içinde yara iyileşmesi maddesi hazırlanır. Bir çift miktarda votka ve tereyağı ağırlıkça aynı miktarda onu kuru çiçekler yerleştirilir ve doldurulan kabın ele alalım. Yağ kabı ılık bir yerde 2 hafta alınır, içerik günlük sarsılır. Bu süreden sonra, kabın içeriği yağ yerleşir ve birleştirir, kuvvetli bir şekilde bir kaç kez sallanmıştır. yağ boşaltılırken alınan ve yara iyileştirme edilecek bu otlar temelinde ajan.

Bitmiş yağ buzdolabında muhafaza edilmelidir.

günde üç kez kadar gerektiği gibi yara iyileştirici maddeler yaraya uygulanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.