SağlıkTıp

Trichologist - Bu nedir? iyileştiriyor doktor trichologist?

şu veya bu şekilde onların yaşam boyu yaşanan saç sağlık sorunu başka pek çok kişi. en özel şampuan kararsız seçim gibi görünüyor olarak bu devletlerin hepsi, - Aktif kaybı, kepek, yağlılık, tahriş, kaşıntı. Aslında, bu tür problemler doktor Trichologist karıştı.

Kim o?

Triolojik saç ve kafa derisi ile ilgili tüm sorunları ile dermatoloji ve fırsatlar bir çeşittir. bu doktorlar çok değildir ve bazı hastalıklardan muzdarip birçok hastada rağmen, isteksizce onlara hitap ederken.

Aslında kafasına saç kalın kafası uzun özgün anlamını kaybettiğini ve bugünkü sorumlulukları olarak estetik bulunmaktadır. Bir trichologist birçok sadece şımartan görünüyor için, insanların nispeten az sayıda giderir asıl nedeni nedir.

çözüldü sorunlar

Biz öğrendim gibi, trichologist - Bir doktor, saç ve saç derisi hastalıkları çeşitli uğraşan. Tahriş, kaşıntı, kepek, saç dökülmesi ve hatta kellik - tüm bu sorunlar da eczacılık ile ilgili mağazaları ile değişim şampuan sunabilirsiniz tür devletlerden her zaman değil, çünkü özel bir doktor meşgul olmalıdır.

Genellikle aksi saç veya durumu - yaralanma değil bir sonucu, ancak bu tür hormonal dengesizlik olarak sistemik hastalık belirtisi. Bu durumda, sorun semptomatik tedaviyi yapmak yerine, genel olarak çözülmelidir. Yani meslekten olmayan alet ve cihazlarının onun anlaşılmaz birlikte trichologist tabi budur. Ve doktora kampanyası bu ya erkek veya kadın, kokladı değildir. Tabii ki, sağlık ve saça kalıtım oynadığı çok önemli rol durumuna sorunu, ancak bu durumun ayarlanamaz anlamına gelmez.

Ne zaman adresi?

Kendilerini doktorlar söylüyorlar gibi, kayıp durumunda, bunu fark edildikten sonra kendi içinde sonu değilse 2-3 ay sonra doktora gitmek gerekir. Gerçek şu ki saç dökülmesi herhangi bir stres ya hayatınızda ani değişime bir tepki olabilir. Ama reaksiyon her zaman bir kaç hafta içinde geciktirilir. Birkaç ay her seferinde tarama ya da saç dökülmesi olur Şampuanladıktan nedenle, bu doktora gitmek zamanı. kaybı çok hızlı ilerliyor Ancak, aksi takdirde çok kötü durumda doktora gidebilir, kanatları beklemezler.

yetişkinlerde ilgili değil Tabii ki, eğer, çocuk trichologist sorunun en başında gerekecektir. Onlar dış etkilere daha yumuşak, daha savunmasız ve bu nedenle daha fazla acı - Ve saçları dokusu farklı olduğu için, çocuğunuza yardımcı olacak bir uzman ihtiyacı var.

anket

Her şeyden önce trichologist - Bir doktor, onun ana silah testleri ve analizleri böylece. İlk olarak, hastanın kafa derisi durumunu araştırmak. onun çalışma sırasında mantar hastalıkları, inflamatuar süreçlerin belirtileri bulunabilir.

Daha Trichogramma düzenledi. Bu zoom ile özel bir kamera kullanır. Orada bir aktif büyümesi ya da kaybıdır, ve dış faktörlerin sebep olduğu, ister saç yoğunluğu, aktif ve atıl ampuller Şekil sayısını değerlendirmek için de kullanılabilir.

Başka yardımcı tıbbi alet - fototrikogram. Bu yöntem bir öncekine benzer, ancak çok daha mükemmeldir. Öncelikle, dinamiklerini görmek için fotoğraf çekebilirsiniz ve tedavinin etkinliğini değerlendirmek için. İkincisi, hatta görünür olacaktır böyle bir artış, kullanabilirsiniz saç yapısı.

Son olarak, en sık doktorlar tarafından kullanılan bir ana çalışma yoktur. Bu spektral analiz saçlar. Bu onların örnekleme meydana gelir ve laboratuar malzeme bazı maddelerin varlığı ve miktarı açısından incelenir ve eser elementler edilir. Bu yüzden seçim için diyet veya vitamin takviyeleri ayarlamak için vücutta şey bir eksiklik veya fazlalık tespit etmek mümkündür.

Buna ek olarak, doktor ultrason testlerinde gibi ek testler isteyebilir hormonların kan D. Bu anketlerin listesi çok geniş olabilir. vb veya biyokimya, fibrogastroscopy ve ve saç durumuna göre, onaylamak veya reddetmek istediği trichologist bağlıdır .

Nerede bulunur?

Aksi - bir doktora hemen her uzmanlık bulmak için bir sorun değil, ama trichologist gibi görünüyor. Onlar her zamanki dermatolog bulabilirsiniz devlet klinikler ve STI, var olmayan. Neyse ki, büyük şehirlerde, bir kural olarak, büyük olasılıkla, trichologist alır en azından bir, orada, orada özel tıp merkezleri, ve. Tabii ki, nadir özel - değil bu bir seçim varsa o kadar, eski hastaların görüşlerini öğrenmek için en iyisidir, iyi bir doktor olacak bir garanti. Bir doktor bulamazsa Sonunda, sen, en kötü ihtimalle, ne şu ya da bu sorunla başa çıkmak için söyler deneyimli saç stilisti iyi güzellik bilir bulmak veya olabilir.

İpuçları

İlk ve en önemlisi, herhangi trichologist diyeceğimi - kirliliği olarak şampuanlama ihtiyaçtır. Agresif temizlik maddelerinin çok fazla maruz kalma, sağlıklı saç eklemeyin, çünkü zamanlama ve alışkanlıktan hergün bunu yapmak için gerekli değildir. İkinci -'s Cilt fonları kafa derisi türüne ve en saçlar dayalı seçilmelidir. Ve ihmal Balsam ve maskeler yok. Onları, pürüzsüz kolaylaştıran saç ölçekler kapanacak şampuanlama Bu son dokunuş, tarak ve parlaklık katmak için. Buna ek olarak, onlar agresif dış ortama karşı ek bir koruma olarak görev yapacak ince plenochku, bırakacaktır.

ciddi sorunlar varsa ek olarak, daha iyi saçınızı tutmak ve saç kurutma makinesi, saç demir, saç maşası ve uygunsuz şekillendirme ürünleri bir kenara koymak. Bunun yerine, saç doğal yağlar ve vitaminler davranın. Bu ipuçlarının hepsi oldukça basit ve bariz trichologist. Ama, tüm insanları onları takip ve bazıları o zaman bir doktora danışmak gereklidir.

tedavi

Bir kez teşhis, doktor ilaç ve hastanın vücuduna nasıl etkilediğini izlerken koşuyor. Bütün tam Trichologist durumunda aynı ise. çeşitli sorunlara azından böyle hormonal olarak, bir dış etki sayesinde, yani ilaçlı şampuanlar, balms, losyonlar ve maskeler, hem de genel tedavi olarak sunulabilir. Kural olarak, bu durumda, tedavi süreci de ilgili profesyoneller katılır - bir gastroenterolog, endokrinolog, bir jinekolog .. Vb Tabii ki, terapi süreci içerisinde önemli şey hala doktor-trichologist olacaktır. zamanda hastaların Yorumlar yeterli tedaviye istedi ve bunların Onu aynen, hatta gerekli değildir izledi - Sağlıklı saçlar kendilerini ifade ediyor. Sadece birkaç ay sonra, görünümü bu insanların dramatik iyiye değiştirebilir, biz deneyimli bir doktora danışmak yeterlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.