SağlıkTıp

Hipotansiyon veya alçak basınç

yani düşük kan basıncı, hipotansiyon ne olduğu sorusunu göz önüne alındığında, söz konusu hipotansiyon hangi kalıcı bir durumdur diyebiliriz tansiyon altındadır 100/60 mm. Hg. Mad. Böylece bir kişinin genel durumu baş dönmesi, baş ağrısı ve bayılma durumunda, fizyolojik hipotansiyon hakkında söz hakkı veren iyi olabilir, sen tedavinin seyrini belirlemek için bir uzmana danışmalısınız. Bu tehlikeli daha hatırlanmalıdır , düşük kan basıncı , bu durumda organ ve dokuların yetersiz neden oksijen ile birlikte, çünkü oksijen açlık.

Hipotansiyon otuz yaş arasında kadınlarda en sık ortaya çıkar. Ayrıca hastalığın düşürülmesi sesi neden olan bir kişinin damar sistemi bu nedenle yetersiz beyne oksijen kaynağı ve tüm organlarda kan akışını yavaşlatmak neden sesi azalır ki burada, örneğin, diğer hastalıklar, enfeksiyonlar veya alerjileri çeşitli, karşı ortaya çıkabilir tüm insan vücudu.

Böyle kalbinde kırgınlık, sık baş dönmesi ve baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk, sinirlilik veya saldırganlık, uykusuzluk, ağrı olarak hipotansiyon gözlenen belirtilerin edin. düşük kan basıncı genellikle, sahip bir kişi gözünde karanlık, nefes darlığı sık sık, onun uzuvları bile yaz aylarında, soğuk.

hipotansiyon nedenleri çeşitli olabilir:

1. Dehidrasyon. Vücut büyük bir su miktarı kaybı gözlenir ortostatik hipotansiyon, oluştuğunda zaman toplam vücut zayıflığı ve baş dönmesi sık görülür.

2. Vücutta enflamatuar süreç. İnsan vücudunda iltihabı, hipotansiyon gelişmesine yol açar kan miktarı azalınca.

3. kanama. Kan hacmi azaltır ve ortostatik hipotansiyon geliştirmek, düşük kan basıncı yani.

Kalp kasının fonksiyonları 4. ihlali. Genellikle kalp krizi, kan basıncının düşmesine neden kendisi indirgenmiş olmaktadır kalp, içinden akan kan miktarı acı sonra gelişir.

perikard 5. iltihabı. Bu durum baskının azalmasını, kanı pompalamak için kalbin yeteneğini kısıtlar.

Akılda tutulmalıdır negatif basınç o gelişmesine bağlı olabilir Çeşitli hastalıklar ve her zaman hipotansiyona yol açmaz. örneğin, tüberküloz, ülserler ya da zehirlenme organizma gibi hastalıklar iyileşme ölçüde, basınç genellikle normal bir basınç azalmasına sebep olabilir.

Böylece, hipotansiyon gelişimi kalıtım ve hastalığın taşınmasıyla ilgili bulunmaktadır.

Biz düşük kan basıncı normale döndürmek için nasıl sorusunu ele alırsak, amaçla, her şeyden önce, dinlenme ve uyku gerektiğini belirtmek gerekir. Aynı zamanda su tedavileri, homeopatik ilaçlar ve bitkisel ilaç kullanmak iyidir. masaj belirli noktalarda masaj vücudun tüm alanlarında yapılmalıdır olan doktorlar, düşük tansiyon normale döndürmek için masaj önerilir. Eh, bu hedeflerin, duşu veya banyosu bir ziyaret için uygundur. Bir kalp krizi başlangıcını neden olabilir hipotansiyon, oruç sopa yapamıyorsanız. Bu hastalığın ile özel bir diyet gerekir. Meyve ve sebzeler, meyve suları, yeşil çay çok yemek tavsiye edilir. Yağlı ve şekerli gıdalar da ilgilendiren ve tuz, biraz yenmelidir. Burada en önemli şey, sağlıklı bir yaşam tarzı için, sigarayı ve alkolü vermek gerekir olduğunu.

Bu nedenle, hipotansiyon insana rahatsızlık getirmek için fizyolojik ve her ikisi de olabilir ve kalbin pompa kan düşük hacme bağımsız bir hastalık olarak geliştirilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.