SağlıkTıp

Göğüs kanalı: Karakteristik

является основным ее сосудом. Torasik kanal lenfatik sistem, ana gemi. Bu birkaç şekilde oluşturulabilir. Biz detaylı Ne torasik kanal içinde düşünün.

anatomi

endotel, kas-fibrotik ve hem de bir dış: kabın duvarına üç membranlardır. 7-9, bu büyük bir yarım ay şeklindeki vanalarda. Kas-fibröz kılıfı sfinkter ağzında yer almaktadır. (Dış) Adventitia plevra, aort ve omurgaya yapışır. kanal içinde başından itibaren izole karın, göğüs, rahim ağzı bölümdür. ikinci bir yay şeklinde temsil edilir ve ilk iki olduğu - inen aort birlikte uzun boncuklu kap biçiminde olabilir. Abdominal aortik kısmı göğüs boşluğuna diyafram yarık içinden geçmektedir. проходит по левой боковой плоскости нижних позвонков сзади от нисходящей аорты. Burada, göğüs kanalı inen aort arka alt omurun düzleminin sol tarafında çalışır. Bundan başka, daha yakın yemek borusuna yönlendirilir. 2-3-toraks kanalının alanında yemek borusu (kendi sol kenar) çıkar. Ardından yaygın ve arkasında subklavyen arter diyafram üstüne yükselir. Daha sonra, damar üst ve plevra sol tarafında arkasına gider. в венозный угол либо ветви, формирующие его, - плечеголовную, подключичную, внутреннюю яремную. Burada, yay oluşturan, göğüs kanalı venöz açı döküldüğü ya da dallar olarak oluşturulması, - brakiyosefalik, subklavyen, juguler. Bir teknede Bu sitede oluşturulan semilunar valfini ve sfinkter. в длину достигает 1-1,5 см, в редких случаях 3-4 см. Göğüs kanal uzunluğu nadir durumlarda 1-1.5 cm, 34 cm ulaşır.

formasyon

образуется: Göğüs kanalı oluşturulur:

 1. Birleşme bağırsak, lomber veya her ikisi, ve her iki tarafta diğer şaftlar.
 2. şube oluşumu chylocyst. Bu durumda, göğüs kanalı bir ampullalarında, konik genişleme gibi görünüyor.
 3. Sadece bel ve bağırsak mayo Birleştirme.

может образовываться и как сетевидное начало в форме петлистого крупного сплетения из чревных, поясничных, брыжеечных ветвей и выносящих сосудов. Göğüs kanal, aynı zamanda önemli bir çölyak pleksus, bel, mezenterik dallar ve efferent damarların ağ şeklinde bir üst petlistogo olarak oluşturulabilir.

yapının özelliklerini

Genellikle, yapı ve topografya değişkenlik gösterir. Özel olarak, belirtilmelidir:

 1. (Bir ya da daha çok) ek kanalların toraks veya yapısına Katlama.
 2. plevra, aort, derin servikal damarlar, yemek borusu ile etkileşim için çeşitli seçenekler.
 3. Venöz (boyun) açısı, brakiyosefalik, subklavyen ven veya bir daha fazla varil birleşir.
 4. damarları girmeden önce Eğitim ampul bölümü.
 5. Girişleri köşe şahdamarından düşmek veya kendiniz yaparak olabilir.

Torasik kanal: sağ lenfatik kanal

Bu eleman da farklı şekillerde yapılandırılabilir:

 1. subklavyen, boyundan bronko-mediastinal gövdeleri izdiham. . Bu kısa ve geniş göğüs kanalı oluşturur. Bu durum vakaların% 18-20 gözlenir.
 2. Sağ kanal mevcut olabilir. Bunu formu doğrudan juguler veya bileşen damarların açı içine açılır kılıfları. Bu durum vakaların 80-82% olarak görülmektedir.
 3. 2-3 ve daha sapları bir köşe girmeden önce sağ kanalın geniş, çok kısa bir ayrılık vardır. Bu açıklık retiküler form olarak adlandırılır.

mayo

Bunlar üç şunlardır:

 1. Juguler gövde. Bu servikal damarları dışarı getirerek oluşturulur. Onlar derin ve yanal düğümlerinin çıkıyor. Bu gövde köşesine internal juguler damara eşlik eder. Bu bölümde onu oluşturan, bu ya da kan damarları içine akar ya da sağ kanal oluşumuna katılmaktadır.
 2. Köprücük gövde. Onun görünüşü aksiller düğümlerinin efferent damarları birleştirmek kaynaklanmaktadır. namlu subklavyen ven yakınında düzenlenen ve sfinkter valfı vardır. Bu açılır veya venöz kaplar ve açı, şekillendirme veya sağ kanal.
 3. Bronhomediastinalny gövde. Bu bronkopulmoner efferent kaplar, trakeal, mediyastinal düğümlerden oluşturulur. bu delikte vana bulunmaktadır. Bunu oluşturan sağ kanal veya juguler ven açısı içine veya damar içine açılır. İkinci brakiyosefalik, subklavian, şah damarı bulunur.

Sol efferent damarlar göğüs kanalı içine açın. Üst trakebronşal ve mediastinal düğümlerinden bu venöz açı içine dökülebilir. kanal olarak lenfatik gövdeleri, üç membranlar vardır: adventisya, kas ve endotelyal elastik.

Akciğerlerin ve düğümlerin Kan damarları

kılcal iki ağ oluşur. Tek - yüzey - viseral plevra yer almaktadır. İkinci - Derin - pulmoner alveollerin lobüllere hakkında ve damarları ve bronş ağacının dalları etrafında oluşturulmuştur. Yüzey ağ dar ve geniş kılcal bir kombinasyonu ile temsil edilmektedir. O tek tabakasıdır. Kılcal pleksus şeklinde sunulan ve visseral tüm yüzeylerde dağıtılır. Derin üç boyutlu bir ağdır. temel bir parçası olarak da lobüler pleksus çıkıntı yapar. Onlar lenf 2 tariflerini gönderin. O pleksus akciğer damarları ve bronş girer ve plevral ağına bağlanır. Kar dalları segmenti seviyesinde oluşur, portal ve eşitlik içine geçmektedir. Bunlar damarlar ve aşağıdaki birimler cinsinden viseral açıkken birlikte, akciğerlere çıkıp:

 1. Bronkopulmoner. Onlar intraorganic ve vneorgannye ayrılır. Akciğer kökünde - ilk hisse senedi ve segmental bronşlar ikinci yer almaktadır.
 2. Trakeobronşiyal üst ve alt. Onlar trakeal bifurkasyona üstünde ve altında uzanır.

Efferent damarlar ön mediasten ve trakeobronşiyal düğümler akar. Bunlardan, onlar bronhomediastinalny bagaja açılır. Nadir durumlarda, gemi torasik kanal ve juguler ven açı içine düşebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.