SağlıkSağlıklı beslenme

Eğer çok su içerseniz, ne olacak? Zararlı veya yararlı çok su içmek için?

Kim sadece bol bol su içmek için bize öneren. Bu beslenme ve fitness eğitmenleri, güzellik uzmanları ve doktorlar, arkadaş ve aile olabilir. Fakat birçok için soru kalır: "Eğer çok su içerseniz, ne olacak?" Bugün amacımız - sen tüketmek gerek ve onun fazlalık ya da eksiklik durumunu nasıl etkilediğini gibi vücut suyunu verir ne olduğunu bulmak için. Her şeyden önce aşırı kilo kurtulmak için rüya, fazla su insanları içmeye karar verirler. Suyun yardımıyla onlar midenizde boşluğu doldurmak ve açlığı tatmin etmeye çalışıyorlar. Ama aslında, su hava kadar vücut tarafından gerekli. Genellikle insanlar istemiyorum çünkü biraz içme söylerler. Aslında, biz sadece içme suyu alışık değiller. Giderek, biz şekerli içecekler, meyve suları, çay veya kahve tüketir. onlar beslenme dedikleri gibi, onların susuzluk can sadece su söndürmek için. Suyu, süt ve diğer sıvılar - zehir - gıda ve kahve ve çay. Eğer çok su içerseniz, henüz ne olacak? o tersine, vücut yararlanabilir ya edip, eserinde sapmalara neden?

fizyoloji bit

Su yeryüzünde yaşamın temelidir. vücuttaki tüm biyokimyasal süreçler, bir su değişimi ile ilişkilidir, ayrıca, insan vücudu kendisi% 80 su içerir. Vücut Saat gibi işlev gördüğünü Yani, temiz su belirli bir miktar ihtiyacı var. bazı tartışma konusu olan - Ne kadar. fazla ağırlık - bunun için yüksek bir ihtiyaç. 50 kg ağırlığındaki bir kişi için günde yeterince 1.5 litre ve ağırlık aralığı 80 kg ise, arzu içme yaklaşık 2.5 litredir. figür yeterince etkileyici geliyor ve insanlar sorgulamaya başlarlar: "eskisi kadar sıvıyı içmek mümkün olacak ve çok su içerseniz o benimle olacak" biz ama nafile, su içmek için kullanılmaz, çünkü Aslında, öyle. Sabit dehidratasyon için cilt sorunları ve saç ile başlamak nedeniyle, kronik kalp hastalığı ve bağırsak şiddetlenir metabolik süreçleri ihlal etti. vücutta sıvı eksikliği ile ter da kokusu nedeniyle toksinlerin fazla miktarda, daha keskin ve delme farklı olur.

Bizim sıvı ihtiyaçlarını etkileyen birkaç şey vardır. Bu çevre sıcaklığında karıştırılmıştır. sıcak dışarısı - daha çok vücut kaybeder neme. İkinci nokta - bu egzersizi. Yani, ofis çalışanı su ihtiyacı oluşturucu daha az olacaktır.

Vücuttaki sıvı rolü

Su - varlığımızın temelidir. O vücuttan ortadan kaldırır, hücrelere besin sunmak için vücutta maddeyi eritir. Eğer çok su içmek nedenle, vücudunuzun sadece daha iyi olacaktır. böbrekler ile ne olacak, bu çoğu insan endişelendiren ayrı bir konudur. Cevap: Bu organların ciddi hastalıklardan muzdarip yoksa, temiz su büyük miktarda sadece yararlanacaktır. Diğer tüm durumlarda doktorunuza danışmanız gerekir.

Çok güçlü su ihtiyacı yediğimiz bağlıdır. Eğer - prezervatifler kolaylık gıdalar bakımından zengin baharatlı tuzlu gıdaların bir aşık, o zaman gerçekten bol su içmek gerekir. daha sen, vücut tüm toksinleri ve atık ürünleri temizlemek için harcadığı fazla kaynak sağlıksız besinleri tüketmektedir. Sağlığınızla ilgili önem veriyorsanız, o zaman sağlıklı gıda geçin. Vejetaryenler günde en fazla 1-1,5 litre su tüketimini azaltmak için izin verdi. Bu arada, tüketilen su miktarı yemeklerinize bolluk doğrudan bağlıdır. Eğer çok yemek için kullanılırsa, o zaman bir çok içmek gerekir.

Belki şaşıracaksınız ama vücut sade su olmadığı için bütün hastalıkların neredeyse yarısıdır. gıcırtı etmedi Eklemleriniz için, böbrek taşları ertelendi yoktur ve cilt çok kuru değildi, sadece sıvı vücudun normal düzeyde tutmak için bunu bir kural yapmak gerekir.

Nasıl su kaybıdır

Suyun tamamı yaşam destek süreçleri israf edilmektedir. Bu yalnızca idrar değil geçerlidir. nefesinde, sonra da değerli nemi ayırmak. Geceleri vücut böylece sıvının yaklaşık 2 litre kaybeder, o doldurmalısınız. Çorbalar, meyveli içecekler, ve diğer gıda ürünleri, tabii ki, sıvı bir kısmını içeren, ancak farklı bir yapıya sahiptir ve düz su yerine geçmez. Eğer doğrudan bir kontra doktor yoksa suyun zararlı içme bol, diğer durumlarda, en azından akışkanların günlük kaybını kapsamalıdır. Dehidrasyon - savunma mekanizmalarının çalışmasını zayıflatmaktadır ciddi bir durum. Bu şiddetli kusma veya ishal, artan vücut sıcaklığının zaman zaman özellikle doğrudur. Böyle zamanlarda, su tüketimi mümkün olduğunca yüksek olmalıdır.

vücuda ne olur yeterli su tüketildiğinde

Su olmadan yaşayamayız. kendi kendine yeten gibi görünüyor solunum, süreci bile, akıcı, nemlendirme akciğerlerin büyük miktarda gerektirir. Sadece yaklaşık 0.5 litre günde gerektirir. Nefes verme havası artar nem içerdiğini akılda tutulmalıdır su tüketimini egzersiz bağlı olarak 0.7 veya 1 litreye vücudun varan. Sıvı güncellenen değilse, nefes süreci zordur. Kanın sıvı kısmını doldurarak, boşaltım sisteminin (ter ve idrar) bu maliyet ekleyin ve size bol bol su içmek gerektiğini fark edecektir.

vücut çürüme ürünleri ve toksinlerin birikmesine katkıda çok az miktarda İçme, aşırı yağ oluşumu zayıf kas tonu, ve sindirim sisteminin bozulmasına neden olabilir. su eksikliği büyük ölçüde artırır kan viskozitesini, düşük kan basıncı ve kan pıhtıları ile sonuçlanabilir. Yani bol su içme, çok kolay yanıtlanabilir neden soru şudur: vücut tamamen işlev için.

Ayrı ayrı, sen sıvının yeterli miktarda tüketimi ile bir kadının kırılgan güzelliği ilişki hakkında söyleyebiliriz. Eğer daha fazla su içmeye ihtiyaç Şimdi neden anlayacaksınız. Bu konuda pürüzsüz ve iyi bir renk ve saç büyümesini bağlıdır. Bir temiz su çok daha hızlı kırışıklıklar eksikliği, artan cilt kuruluğu, artan saç dökülmesi ile.

dehidratasyon Ilımlı derecesi

Çok sayıda insan bile böyle basit şeyleri düşünmüyorum. Neden, içmeye elma suyu çorbası yiyebilirsiniz, çünkü çok su içmek - ve vücut gereken her şeyi alacak. Yani en söylüyor. temiz su başka bir şey yerine geçmez, çünkü bu, çok yanıltıcı. Bir kişinin yeterli su içerse, o dehidratasyon başlar. Ve çoğumuz bu durumda sürekli olarak. dikkat gereken ilk belirti, - bu susuzluk. Özellikle işlerim çok yoğun eğer biz buna dikkat etmek uzun süredir, biraz içmek için kullanılan olamaz alınıyor. Bu durumda, vücut tasarruf moduna içerir. Azalmış terleme ve idrar azalır. Sen bütün gün çalışabilir ve tuvaleti kullanmak istemiyordu. Ancak, vücut acil modunda çalışır. nem stoklarının azalmasını dengelemek için, vücut hücreleri sıvı geri başlar. Su kana alır Yani, düzgün kan basıncı ve lenf rezervuar korumak. Hafif dehidratasyon sonraki belirti özellikle kuvvetli ikindi kendini gösterir, bir baş ağrısı olabilir. Yani% 90 oranında su içerir beyinde, değişikliklere tepki verir. o bol bol su içmek zararlıdır diyenler, yanılıyorlar. Gördüğünüz gibi, bu tam tersi.

dehidratasyon güçlü derecede

Biz aynı modda yaşamaya devam edersek Şimdi, vücuda ne söyleyecektir. Bu size daha fazla su içmek neden ihtiyaç açıklayacağız oldukça güçlü bir argüman olacağını umuyoruz. Eğer (çorba, kahve, çay ve alkollü içecekler dahil değil) bir litre su daha az her gün içerseniz, daha sonraki dehidratasyon arıza ve böbrek koşulu, karaciğer ve kalbe yol açabilir. beyin hücrelerinin dehidratasyon aşırı derecede - çölde bir adam görür halüsinasyon, ama kentsel ortamlarda bir duruma kendinizi getirmek zordur.

Vücuttaki su sıkıntısı önlenmesi

Size çok su içebilirsiniz teyit edecek bir pratisyen, gitmek için yeterli. Birçok ödem korkar, ama aslında ciddi bir hastalık belirtisi veya gelecekteki kullanım sıvı stoklamak için vücudun amaçlıdır. her gün yeterince su tüketmek durumunda (yetişkinler için, bu rakam gerekirse ağır fiziksel bir iş eğitimi, artan 8 gözlük başlar, sıcak hava dışında) boşaltım sistemi bir saat olarak çalışacaktır. Yani metabolizma doğru gidecek, ve fazla sıvı toksinleri ve ayrışma ürünleri ortadan kaldırarak, zaman içinde vücuttan çıkarılır. Neden konuyla ilgili soru bol bol su içmek için hala zararlı mi? Çünkü birçok alanda kalitesi kötü değil, aynı zamanda çünkü ciddi böbrek hastalığı nüfus, bir su-tuz diyette yaygınlığı taşımaktadır.

Ne kadar su bir gün içmek için

Çoğu insan dehidratasyon bir devlet sürekli yaşayan ve hatta bu konuda bilmiyorum. Ancak, vücut üzerinde zararlı etkileri önlemek için çok kolay olabilir. Sadece 8 ila 10 bardak bir gün içmek için yeterlidir. böbrekler üzerindeki aşırı yük önlemek için, gün boyunca bu miktarı dağıtmak ve yatmadan önce su üzerinde yalın değil gereklidir. Tabii ki, bu göreceli normdur. Bu yaşam tarzı, miktar ve tüketilen gıda kalitesi, yılın zamanına bağlıdır. Ancak genel olarak, bol bol su içmek için ne kadar zararlı sorusu tümden cevap vermek mümkündür: hayır. Mümkün olduğunca fazla su içmek için bir rehber olarak bunu anlamak gerek yok. Vücut ağırlığının kilogramı başına günde 30 ml - daha kesin hesaplar aşağıdaki formüle kullanabilir için.

Zayıflama Su

Kızlar ve kadınlar birbirlerine bu kuralı geçmesi: Eğer çok su içerseniz - ince büyür. Aslında, suyun kendisi, yağ alımının emilimini önlemek ya da zaten vücutta tevdi edilmiş olan bölemez yağ yakıcı özelliği yoktur. Ama kilo vermeye karar olanlar için iyi bir yardımcıdır. su mideye doldurulur başlatmak için, hiçbir kalori vardır, ama bir iştah ehlileştirip yemekte az yemenizi sağlar. Bunu yapmak için, beslenme her yemekten önce bir ya da iki haznelerce 15 dakika içme önerilir.

Sıvının diğer kaynakları

Kafeinli içecekler (çay ve kahve) onların susuzluğunu gidermek için kullanılamaz. soda, kahve, bira ve daha güçlü alkollü içecekler bulunan Soda su kaybına yol. Bunların kullanımı vücutta artan su stok-çıkışları yol açar. Düzenli ile, baş ağrısı ve depresyon, karın bölgesinde mide ekşimesi, acı hissetme geri düşürecektir su yerine bunları kullanın. Hala şüphe musunuz, çok su içmek yararlı olur? Her zamanki çay yerine onun ayrılan numarasını kullanmak için birkaç ay deneyin. Ve vücudunun durumunu izlemek.

doğru beslenme

Eğer yeterince taze meyve ve sebze (en az 5 porsiyon bir gün) yerseniz, biraz bir gün içinde içki miktarını azaltmak mümkündür. Bu vücut istenilen formda değerli bir nem vermek yiyeceklerdir. daha da un, kızarmış, yağlı, yarı mamul ürünler, daha temiz su ihtiyacı içeriyor yani daha fazla gıda, sağlıklı farklıdır. Bunu çok su içmek faydalıdır, emin olabilirsiniz. Bu, tüm önde gelen uzmanları ve beslenme uzmanları tekrarlayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.