SağlıkSağlıklı beslenme

Koridor kalori içeriği ve kilo kaybı temelleri

Doğru beslenme yazmaya başlamadan önce, gün boyunca iyi durumda vücut tutmak için, belirli bir kişiye gereklidir ne kadar enerji belirlemelidir. Bu soru, bireysel olduğunu ve basit bir matematiksel yolla hesaplanır kalori koridor dayanmaktadır.

vücudumuzda enerji besin alımını ve orada onu eğitim için başka yollar ne zaman üretir. Ama yaşam süreçlerinde güçlerinin akış farklı kişilerde farklı. yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, hem de fiziksel aktivite bireysel düzeyde: Tüm çoktur aralarında faktöre bağlıdır. Her şey en doğru kalori nasıl hesaplanacağı temelinde yatmaktadır. Bu aynı diyet birisi tam tersine kilo ve birisini kaybeder nedeni ağırlık kazanıyor, yalan içinde öyle.

Geleneksel olarak, enerji alışverişi bir birim olarak kalori kabul edilir. Bu bir derece ile suyun bir mililitre ısıtmak için gerekli enerji miktarına karşılık gelen, çok küçük bir değerdir. Daha fazla kolaylık sağlamak için, gövdenin enerji işlemleri tek bir kalori içeriği 1000 kalori, kilokalori olarak ölçülür.

Yani, aşırı kilo ve kaç kalori kaybetmek için günlük diyet azaltmak gerekir biriktirmeye nasıl anlamaya çalışıyoruz. size ağırlığı azaltmak gerekiyorsa, onların sağlığını zarar vermeyecek, bir kaç nüansları bilmek önemlidir. Yani: ne kadar enerji normal işleyişi için vücut gerekli, hem de aslında bir yemek sırasında gelir. denilen gündüz tüketilen kalori sayısını, üst ve alt sınırları arasındaki aralığı "kalori koridor."

Bu terim aynı zamanda çalışan ve aktif durumda vücut destek edebilmek amacıyla benimsenmiştir, ama aynı zamanda vücut ağırlığını kontrol etmek için. Böylece, günde kalori vücudumuzda dengeli çalışması için nelerin gerekli olduğunu hesaplayın. miktar ve biz günlük olarak ihtiyaç yaş ve kilo kategorisine göre iz elementlerin kalitesi. Tipik olarak, ısı bir koridor yaş, vücut ağırlığı, enerji tüketimi göre hesaplanır. Bu veriler genellikle ayrı ayrı beslenme derlenmektedir.

toplam enerji tüketiminin hesaplamalara ek olarak, günlük fiziksel aktivite düzeyine değişiklik yapmak önemlidir. Bazal metabolizma fiziksel aktivite düzeyinin bir katsayı ile çarpılır edilmelidir. aktivite düşükse, bu oran 1.1 orta halinde olacak - 1.3, ve daha yüksek ise - 1.5 olacaktır. bunları kullanmak en iyisidir böylece Elbette, gün içinde enerjinin de Tutarı, ek olarak vücudu oldukça hantal hesaplarımızı verilen ve hesap makinesi olmadan hesaplamalar yapmak zor olacak, ancak en doğru şekilde kalori koridorunu yansıtır ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.