Ev ve AileEvcil

Kobay: sahiplerinin yorumlar, özellikle sıska, bakım ve bakım kaya

Eğer kobay sever misiniz? Büyüleyici Kabarık saman çiğnemek ve havuç ısırık. Bu hamster ile olduğu gibi, zarar korkusu olmadan oynamak için ellerini alabilir oldukça sakin bir yaratıktır. küçük kemirgenler veya sıçanlar yaşlarını bitirdikten sonra çok sık, bir kişinin bir başkasını almaya karar almaktadır. Eğer bu kimse - kobay sahipleri yorumları irade değil müdahale.

Ancak, bizim okuyucular sunmak istiyoruz bugün bu türün en ilginç temsilcilerinden yaklaşık bir konuşun. Eğer evin tamamen olağandışı sahip olmak istiyorsanız, başka yaratılış gibi kimse, ideal bir seçenek - bir çıplak kobay olduğunu. sahiplerinin Yorumlar olduğu bu hayvanların hala nispeten az say, ama ilgi her geçen gün artıyor.

genel açıklama

açık piyasa hala zordur onları bul, ama arzu ediyorum. Eğer gerçekten istiyorsan, evin çıplak kobay yerleşmiş bir fırsat bulmak için eminiz. sıska - Yorumlar sahipleri bu bu canlıların gerçek ismi düşündürmektedir. Komik, katlanmış, benzer minik domuzlar, onlar emin etmek keyfini çıkarın çocuklar. Hiçbir yün olmadığı gerçeğini nedeniyle, hayvanlar tüylü adamlar çok daha küçük olduğu görülüyor.

ıslahının Tarihçesi

Bu yaratığa nasıl ortaya çıktı ki? Sonuçta, hayvan mağazalarında kabarık topaklar ve burada tamamen çıplak kobay görürdüm. Zaten onlarla deneyim oldu sahipleri, incelemeleri, onlar ilk bakışta göründüğü gibi, böyle bir hassas ve nazik yaratık değil derler. doğal mutasyon sonucu ortaya çıktı, ama bu komik bir videoyu insanları sevdim. O tamamen uygulanabilir örneklerin olduğunu çok güçlü ve dayanıklıdır.

Onlar 1987 yılında geri, uzun zaman önce ortaya çıktı. İlk kel ilgilenen profesyonellerin yavruları, ama fenomen hitap yalnızca sürece. 1984 yılında kel albino doğduğunda Fakat, yetiştiriciler ırkı mükemmelleştirmek için karar verdik.

Bu yol uzun ve oldukça karmaşık. hayvanlar zayıf bağışıklık sistemine sahip ve onların yaşam beklentisi çok düşüktü. Sonuç olarak, uzun süreli çalışma burnunda kürk kalıntıları ile neredeyse çıplak hayvanlar elde edilmiştir. İlk kadın Skinny adında ve sonra çıplak kobay çağrılacak başlayan. sahiplerinin Yorumlar bu hayvan alerjisi olan kişiler için sadece mükemmel olduğunu söylüyorlar. Bu arada, isim hakkında - bu sadece sürümleri biridir. Ama, büyük olasılıkla, cevap yalanlar başka yerde. sıska edebi çeviri - «deri bir kemik", yani, saç eksikliği vurgulamaktadır.

görünüm

Sadece gören küçük mucize, sen tahmin ediyoruz nasıl is farklı gelen tüm evcil kim ömürlü önce. Kobay cins Skinny sahiplerinin Yorum Bu dünyanın en güzel yaratık olduğunu savunuyorlar. bedeni çok güzel dokunun, bu kadife gibidir. Bu durumda, domuz oldukça girişken ve büyük bir zevkle ben temas devam ederler.

Hangi özelliklere sadece onlara seven ev vermez. Birisi minyatür Hippo gibi bakmak iddia ediyor. Diğerleri bir tapir gibi susturmaya savunuyorlar. Diğerleri bir eşek oluşturarak yavaşça çiğnenmiş görerek, katılmıyorum. Kısacası, herkes kendi görüşü vardır. Ama bütün bu en büyüleyici dekoratif kemirgen olduğu konusunda hemfikirdir.

doğal renk

sizin kobay ne olurdu? Varyasyonlar çok değildir. Tipik olarak, rengi kahverengi-gri, karın hafifçe çakmak. Bir yün battaniye baş, kol ve hayvanın bacaklar hariç tüm vücut üzerinde hiç yoktur. Hatta bükümlü bukleler olabilir. gövdenin uzunluğu kadar büyük -. 35 cm ağırlığı besleme bağlıdır. Genellikle şikayet etmeyin iştah hayvanların yoksundur. Dolgun ve kas - kobay sıska aynen. Yorumlar sahipleri tam olarak özel yiyecek ve taze sebze satın almak gerekli olduğunu teyit etmektedir.

cins standartları

Gördüğümüz ilk şey - bu büyük bir rahatlama kolordu var. şeklinde orta büyüklükte ve oval Baş. Ve burada açıkça cinsiyet görülmektedir. Erkeklerde, baş büyük, masif ve dişiler daha doğru var. Çok ilginç isimli hayvan burnu. O yuvarlak hatları ve yumuşak eğrileri ile, büyük.

Genel çok hoş bir manzara isimli bir kobay derileri. sahiplerinin gerçek yorumlar bunlar çok büyük, anlamlı gözleri ve düzgün kulakları ile dekore edilmiştir vurgulamak. Hayvanın boyun ortak yolundan ayırt etmek zordur. geri çok düz, pürüzsüz, asla viraj olduğunu. domuzlarda Kısa uzuvlar. Çarpık ayak ve eğriliği is not tuhaf onları. Aslında nedeniyle onlar parmakları var olduğunu, hayvanların kolayca yiyecek tutabilir. Bazı insanlar dokunma nahoş görünmektedir olarak, bu hayvanları satın almak istemiyoruz. Ama bu sadece bir önyargıdır. Onlar daha sık dokunmak istiyorum, çok kadifemsi vardır.

gıda

Her hayvan özel bir tutum gerektirir. çıplak domuz dikkat çekmek için nasıl bakalım. Her şeyden önce, onlar iyi beslenmesini gerektirir. Bu ocharovashka bütün gün bir şey crunch. Pratik gösteriyor normal ortalama, tüylü domuzlar daha diyet sıska üç kat daha yüksek olduğunu. Bu is doğrudan ilişkili etmek destek arasında gövde sıcaklığı. Bu saygı, gerçekten eşsiz bir is kobay cins sıska. Müşterilerden gelen geri bildirim tamamen sık sık yem yeni bölümü için markete gitmek zorunda olduğunu onaylayın.

Bir kobay derileri olmaması gerektiğini gerçeği hakkında veteriner depolamak veya hayvan çalışanı danışmak emin olun. Gerekli gıda maddelerinin listesini özel deftere yazmak, bir kez daha kullanışlı daha gelecek.

  • Diyet 60 kuru ot,% 20,% gür yeşil ve granüllerin% 20 içermelidir.
  • Saman diyetin zorunlu bileşenidir ve tahıl gıdalar karbonhidrat ve yağ, protein ve amino asit kaynağıdır. Kobay, mısır, ayçiçeği, yulaf ve arpa ve buğday için özellikle yararlıdır.
  • davranır gibi Eğer evcil bisküvi, kraker ve fındık, kuru meyve verebilir.
  • sulu yem karışımlarının karahindiba ve ısırgan otu, muz ve yonca verir.
  • Vitamin takviyeleri - taze kavun ve kabak, domates ve biber, havuç, elma, pancar.

vücut sıcaklığı

Hayvan kesinlikle hiçbir kattır. Rahat şaşırtıcı sıska kobay hissedecek olan bu nedenle optimum koşullar yaratılmış olduğuna dair çok önemlidir. Basit içeriği, özel bir ev gerektirir. Eklenmesinin, kalıcı tekniklerine izin gıda için korumak vücut ısısı içinde, aralık 38-40 derece.

Ancak hayvanlar çok hassastır, bu yüzden onlar aşırı ısınma olmayacağından emin veya supercool yapmak gerekir. Zaten, o sıska satın almış olanlar değil açık hücrelerde, bir kafeste tutmak çok daha iyi olduğunu biliyoruz.

En uygun ağırlık ve yürür

Sıradan domuzlar uyan birden büyük zamanlarda Onların diyet. Ancak bunlar olamazlar gibi verilen etmek çok yemek. Bu büyüleyici tesis obeziteye çok eğilimli. fincan içeriği kontrol edemez ise ciddi hayvanınızın yaşam beklentisi kısaltmak arasında, o zaman riski vardır. Bu yemekten sonra kupayı sadece gündüzleri ona yiyecek koymak ve temizlenmesi en iyisidir. ağırlık hayvanı kontrol etmek odasında ona izin akşamları bir yürüyüşe değer.

Hayvan Bakımı

hemen her zaman koku ve yok ne aşkları bakımlı bak. Nedeniyle Gerçek şu ki orada is hiçbir mont, bu hissettiğini gibi yumuşak kauçuk. Bu hayvanlar çocuklar için mükemmel arkadaş olmak, dost ve sakin eğilim vardır. Onlara bakmak zor değil, hatta daha genç öğrencilerle baş etmek kolaydır.

görünmez tehlike

hayvanınızın Güçlü gövde aslında çok kırılgan. Hesap seven sahibine alınmalıdır nüanslar var. Hatta tırmanma küçük boy, bu iyi beslenmiş domuzlar kutu güz kapalı ve ciddi zarar kendin. Ayrıca, hatta hafif bir tümsek bağırsak yıkmak ve patlama olmadığı gerçeğini yol açabilir.

Hayvanları Açlık de o kesinlikle yasaktır. Uygulamada, gıda olmadan sadece iki gün çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir kanıtlanmıştır. Eğer uzun bir yolculuk planlıyorsanız, bunlar hayvan beslemek, böylece arkadaşları ile düzenlemek emin olun.

üreme

Bu yana genellikle sorun değil. Biraz domuz almak için, sadece bir çoklu-seksüel çift var, normal yaşam koşulları ve beslenme ile bunu sağlamak gerekir. 6-8 ay civarında kadın doğurma tamamen hazırdır. Aynı zamanda, erkekler gibi erken üç ay olarak cinsel olgundur. Ancak, bu kadar erken onlar çiftleşme için izin vermez. alt limitleri - bu samochki için 6 ay ve 7 erkek olup. Gebelik 70 gün sürer, bu nedenle ışığa çocuklar için beklemek için uzun bir zaman var. yavru sağlıklı A dişi, iyi yemek emin olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.