Hizmetler

Ağırlama - Ağırlama yönetimidir .... Temel kavramlar ve tanımlar

Ağırlama insanlık tarihinin en önemli kavramlardan biridir. İnsanlar orada onlar gelişmeye ve diğer bireylerle etkileşim, bir toplumda yaşıyoruz. Hayatı boyunca bir kişi daimi ikamet yeri terk zorunda. Ayrıca, yokluğu çok farklı olabilir. Yabancı topraklarında diğerlerinden desteğe ihtiyacı olan bireyi bulurlar. Ağırlama - Bu ücretsiz bir resepsiyon ve yabancıların eğlence. Ancak, bu yalnızca tanım değildir.

Otelcilik nedir?

Bu konsept, her bir sözlük farklı bir şekilde davranır değerleri grubuna sahiptir. buna bir resepsiyon misafir misafirperverliği ve sevecen reçete gelenek olarak tanımlanan gündelik anlamda Ağırlama. insani sözlük terimi antik uluslar arasında sirküle edilmiştir erdem, bir değeri vardır.

Ağırlama - olursa olsun gitti ne zaman, samimiyetini kabul edip insanları tedavi etmek istekli. İyi mizah, saygı ve açıklığa işaretidir. Sonuçta, herkes bu hayırseverlere tezahür edebilir. Misafirperver insanlar her zaman bir sürü arkadaş, onlardan çizilir ve onların önden buyur.

oluşma tarihi

konukseverlik Geleneği bir toplum oluşturmak için bir araya geldi. Tüm zamanlarda, misafirperverlik iyi formu olarak kabul edildi. Bu kalite onun ana özelliğidir, Rus halkının doğasında vardır. ekmek ve tuzla Karşılama misafirler - Her Kendine saygısı insanın görevidir. Eskiden misafir beslenen ve neredeyse şiddetle sulanan. Evin sahipleri yemek veya içmek istendi olgu vardı "biraz daha." Bu Emlak genellikle birbirinden uzak bulunduğu olmasından kaynaklanmaktadır ve konuklar sık geliyorlar.

Daha sonra XVII yüzyılda, şenlikli bayramlar vardı. Her zengin vatandaş Manor konukları toplamak zorunda iken sosyal yaşamın önemli bir parçası oldu. tayin gün önceden hazırlanmaya, ağırbaşlı kabul edildi. Bayanlar bu faaliyetler için özel olarak giyilen özel bir elbise satın. kutlama misafirler her birinin sahibidir minnet ve saygı işareti olarak ekmek ve tuz bir somun verdi gerçeği ile başlar.

Günümüzde insanlar da böyle devam gala yemekleri ve düzenlemek için, masanın etrafında toplanıp ister. D. Bir çok ancak konukseverlik gelenek değişmedi, o zamandan beri değişti.

Otelcilik sektörü

Yukarıdaki tanımlamalar hane düzeyinde uygulanmaktadır. Ama misafirperverliği daha ve iş küresi olarak kabul edilir. Üstelik, bugüne kadar, bu sektör ekonominin en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. Bu iyi bir gelir ve şirketlerin geniş bir ağ getiriyor.

aktivitesinin bir küre gibi bu kavram ABD'den 2008 yılında Rusya'ya geldi. Bundan önce onlar ülkemizde bu sektörü hakkında hiçbir fikri yoktu. Ağırlama Endüstrisi - müşterilere cömertlik ve misafirperverlik ilkesine dayalı olacaktır hizmet şirketleri, oluşan iş alanıdır. Basitçe alışveriş ve eğlence sektörünün yanı sıra catering, otel iş yapan kuruluşlar içeren, koydu.

bu tür faaliyetlerin kavramını kullanılan tanımlamak için Rusya'da bu terimin Uygulamanın devreye Önce "otel endüstrisinde." Zaten modası geçmiş olur ve ifade "ağırlama endüstrisi" yavaş yavaş kullanım uzmanları ve ülkemizin girişimci haline geliyor.

Otelcilik yönetimi

Ağırlama Rusya'da sanayinin ana temsilcisidir. Ve şaşılacak, turizm ve otelcilik, çünkü neredeyse eşanlamlı kabul var. Bu pazar hızla ve hızlı bir şekilde büyümektedir. Bu sektörün ana merkezi ülkemizin başkentidir - Moskova. şehir oteli hizmetlerinin sunumunda dünyanın en pahalı.

Ancak, maliyet tamamen kalitesi ile haklı. En ünlü otel markaları uzun Rus pazarında ortaya çıktı. Bu bağlamda, otel endüstrisi profesyonellerine gereksinimleri. Vakaların çoğunda üst düzey pozisyonlarda önce Birkaç yıl yabancılar vardı, ama yöneticilerin şimdi yaklaşık% 90 yerel uzmanlar. sanayinin, otel iş ek olarak, restoran iş tanımlanabilir. Rusya'da gıda hizmeti en büyük ağı - "GMR Konukseverliğinin Gezegen".

Ancak, mükemmel performansa rağmen, Yönetiminin ülkemizin Okulu yabancı önemli ölçüde aşağı olduğu kabul edilmektedir. Yabancı ülkelerde bağlılık aynı düzeyde çok daha fazladır. Fakat her sene eğitim alanında gelişmesi ve yabancı uzmanlar kaliteli bir eğitime davet edilir.

Rusya'da otel iş geliştirme problemleri

ağ ve olmayan ağa: Bildiğiniz gibi, oteller iki tipe ayrılır. ilk olarak faaliyet verimliliği bakımından ikinci üzerinde büyük bir avantaja sahiptir. Sigara zincir oteller, maalesef neredeyse nedeniyle hizmetlerin sınırlı sayıda talebin düşük bir seviyede vb. D. Bu etkinliğin geliştirilmesi devletin elinde iş en bulmaktır engelleyen diğer bir faktör onların rakipleri ile rekabet edemez.

Buna ek olarak, çalışanlar taahhütlerin başarıyla uygulanması için herhangi bir avantaj beklemektedir, hemen hemen her yerde, çalışmaya daha kolay motive değildir. Rusya'da, yüksek bilgi düzeyine sahip birkaç nitelikli çalışanları, sağladığı hizmetlerin kalitesini etkiler. Ağırlama - Bu otel endüstrisinin gelişimi, aynı zamanda etkinliğin diğer alanlarda ibaret değildir.

catering sektörü

Bir kafe, bar, pub, restoran, yemek odası, kafeterya ve çok daha fazlası: O pazara farklı kurumlar türlerinin çok sayıda tanıtıldı. "GMR Rus gücünün alanında gelişmekte olan bir şirket -" Konukseverliğinin Gezegeni. Bu organizasyon hizmeti en üst düzeyde sağlamak 300'den fazla restorana sahiptir.

o insanların acil ihtiyaçlarını karşılayan olarak anda ikram sektörü büyümeye durdurmaz. Ayrıca, buradan size girişimcinin yolunu başlayabilir. Her şehirde restoran ve kafe, eşsiz bir kurum müşterileri çekecek rağmen. Şirketler misafirperverliği öncelikle hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan, bu yüzden talep görmektedir.

Sonuç

Bu kuruluşlara gelir elde bir öncelik değil. Zaten belirtildiği gibi, müşterinin memnuniyetini ihtiyacı - Şirketin ana görevi. Ağırlama - öncelikle insanlara karşı nazik ve samimi bir tutumdur. Bir otelde veya bir restoranda gibi bir müşteri, sorun gerekli miktar ödeme ve daha fazla ise Sonuçta, mükemmel bir kurum hakkında arkadaşlarınıza anlatmaya edilecektir.

Mümkün olduğunca fazla kâr elde etmek için çalışıyoruz olanlar girişimciler, genellikle bu pazarda uzun dinlenmeye. Müşteri ihtiyaçlarını tahmin ve yenilikleri izleyin ve sonra şirket talep olacak gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.