Gıda ve içecekAna yemek

Ipuçlarını, yemek tarifleri: tarçın çubukları nasıl kullanılır

Tarçın insanoğlunun bildiği en eski baharat biri olarak kabul edilir. Atalar biz onların mutfak çabalara eklemeye devam ettikçe, içecek, bakteri ve birçok tanınmış yemekleri yapmak için kullandı. Sürpriz lezzetli hamur işleri, tarçın kokusu, mükemmel kahve aroması okşayarak, bir ısınma sıcak şarap. Ünlü yemeklerin bolluğu rağmen, çoğu şefler çekiç şeklinde baharat görmeye alışık ve herkes yemeklerde tarçın çubukları nasıl kullanılacağını bilir.

Vatan alışılmadık baharat

elbette tarihi kaynakları ele alırsak, tarçın doğduğu olarak kabul edilir öğrenmek mümkündür Güneydoğu Asya, ancak bu bölgede toplanan herhangi baharat, yüksek bir Kalite Puanı karşılık dair bir garanti değildir. En iyi ürün Sri Lanka getirilen bir baharat olarak kabul edilir. ülkeyi İkinci üreten Hindistan olduğunu. Endonezya, Burma, Vietnam ve Çin'den mal önde gelen üreticileri yetiştirilen baharatlar ile rekabet değil, aynı zamanda sağlığa zararlı değil, çünkü onlar baharat toplanan yere dikkat etmek önemlidir. Bu ülkelerde aktif olarak yerine tarçın yetiştirmek - tarçın, sen dış kısmında bakarsanız, orijinal baharat ayırt edilmesi imkansız ve tat farkı bu konuda iyi yetişmiş yalnızca bir adam bulunabilir. Gerçek tarçın vücut üzerinde olumsuz bir etkisi var ama Sinameki durumunda mümkündür asla - baharat kan pıhtılaşmasını azaltır, kumarin içerir.

Neden kullanılır?

Eğer pişirme sürebilir önce, mutfak başyapıtı yaratılmasına tarçın çubukları nasıl kullanılacağı hakkında dikkatlice düşünmek gerekir. daha kolay ve öğütülmüş baharatlar baharatlı sürümünü satın Börek pişirmenin daha hızlı, neredeyse her modern mağaza kendi raflarında bu ürünü vardır. kahve toz ürün eklemek de mümkündür. önemlidir bir kokteyl ya da çay, pişirme amaçlı tadı değil, aynı zamanda hoş bir görünüm sadece iletmek için, daha iyi sopalarla tarçın satın almak. Çamurlu bir tortu bırakır. tarçın sopalarla Çay orijinal tek değil, aynı zamanda sonsuz lezzetli değildir.

Bazı yemeklerin Tarifler tatlar, pişirme işlemi sırasında varlığı ile sol baharat varlığını düşündürmektedir. Sonuçta şefler deneyimli ve yapışkan bir durumdan çıkmak için tarçın çubukları nasıl kullanılacağına ilişkin bir örnek hizmet çanak, baharat olmamalıdır. Bunlar bitkisel yağda kızartılır ve sonra bu şekilde gıda bileşenleri onu bulmadan baharat lezzetini koruyarak atılır. tozu bu şekilde artık çalışmaz çekin.

Kaç kez tarçın çubukları kullanabilir?

Birçok ev kadınları sağ ilk kullanımdan sonra tarçın birkaç kez yapışır kullanabilir veya onları atmak alamayacağını merak ediyor? Her şey bağlıdır kişisel tercih hostes. Eğer suyu, reçel pişirmek veya sıcak şarap tarçın eklerseniz, pişirme tamamlandıktan sonra, güvenle almak ve birkaç kez daha kullanabilirsiniz, öyle. Ama yeni bir çanak tarçın az lezzet ve tat verecek her seferinde daha az doymuş olacağını unutmayın. Üç kez - Görüş ev kadınları optimum sayı çubukları baharatlı baharat kullanmak ne bir araya geldi.

Nasıl tarçın öğütmek için?

Hayat tarçın tozu için mağazaya kadar birçok sürpriz, bunu bulamıyorum ama sopalarla şeklinde baharat satın almak sunar. Pişirme hazırlanmasında kullanılan nasıl tarçın çubukları Deneyimsiz aşçılar merak edebilir? eziyet, ama bir adam teknik inceliklerini bir dizi uyarıda bulunmaktadır - cevap oldukça açıktır.

son derece zor rendelenmiş bir tarçın rendeleyin, bir kahve değirmeni veya blender bunu yapmaya çalışacağım - yerine ince bir toz iyi bir fikir değil, sen büyük ve düzensiz adet alacak. Doğru çıkış insanların sevilen ve baharat, birkaç kat artacak olan kırılgan ve hoş aroması, olacak neden ondan fazla nemi uzaklaştırır kuru tavada, üzerine yapışır kurutma edilecektir.

İkinci adım, sıkı bir paket içinde kurutuldu çubuk yerleştirme ve bir merdane ile öğütülmesi, ancak daha sonra alınan parçalar, bir kahve değirmeni veya blender öğütülebilir edilir. Bütün tarçın kez ezmek gerek yok, bütün sopalarla yıl boyunca lezzet zenginliğini korumak ve toz o dönemin sadece yarısıdır.

tarçın yağı

kozmetik veya terapötik amaçlarla adam tarafından kullanılan uçucu yağların sayısı, bugün büyük değerlere ulaşır. tarçın yağı popüler değil. Aracın olumlu nitelikleri abartılı olduğunu, ama insanların çoğu moda takip çünkü ve sadece eğilimleri kamuoyuna temin etmektedir ne olursa olsun değil. Geçmiş gerçeğini doğrulamaktadır: eski çağlarda, yüksek talep tarçın ve baharat maliyeti altın ürünleri ile rekabet eder. Çin tıbbı tarçın Destekleyenler buna rağmen birkaç kişi kasten tam olarak bu uçucu yağ arayan güçlü tıbbi bileşenlerin biri olarak kabul, ancak.

Seylan tarçını. sahte ayırt olarak mı?

En iyi baharat Sri Lanka veya Antiller'de bir ağaç filizlenme kabuğundan elde edilir. Şu anda, dükkanlar bu baharat olumsuz özelliklerinin bir numarası vardır tarçın, poz, müşterileri aldatmak konusunda birçok ünlü hikayeleri, Seylan tarçını kokulu baharat taraftarlar arasında büyük bir talep olduğu zaman. çeşitli yollarla arasında mağazada ürün satın kontrol edin. Bunu yapmak için, tarçın çubukları inceleyerek: Gerçek baharat güzel bir ışık kahverengi, sahte ünlü kahverengi-kahverengi renk tonu vardır. toplama ve kendi içinde, onu deforme depolamak için ambalaj gelen teslimat sürecinde Cassia yüzeyi daima, ya da hemen hemen her zaman, çatlakların spiderweb süslenecek, çok kırılgan. üçüncü yol doğruluğu garanti satın doğrulamak için: Bir doğranmış sopa iyot üzerinde damlama - maviye döner Cassia.

tarçın özellikleri

Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi, tarçın, pozitif ve negatif özelliklerin bir listesi vardır. Kendi başına, baharat insan sağlığına zararlı değildir, ancak baharat kötüye başlarsa her şey değişebilir,: Bunca kaşık, özellikle günde birkaç kez yemiyorum. Tarçın dozda bir artışın daha iyi bir sonuç elde edeceğine inanıyoruz bazı insanlar lider, kilo kaybı teşvik, ancak bu yöntem "bir patlama ile" yapılacak olan ile baharat değildir. baharat orta miktarlarda vücudun genel iyileşmeye katkıda bulunur, ancak çizgiyi için gerekli olan ve bu etki, arzu edilen etkiye göre ters orantılı olduğu gösterilebilir. tarçın Küçük bir miktar olumlu beyni etkileyen ve sonunda görme sistemi üzerinde, ancak vücudun enerji eksikliği, duygusal durumu aşağı inecektir aşırı doz cevap verecektir ve baş şiddetli ağrılar görülebilir.

Nerede tarçın çubukları satın alınır?

Bu soru birçok şefler tarafından yükseltilir. Özellikle şu lezzet baharatları daha güçlü ve insanların lehine bir seçim yapmak neden toza göre daha hoş bir formda satılır, çünkü pişirme tarçın çubukları kullanmayı bilen. Tüm mağazaları bu ürünü bulmak, ancak kullanıcılar world wide web internet mağazaları önerileri ortaya koyar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.