SağlıkTıp

'Supraks' - diğer ilaçlarla benzer. antibiyotik almak için ipuçları

Yirminci yüzyıl tıp alanında önemli ve önemli keşiflerinden biri tarafından hatırlandı - antibiyotikler olduğunu. ilk antibiyotik penisilin oldu. Şaşırmış olabilir ama sadece son zamanlarda, yani yirminci yüzyılın otuzlu, her yıl insanların büyük sayıda dizanteri ve zatürree ölmektedir. çoğu kan zehirlenmesinden yavaş ve acılı ölmek çünkü Ameliyattan sonra tüm hastalar, hayatta kalamazlar. Ama antibiyotik sayesinde pek çok hastalık tüberküloz gibi, tedavi edilebilir hale gelir.

Antibiyotikler olarak adlandırılan organik maddeler söz konusu olduğu gibi, önce, patojenleri öldürmek veya büyümesini önleyebilir ve en etkili antibiyotik hala penisilin bazlı ilaçlar olarak kabul edilir. Ne yazık ki, bu ilaçlar düşündüğümüz kadar zararsız değildir. bu ilaçların herhangi biri, sadece onlara karşı duyarlı olan bu mikroorganizmalar, sadece yolda hareket değil, aksi. Sadece bir doktor olabilir antibiyotikler atama! Kendinizi ilaç tayin Çünkü eğer ciddi komplikasyonlara doludur. yanlış ilaç veya doz ve uygulama süresinin seçtikten sonra nedeniyle antibiyotik tipine yönelik mikroorganizmaların direnişe kronik hastalıkların gelişmesine vücudunuzun getirebilir.

Kurallar antibiyotik kullanımında izlenecek:

  1. ilacın etkisi etkili olduğu için, tedavinin etkinliği ilacın vücuttaki konsantrasyonunu etkiler çünkü, gerekli zaman ve miktarda bir doktor randevusu gözlemleyerek, aynı anda almak gerekir.
  2. Hiçbir durumda ilaç kaçırmamaya, uyuşturucu ve alımı dozunu değişmez.
  3. Aynı anda davranırsan gastrointestinal hastalıklar, bu ilaçlar bu tabletler ve kapsüller, toz, süspansiyon içinde antibiyotik ilgilidir alarak antibiyotik önce birkaç saat alınacak ya da emilim ihlal edildi gerekir.
  4. Bazı antibiyotik türleri UV ışığına cildin duyarlılığını artırır, böylece tedavi sırasında güneşlenme kaçınmalıdır.
  5. Tedavi sırasında, içecek alkol yasaktır.
  6. Bir raf ömrü sol sahip ilaçlar kullanamaz.

Doktor diğer ilaçların bir "Supraks" analog reçete önce daha önce uyuşturucu veya hamile ya da emzirme, doktorunuz tedaviyi ayarlayacaktır hiçbir alerjik reaksiyonlar yan etkileri vardı ve kendisine uygun ilaçlar seçerseniz sizi bilgilendirmek için emin olmalıdır.

Hekim tedavinin seyrini devam etmelidir, hem de yan etkileri konusunda bilgilendirmek, önce veya yemekten sonra antibiyotik içmek ne kadar özel bir diyet, gerekirse diğer ilaçların "Supraks" analog, almalı doz ne belirtmelidir. Sen acilen eğer yaşıyorsanız antibiyotik kursundan sonra, bir doktoru görmek gerekir:

  • Cilt döküntüsü, kaşıntı, ürtiker ve diğer alerji;
  • İyileştirme birkaç gün içinde oluşmaz, bozulan sağlığı, yeni belirtiler vardır.

hastalıkların tedavisi gibi çeşitli iyi antibiyotiklerin biri - "Supraks", ilacın bir analog çeşitli ve fiyat kategorilerinde bulunabilir. İlacın etkin madde - sefiksim. Kontrendikasyonlar ilaç penisilin ve sefalosporin içeren antibiyotiklere karşı hassas olan alacak. Yaşlı kişilerde, altı aya kadar olan çocukların kronik böbrek yetmezliği ve psödomembranöz kolit diğer ilaçların "Supraks" analog - dikkatli kullanılmalıdır.

süspansiyon bitki "Supraks" olarak

baş aşağı ve sarsılmış, sonra iki adımda şişe ılık kaynamış su kırk mililitre ekleyip sallamak gerekir. Solüsyon beş dakika boyunca ayakta ve içebilirsiniz izin verin. Her "Supraks" antibiyotik sallamak kullanmadan önce unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.