FormasyonOkullar ve üniversiteler

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi: Bir açıklama geçer not ve özel

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi güvenle Güney Palmyra en önemli üniversitelerinden biri çağrılabilir. eğitim kurumu ve ne lisede eğitim maliyeti parçası hangi bölümler vardır? bu konuda okuyun.

Geçmiş ONMU

Teknik profilin en yüksek eğitim kurumları gibi, ONMU 1930'larda Sovyet döneminde keşfedilmiştir. Sonra bir mühendislik enstitüsü statüsü vardı ve resmen Su Taşıma Mühendisleri, kısaltılmış versiyonu Odessa Enstitüsü denilen - OIIVT. Savaştan sonra okul da cihazda bazı değişiklikler yapılmıştır ve adı olmuştur "Gemi Mühendisleri Odessa Enstitüsü."

Modern görünüm ONMU resmen ulusal üniversite statüsü verildi zaman, sadece 2002 yılında oldu. O zamana kadar, mevcut yapı ve üniversite gelenekleri bugün kalıcı olduğu bilinmektedir.

üniversite altyapısı

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU) yüksek öğretim kurumunun tüm bilimsel ve eğitsel altyapı bulunmaktadır üç akademik binadan oluşmaktadır. Makine, montaj ve spor salonları, kendi matbaasında ile Üniversitesi'nin yayınevi bahsetmiyorum, teknik uzmanlık, büyük bir kütüphane ve çeşitli araştırma laboratuarları öğrencileri için atölyeler - Bu set her Ukrayna üniversite iftihar edemez. Tüm bina ve muhafazaları alanı ONMU - 50 bin metrekare. Biz de şimdi 13 seyir yatlar sahip yat kulübü, hatırlamak gerekir.

Olumlu tarafta buna bir yıldan fazla başarılı diploma ve kurs tasarımı alanında tüm eğitim plan ve programlarını yerine getirir ONMU geçtiği modern teknoloji, çok sayıda vardır, üniversitenin bilgisayar ortamına yüksek düzeyde belirtmek için değil imkansız.

yerleşik olmayan öğrencilerin kalır hostel sağlanmaktadır için de üniversitede askeri departmanı faaliyet göstermektedir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Fakültesi

Ben Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi olarak bu kurumda eğitim düzeyi hakkında ne demeliyim? öğretim düzeyi hakkında yorumlar oldukça olumlu. 5000'den fazla öğrenci bugün gemi inşaa, gemi, limanlar mekanizasyon, su yolu ve deniz teçhizatları, taşıma teknolojileri ve sistemleri, ekonomi ve yönetim, hukuk gibi uzmanlık eğitilmişlerdir. Buna ek olarak, hazırlık öğrencileri (UPE puan verilir dersler dahil) gelecekteki çalışma için bunları hazırlama amaçlı özel kurslar geçmesi için fırsat eğitimi, ve fakülte eğitimi ve lisansüstü eğitim üniversitenin daimi merkezi - özellikle okul öğretmenleri için ve öğretmenler.

öğrenciler için Uzmanlık

ONMU eğitimin ana yönü - şu veya bu şekilde nehir ve altyapı ile bağlantılı başka, tabii ki, uzmanlık alanıdır deniz taşımacılığı. deniz santraller, hukuki yönleri ve ekonomik lojistik su yoluna hidrolik mühendislik çalışmalarında tamamen teknik uzmanlık gelen - Bu durumda, öğrenci çok geniş bir seçim vardır. Öte yandan, üniversite altyapısının genişlemesi ceza hukuku, ekonomik ve matematiksel modelleme ve sosyal felsefe gibi uzmanlık dalında çalışmasını sağlar. Çoğu lezzetleri de lisans ve doktora eğitimi için kullanılabilir. Her yıl aktif olarak bilimsel araştırma geliştirme, bilimsel eserlerin korunması vardır. İki komisyon kurulmuş ve aktif olarak özellikle beş bilimsel alanlarda, üniversite için ana için, doktora çalışması için çalışıyorum.

öğretim üyesi

Eğiticilerin hakkında konuşursak, bu çok büyük görünmüyor ilk bakışta olduğunu. Böylece, 418 öğretmen, ancak bunların 59 ONMU eyaletinde - yarıdan bilimlerinin doktor ve daha tanınır - adaylar. biz dikkate üniversitenin küçük boyutu ele alırsak, bu yüzde yeterince etkileyici görünüyor olduğunu. ONMU eyaletinde kalıcı çeşitli sektörlerde Ukrayna Bilimler Akademisi 35 üye, bilim ve teknoloji alanında iki devlet Ukrayna ödül kazanan kullanır.

ONMU Akademik hayat

üniversite bazında her yıl uluslararası deniz taşımacılığı konularla ilgili konferanslar ve öğrenci konferansları, bilimsel raporlar yayınlanmaktadır hangi sonuçlarına gibidir. Ayrıca fakülteden bilimsel makaleleri, uzman süreli ve monografi koleksiyonları üreten üniversite matbaasında çalışır.

lise personelinin eğitim maliyeti

kendi duvarları içinde eğitimin maliyeti - Önemli olan adaylar bilmeli, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi gibi bir kurum ilgilenen olduğunu. Birçok memnun etmek isteyen - tüm diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi, öğrenciler burs ödenir bütçe yerlere eylemlerin bir dizi var, ancak ilgili ve sözleşme eğitim sistemi kalacak. Her fakülte eğitim ücretleri farklı olduğundan, biz ONMU eğitimin ortalama maliyeti hakkında veri sunmak: Bu 9500 USD'dir tanımında. (20 564 ruble.) Ana için - (. 21 213 sürtme) 9800. Bu tam zamanlı departmanı içindir. 6100 (13 204 ruble.) Lisans ve 7200 için master derecesi için (15 585 ruble.) - Zaman öğrenciler biraz daha basit olacaktır. Eğer sınavlar ile baş olmasa bile, sen Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi personeli eğitim almak mümkün olacak, böylece fiyatları nispeten düşüktür.

Temel olarak, bu Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi olarak, onlar yüksek öğretim bu kurumun olası bir öğrenci bilmeniz gereken bu. Ne sınavlar o kabul için geçmesi gereken? Her özel niteliklerinin durumunda - farklıdır ve bu sınavlar testler UPE karşılık gelmektedir. biri belirli bir bölümüne kabul için seçilmelidir gerçeği Üniversitesi web sitesinde ayrıntılı olarak bulunabilir.

NU "OMA"

ONMU, elbette, denizcilik işleri ile ilgili uzmanlık uygulayan insanları yetiştirmek Odessa yüksek öğrenim, tek kurum değildir. Özel Not öğrenciler arasında ve hatta ONMU ile rekabet bazı açılardan çok popüler "Odessa Denizcilik Akademisi", Ulusal Üniversitesi olduğunu. Ama aynı zamanda, NU "OMA" ana odak yelken. Denizcilerin Eğitimi, düzeyi uluslararası standartlara uygun ve yabancı armatörler, çekecek - üniversitenin ana görevi.

konut "Odessa Denizcilik Akademisi" Ulusal Üniversitesi istenen profil için gelecek denizciler için modern bir eğitim, büyük bir kütüphane ile malzeme ve teknik tabanının gerekli tüm kümesi bulunuyor. denizci mesleği beri - sadece bir bilgi teorisi, aynı zamanda pratik beceriler, özellikle dikkat NU "OMA" dir spor ve öğrencilerin fiziksel gelişimini öder. Olimpik sınıf yüzme havuzları, spor salonları ve spor kulüpleri - her şey mevcut ve üniversite öğrencileri tarafından kullanılır.

bağımsızlık yıllarında Ukrayna'da benzersiz bir kurum olarak Ulusal Üniversitesi "Odessa Denizcilik Akademisi" önemli ölçüde İzmail ve Mariupol şube açılması dahil, altyapıyı genişletmiştir.

Tuna Üniversitesi Enstitüsü

ие НУ «ОМА» в городе Измаиле. Ayrıca İzmail kentinde ın NU "OMA" ayrılmış kabul etmelidirler. O Ulusal Üniversitesi Tuna Enstitüsü denirdi "Odessa Denizcilik Akademisi." Akademinin merkezi şube aksine, dallar hiçbir lisans ve doktora çalışmalardır, burada yalnızca lisans derecesine tamamlamak mümkün olacak. uzmanlık alanındaki bilgisini geliştirmek için, sorunlar hostel verecek olmadan Odessa, zaten gitmek zorunda. İsmail yılında olduğu gibi, gerçekten, Mariupol, Odessa Denizcilik Akademisi, yerel şubelerinin öğrenciler için pansiyonlar da ve vardır. Izmail Branch 2002 yılında açılmıştır ve bu süre içinde birinci sınıf profesyonellerin bir sürü üretti. Tuna Enstitüsü "Odessa Denizcilik Akademisi" Eğitim temel uzmanlık "271 Nehir ve deniz taşımacılığı," eylemlerin bir dizi kamu ve sözleşme hem de. eğitim personelinin maliyeti 15.380 USD olacaktır. (33 292 ruble.) UAH tam zamanlı öğrenciler için ve 7645. (16 548 ruble.) Dış öğrenciler için. Tuna eğitim enstitüsü tamamlanmasından sonra OU "OMA" hemen yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.