Gıda ve içecekAna yemek

Proteinli yiyecekler - Bu ürünün hangi kategoriye nedir? Onun yararları ve zararları

Proteinli gıdalar - bu ne nedir? Vücudumuzun veya aşırı gerektiğinde iyi ya da kötü? Biz anlamaya çalışacağız.

bu da, örneğin vücut inşa edilir, protein, yüksek miktarlarını ihtiva eden adı gıdalar protein gıda amino asitleri ve proteinleri gerekmektedir.

Proteinli gıdalar - bu kullanım olan budur!

Amino asitler kas hücreleri için yapı taşlarıdır. Sadece toplam vücut kas protein gıdaların yokluğunda uğrar, ama en önemli insan kas, kalp, tamamen amino asitler şeklinde düzenli arz o olmadan çalışamaz.

proteinler, sürekli saçlarını güncellenen yaralanmalar bağ dokularının sonra oluşan cilt, yeniden oluşturur nedeniyle, çivi sağlıklı bir görünüme sahiptir. Böylece yerleşmez bir organizmada proteinleri oluşturan ve aşırı balast oluşturmaz aminoasitler ve proteinler.

Vücut yeterli protein beslenmezse, bir zaman oluşur kasların dejenerasyon ile sonuçlanan, kendi kaynaklarına, proteine onlara "yutan", geliyor.

Proteinli gıdalar - bu nedir bir tehdittir!

Proteinin hayali yararları hakkında - karşıt görüş vardır. Bazı bilim adamları bir protein mutlaka bütün tüketmez inanıyoruz. Amino asitler, iç kaynaklardan vücut tarafından sentezlenebilir. Bir kişi iş yalnızca gerekli karbonhidratlar tamamlayın. Bilim adamları uzun olabilir demek arasındaki anlaşmazlık, ama basit olmayan kişiler tarafından ana noktada tüm bu aşırıya kaçmadan iyi olduğu bilinen olmasıdır. Eğer kötüye Eğer proteinler sadece vücudu boğmak ve Kanuni ötesinde çalışmaya alabilirsiniz. Bu nedenle, yorgunluk, apati, depresyon ve rahatsızlık. Sonuçta, pankreas ve tüm sindirim sistemi sindirim tüm kuvvetlerin en çok ihtiyaç duyulan ve sindirim proteindir.

Proteinli gıdalar - bu ne nefis!

En yaygın olarak kullanılan ürünlerin küçük listesini düşünün. Ne yiyecek proteini ifade eder? Bunlar:

- diyet et ;

- balık;

- Deniz;

- sıvı ve katı yağların içermeyen süt ve süt ürünleri;

- Kuş;

- yumurta;

- mantar;

- baklagil;

- tahıllar (bazıları) - ama tahıl proteinleri en zor ve çoğu zaman oldukça kasların oluşumu üzerinde daha yağlı tabakaları yapımında harcanan yaralı.

Proteinli gıdalar bitki - sebebiyle yağ ve kolesterol son çeşitliliği yüksek içeriğe hayvana mükemmel bir alternatif. Fasulye ve mantar oldukça protein yapı malzemesinin gerekli kaynağı ile vücut sağlar olup. Aynı zamanda onlar yağ ve tavuk ve et derisinin gibi bir olumsuz etkisi, yok. Ve tahıl porridges faydası o kadar yaygın diyetlerine tahılların düzenli kullanımı hakkında değerli tavsiyeler Herhangi bir tıbbi, spor ve beslenme literatürde bulunan bilinmektedir.

Önemli noktaları - sayı ve zaman

Eğer baskın zarar veya iyi proteinli gıdaların tartışmalı konunun derinlemesine incelemek yoksa, sadece kendileri için önemli bir kural seçebilirsiniz. Gıda ılımlı bir miktar (sindirim sistemini aşırı değil sırayla) bir gün yemek ve yemek arasında uzun aralıklar dayanacak mı. Sindirilmiş proteinler en az 4 saat idi. Bu onları içeren ürünlerin resepsiyonlar arasında, 4 saatten daha az gerçekleşmesi gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, kaçınılmaz olarak midede tüm vücutta ağırlık, çabuk yorulma, kasvet ve rahatsızlık hissi bekliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.