SağlıkSağlıklı beslenme

Gıdaların karbonhidrat içeriği: Önemli

Karbonhidratlar - Bu herhangi bir gıda içerdiği üç temel ve kritik bileşenlerinden biridir. Belli bir temsil organik bileşikler , hidrojen, oksijen ve karbondan oluşan.

Nedeniyle öğrenme hızı ve karbonhidrat durumuna bağlı insan vücudu için ana enerji kaynağı haline gelmiş. Ayrıca, doğrudan DNA ve RNA moleküllerinin sentezinde yer alırlar, sindirim sistemi, metabolizmayı düzenleyen artırır.

birkaç ana vardır karbonhidrat türleri :

  • Basit karbonhidratlar (fruktoz, laktoz, galaktoz, maltoz ve sakroz);
  • Kompleks karbohidratlar (glikojen, nişasta, pektin, selüloz ve hemiselüloz).

Basit karbonhidratlar da vücut tarafından emilir ve önemli bir artış vardır , kan şekeri seviyesi ise kompleks karbonhidratlar tokluk sürekli hissi veren, yavaş yavaş sindirilir. Bu özellik yaygın diyetetik ve zayıflama çeşitli kompleksler kullanılmaktadır.

Proteinler, yağlar, karbonhidratlar vücudun normal işleyişini sürdürmek için bulunan ürünlerde. maddelerden biri olmaması ciddi sonuçlara yol açabilir. bunlardan bu yağ dejenerasyonu geliştirir, çünkü Örneğin, karbonhidrat eksikliği, karaciğer hücrelerinde yağ birikmesini kışkırtır. Kan ketonlar gövde ve beyin dokusu zehirlenmesi içindeki sıvı yer değiştirmesine neden olan, birikir.

Aşırı karbonhidrat - Bu obezite yolunda doğru araçtır. Buna ek olarak, sürekli çok fazla şeker yeme, insanlar diyabet gizli biçim ve pankreas hücrelerinin tükenmesine riskleri - ana gövde glikoz emmek için yardımcı insülin üretmek.

Ürünün karbonhidrat içeriği birkaç gruba bölün sağlar:

  • bir şeker, şeker, reçel, bal, makarna, pilav, hurmalar, erikler ve kurutulmuş meyve, tereyağı bisküvi, marshmallow, yulaf ezmesi ve buğday lapası, kayısı ve kuru erik - karbonhidrat (65 gram) maksimum miktarı.
  • karbonhidrat büyük bir miktarı (40 ila 60 g) - bir fasulye, ekmek, helva, bitter çikolata, kurutulmuş incir ve yabani gül.
  • muz, soya fasulyesi, taze gül, hindistan cevizi, fıstık, beyaz çikolata - karbonhidrat (11-20 g), ortalama içeriği.
  • süt ürünleri, meyve ve sebze, mantar, fasulye ve fındık uygun karbonhidrat az miktarda (10 g) eklenmiştir.

beslenme konuşan günde tüketilen gıdaların karbonhidrat içeriği Kullanımı zorunludur 500 gramı geçmemelidir fazlalaştı diyet lifi meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunur veya lif.

Kilo vermek isteyenler, besinlerin "boş" enerji ve eksikliği yiyecekler diyette mevcut olmaması gerektiğini hatırlamamız gerekiyor. Örneğin, zararlı karbonhidrat besinler, kahverengi - Böyle şeker ve şeker gibi doğal bal ve kurutulmuş meyveler ve cilalı pirinç çeşitleri ile değiştirilebilir.

Onlar açlık ile baş ve iyi doldurulmuş midenin bir anlamda boğulmuş için yardımcı olarak bir diyet için ideal bir doğal karbonhidratlar olduğunu. Bunlar tam tahıllar ve rafine edilmemiş tahıllar, sebze ve meyve, kök bulunur. Bu tür ürünler, karbonhidrat içeriği kabul edilebilir standartlara aşmayan, ve aynı zamanda da kalori düşüktür.

Doğal karbonhidrat çok avantajı, mineraller, vitaminler, çözünür ve çözünmez lif, bioflavonoidler gibi besinlerin yüksek içeriğidir. Tüm kan şekeri ve kolesterolü düşürmeye stabilize.

gıdaların karbonhidrat içeriği - Bu her şeyden önce, bu olacak kadar yararlı dikkat değer olan veya ürünün vücudunuza olan önemli bir göstergesidir, ancak. Ancak böyle bir yaklaşımla iyi bir şekle sunmak ve sağlığınızı artıracaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.