SağlıkSağlıklı beslenme

Vejetaryenlik. Leyhte ve aleyhte

Kruşçev, "Bir domuz sosis daha dünyada yok artık lezzetli bir balık." Diyerek düşkün olduğu Araştırmacılar, insan vücudunun tüm et gibi gıdaların sindirimi adapte olmadığını savunuyorlar. ve "karşı" "için" Vejetaryenlik, - bu soru Sürekli tartışılan, ancak net bir görüş henüz hala orada.

Bugün, 10 kişiden fazla 3 diyet düşünün. Yoğun bir iş günü boyunca, çoğumuz bazı "atıştırmalıklar" yönetir. Ucuz, hızlı tatmin elbette (genellikle bu ana faktördür) ve. fast food ve aşırı kilo insanların ciddi bir problemin fantastik popülerlik çağında ciddi düşünüyorum değildir: "Ve biz ne yer?". uyuşmazlıkların sonsuz rakamın, en akut belirleyebilir - vejetaryen kullanışlı olsun?.

Plato, Seneca, Pisagor sadece tercih edilen ve hatta tek güç emin bir yöntem olarak vejetaryenliği destekledi. Daha sonra moda diyetler şeklini aldı ve ancak şimdi vejeteryan yaşam tarzı veya felsefe haline gelmiştir. Vejetaryenler veganlar ve laktovegetariantsev ayrılabilir. balık, et, yumurta, süt ve bal yemiyorum Sıkı. kendilerini herhangi bir süt ürünleri veya yumurta tüketmek için izin Laktovegetariantsy. Sadece meyve ve farklı yemek vejetaryenler - Bu kültürün ayrı sahası vardır fındık türlerini.

ve bütün topluma hizmet hangi "karşı" "için" Vejetaryenlik, tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir. Diyet ihlal aslında aşağı kaynar Bu son derece yaygın bir sorudur "vejetaryenlik eğer yararlıdır" son derece anormal ve doğal olmayan ve bu nedenle, iyi bir şey takip edilmez bu çıkar. Kelime "önyargı" 200'den fazla sebze kullanılan ve henüz hala vejetaryenler arasında diyette meyve ve fındık var olduğunda, son derece tartışmalı olmasına rağmen.

vejetaryenlik geçiştir olarak "nereden başlamalı?" - Belki de ana soru. Ana hedefi - hayvansal protein, yani et kaynaklardan reddi. - Böyle hariç tutarsanız mutlaka alternatif değiştirmek zorunda bitkisel protein. Fındık, fasulye, karnabahar ve buğday - proteinin en zengin kaynakları ve herkes tarafından kullanılabilir. Ayrıca menü ile herhangi bir sorun yoktu. vejetaryen gıda mülayim ve tatsız olduğu inancın aksine, sen farklı ve zengin tarifler bir sürü bulabilirsiniz. Bütün bunlar, ilginç ve faydalı, ama her zaman değil tabii, bir.

Bilim adamları hoşumuza gitsin ya da olmasın, insan vücudu hayvansal protein işgal en az% 30 normal diyete, gerekli olduğunu söylüyorlar. Eğer yıllardır sıkı vejetaryen bağlı kalırsa bile tamamen sağlıklı kişi sonuç olarak, çinko, demir ve vitamin eksikliği vitamin eksiklikleri kazanın. Beslenme uzmanları kesinlikle vejetaryen çocukları yasaklar. kalıcı çocuğun fiziksel gelişim sürecini yavaşlatmak Böyle bir diyet yeteneğine sahiptir. Büyük olasılıkla, bu vejetaryenlik karşı en güçlü argüman. Amerikalılar etin reddi% 90 oranında kardiyovasküler sistem ve kanser hastalığının olasılığını azaltır savunuyorlar. Bir dünyaca ünlü Dr Irving Fisher araştırma yaptı ve insan dayanıklılık, hayvansal protein tüketmek sağlıklı kişilerde daha fazla% 30 daha yüksek için et vazgeçmek bulundu. Her şey son derece önemli bir gerçeği göz önüne almak gerekir. kesim önce, hayvanlar güç beslenmiş anlamıyla kimyasal bir çok sayıda, bu nedenle bu et mutlak yararı da çok şüphelidir.

için "ve" "karşı "vejetaryenlik" temasını sürdüren insanların çok sayıda yerine diyet sağlıklı yemekler seçin olduğunu açıklamak gereklidir. Beslenme uzmanları araştırmacılar iddia, tavsiye, ancak ana şey - zihinle her şeyi yapmak. Bu temel bu. Sebze salata size% 50'den fazla bir yağ içeriği ile lezzetli mayonez boğulmuş biftek kızarmış patates gibi, kurtarmak için pek fırsatım vermez.

Birçok vejetaryen yiyeceklerini İdeal rakam peşinde nedeniyle değildir değişti. Çoğumuz, bir sosis içine ısırma veya taze et parçası keserek, fiyat, bu besleyici sevinç masanıza ne geldi yansıtmamaktadır. İnsan dolgunluk için hayvanları öldürme olmayan-dur. Senden ya da değil içindir önemlidir - bu herkesi ilgilendirir, ama insanlar et vazgeçmek için, önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, size tecrübeli adam bildirecektir ilk şey - o zaman kendini ilk etapta dünyada düşünmek, ve. Gerekirse neden düşünmek başlaması, vejetaryenlik diyet değişikliği için, bu gıda farkına varmalıdır - sadece bir moda diyet daha fazla. Büyük olasılıkla, "için" vejetaryenlik ve "karşı" uzun tartışma konusu olmaya devam edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.