SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Düz ayak, tedavi ve teşhis

Hastalığın bugüne kadar yayılması düzdür durdurun. onu tedavi zamanında ve kapsamlı olmalıdır. Şu insanlar düz ayak muzdarip, bu daha fazla olur. Özünde, düz - Eğer pistte bakarsanız, bir kemer tamamen kaybolur hangi ayağın, bir düzleşme, o sağlam oval gibi görünecektir. insan ayak eklem 7 ve 26 tohum oluşan karmaşık bir mekanizmadır. Böyle patoloji çocuklar ve yetişkinler hem de oluşur.

düztabanlık gelişimi için aşağıdaki nedeni vardır:

 • Çeşitli yaralanmalar (bu kırılma, kontüzyon güçlü kıkırdak, bağ kopması ve diğerleri olabilir);
 • kaçınılmaz olarak kas tonusu ve ayak ve alt bacak bağlar zayıflamasına yol açan hayatının Pasif yolu;
 • raşitizm nedeniyle kemiklerin zayıflaması;
 • yürüyerek artan strese yol açan büyük beden kitle;
 • rahatsız ayakkabılar.

Herhangi bir durumda, düz ayak, tedavi olan bir patolojik proses olarak kabul edilebilir.

düz ayak olan kişiler, aşağıdaki belirtiler vardır:

 • Bu dolgunluk ve pist şekli değişir boyutu artışları durdurmak;
 • yürürken ağrı ve yorgunluk vardır;
 • buzağılardaki kaslar zarar vermeye başlar;
 • PEV'i görünür;
 • Ağır yürüyüş.

Çocuklarda erken yaş düz ayak varlığı her zaman mümkün değildir belirlemek için belirtmek gerekir. Çoğu zaman, nihai tanı 5-6 yıldır yapılan, ancak bunun bu yaşından önce bebek ortopedi göstermek gerekmez anlamına gelmez. Buna karşılık, normal (yıllık) denetimler uzman sadece gelişmekte olan sorunu fark ve özel bir masaj, tavsiye sağlayacak tıbbi jimnastik ve uygun "sağlıklı" ayakkabı. Böylece düz ayak gelişimini önlemek ve gelecekte sorunların çoğunu önlemek mümkündür.

bu X-ışınları tarafından yönlendirilir iken düztabanlık tanı, ortopedi gerçekleştirilir.

Hastalığın ilk belirtisinde bir Podiatrist danışmalısınız. O sana açıklamak detaylı nedenleri kurmak olduğunu ne düz taban. aşağıdaki şekilde tedavi normal olarak gerçekleştirilir.

 1. enflamatuar ve analjezik ilaçlar alınması.
 2. Tıbbi kültürfizik (veya tedavisi). Bu egzersizi gerçekleştirilen bir dizi baldır kaslarında ve ayaklarda. Bu yöntem, primer tedavi yöntemidir.
 3. Bu ayak üzerindeki yükü azaltmak için gerekli olan, rahatsız ayakkabılar terk etmek gerekir, ortopedik ayakkabılar giymek tercih edilir. Hatta ayağın bir döküm tarafından gerçekleştirilir özel tabanlık, sipariş edebilirsiniz unutulmamalıdır. Böyle ayakkabılar yanlış ayarından ayağınıza mümkün olduğunca korumak ve yükü azaltmak.

kemiğe ciddi zarar gördüğü zaman Aşırı durumlarda, bir operasyon yöntemi seçmek.

Diğer şeylerin yanında, düz ayaklı bir masaja ihtiyacım emin olun. Masaj evde yapılabilir, ancak etkisi için gerekli olan ayakları, tüm önemli noktaları biliyor uzmanları temas etmek en iyisidir. O da sık sık özel masaj aksesuarları kullanıldığı gibi, iyi bir etkiye sahip, elle yapılabilir. Masaj ağrıyı azaltmaya birebir kaslar durdurmaz, sadece rahatlatır, aynı zamanda bir bütün olarak bacaklar. Genellikle masaj alan buzağı ile başlar ve giderek ayak inerler. Aynı zamanda çeşitli yürütmek dairesel hareketler , ayaklarını ovuşturarak kenetlenmesi ve kasları unclenching, parmaklarınızla.

Örneğin, masaj modellerden biriyle edelim. Başlangıçta, iyi bir ayak parmaklarına kadar topuktan yönde eliyle tabanları ovalayın. Ardından topuk için başparmak bir numara "7" boyama aynı anda, ayak tüm yüzeyini yoğurmak için baş parmağınızı kullanın. Sonra, ayak parmakları arasında özellikle kondilleri (parmak kemikleri hissedilir alanları) parmak boşluk ovalayın. Sonra ayağın dönme hareketini uygulamak, bu bir taraftan yukarı çekmek için diğer eliyle, topuk düzeltmek için ve parmaklar geri diz ve doğru eğmek, ama o kadar sert değil ağrılı duyumlar olarak ortaya çıkmaktadır. Düzenli performans Böyle bir masaj, daha basit şekilde tedavi düz üstesinden yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.