FormasyonÖykü

Peçenekler - Bu ... Peçenekler'in yenilgidir

Turnusol testi dili - hangi biz insanların kökeni belirleyebilir. Peçenekçe Türkiye'den Sibirya ve Orta Asya'ya medyanın çeşitli içerir Türki ailesine aittir. Bütün bu küçük alt gruplara büyük bir topluluk var. Bu pechenegy Oğuz dilleri, söz konusu olan o sıralanır için. Bunu bilerek, biz onların akrabalarına buluruz.

Kökeni Peçenekler

Orta Asya halklarının oluşumunda etkin rol aldı hatta bazı göçebe - akrabalar Peçenekler Oğuz vardır. Peçenekler - bu onların en yakın komşuları, Volga steplerinden batısındaki taşınmaya karar verdi olduğunu. çeşitli nedenleri aradım. Belki de bu aşiret düşmanlık yanı sıra yaşamsal kaynakların bir azalma anlamına kuraklık dahil ortamlarında ciddi iklim değişiklikleri, oldu.

Öyle ya da böyle, ama kabileler birliği batıya doğru hareket etti. Tam olarak orta Doğu Slav devletinin oluşumu sırasında, IX yüzyılın sonunda meydana geldi. Bu nedenle, yabancılar kuzeye gitmedi, Bulgaristan ve Bizans sınırına kadar batıya yolculuğuna devam etti. Yeni komşular Modern Ukrayna topraklarında, Karadeniz steplerinden yerleşti.

onun Türk köklerine rağmen, göçebeler sonunda bazı Caucasoid özellikler satın aldı. Böylece, çağdaşları siyah saçlı steplerinden o insanları iddia etti ve sakallarını traş ve kolayca kalabalık içinde kaybolabilir onlarla bir toplantıda Kiev. Bu sözler biraz çelişkili görünüyor, ancak başarılı baskınlardan sonra step cariyeler yerel halk olarak aldığını göz önüne aldığınızda mümkün ve böyle oldu.

Rusya ve göçebelerin arasındaki ilişkilerin niteliği

Başlangıçtan itibaren, Peçenekler ve Rus rakipleri ve düşmanları olmuştur. Farklı medeniyetlerin, aralarındaki dini farklılıkların Körfez aitti. Buna ek olarak, her iki savaşçı yer değiştirmeleri ile ayırt edilir. Ve Rusya nihayetinde hayatın yarım uygar öncülük, kendisini sağlar ve bu nedenle kar amacıyla komşularını saldıramaz, güney komşuları ve doğa göçerlerin vardı bu devletin özelliklerini edinmesi halinde.

Peçenekler - Bu Asya bozkırlarını dışarı atmak, sonraki dalgadır. Doğu Avrupa'da bu senaryo yüz döngüsel olarak birkaç yıl dışarı oynadı. Öncelikle onların göç başlangıcı oldu Hunlar olmasıydı Büyük Göç. O Avrupa'ya geldiklerinde daha uygar uluslarda korku salmak, ama sonunda yok oldu. Yoldalar geleceğe Slavlar ve Macarlar gitti. Ancak, hayatta kalmak için ve hatta yerleşmek ve tanımlanmış bir bölgeye yerleşme başardı.

Slavlar, diğer şeylerin yanı sıra, Avrupa'da "insan kalkanı" bir tür haline gelir. Onlar sürekli yeni ordularını darbesini aldı. Birçok sadece biridir - bu anlamda Pechenegi. Daha sonra onların yerine Kumanlar gelir ve XIII yüzyılda - Moğolların.

Bozkır yaşayanlar ilişkiler sadece iki parti değil, aynı zamanda İstanbul'da belirlendi. Bizans imparatorları bazen komşuları çukur çalıştı. altın, tehdit, dostluk güvence: esnasında farklı yöntemler vardı.

göçebelerin ve Slavlar arasındaki ilk çatışmalar

Peçenekler ve göçebe Kiev cetvel Askold saldırıya savaşta, içinde Rus' İlk karşılaşma. Bu bulgular, bazı tarihçiler tarafından tartışılan, ancak kimse steplerinden gelen yeni gelenlerle askeri çatışma inkar Prens Igor 915 ve 920'de. Geldiği yerden bu zamana kadar yetkililer, Novgorod için Rurik'in uzattık.

kaynaklar ve insanlar böyle büyük miktarı ile, Rusya güneyden göçebe saldırısına karşı koyabilecek başardı. oğul İgor zaman - Svyatoslav - Bizans karşı örnek tutulmuş paralı askerler olarak sürüsü periyodik olarak tarafında savaşan. Ancak, Birlik güçlü olmamıştı. Ioann Tsimiskhy Han altın bir sürü teklif sonrasında Hepsi aynı Svyatoslav, Dinyeper aktığı yerlerde, Peçenek pusu tarafından öldürüldü.

çiçekli bozkır

O yıllarda göçebe ittifak zirveye ulaşır. Slavlar Hazarların kampanyalar sayesinde düştü. Şimdi alt Volga boş ve dolayısıyla hemen sürüsü kullanıldı. Peçenekler yaşayamaz baskını ve Moldova şimdi ne de nehirler dniester ve Prut arasındaki Slavların birkaç kolonileri. Avrupa eteklerinde Hakkında yarı yakın komşuları, ama batıda ve Arap seyahat de Katolik Hanedanlara sadece duyuldu.

Ne zaman Vladimir Kızıl Güneş İki güç arasındaki karşılaşma başarı değişen derecelerde ile geldi. 996 yılında ise Vasilyeva Slavlar yenildiler altında Özellikle, Trubezh 993 yıl, Prens kazandı. Vladimir sadece sınır bölgelerinde ordu göndermedi. O ilk hızla yaklaşan tehlikenin Kiev uyarabilir sinyal lambaları yardımıyla, bozkırda sınırındaki kalelerini inşa etme pratiği kullandı. Buna ek olarak, şaftlar musallat göçebe sürüleri otlatmak oluşturulur ve böylece güneye gitmelerini zorlandılar.

Rusya'da çekişme katılım

Prensliği Rusya'nın Baptist ölümünden sonra oğulları arasında çekişme başladı. paralı olarak Göçebeler kardeşlerin hain öldürülmesi de dahil kirli yöntemleri, önlemek vermedi Svyatopolk Damned tarafında, üzerinde ihtilaf vardı. fanatiği adı olarak, kelime "Peçenekler" hala barbarca davranışları ile eşanlamlı olarak ortaya çıkar.

Svyatopolk yenildi. O iktidara geldi Yaroslav Mudry. Pechenegi son kez Rusya'yı rahatsız zaman. 1036 yılında onlar silahsız Kiev kuşatmak için çalıştı, ama Grandük zamanında çıktı ordusu tarafından mağlup edildi.

Polovtsian tehdit

Slavlar pozisyonuna birkaç yenilgilerden sonra Peçenekler tehdit haline geldi. Rusya'da XI yüzyılda beylikler oluşum dönemini başladı ve parçalanmış prensler el altında göçebe idi. Ancak, şu anda, yeni bir sürüsü doğuda ortaya çıktı. Bunlar (Kumanlarla veya Kıpçaklar'ın gibi farklı kaynaklardan olarak) Kumanlarla edildi. Onlar oturdukları yerden Karadeniz steplerinden eski sahipleri kovmuştu. İslam'ı - Yeni göçebe eski inanç getirdi de önemlidir. Bazı hanları, tam tersine, bazı kabul geriledi. Böyle davaları birliğin yararına gidemedim.

Kumanlar ve Peçenekler etnik yakındı. Hem Türk halkları aitti. Ancak, bu nefreti önlemek ve partilerden birini yenmek etmedi. Asya'nın taze ikmal edildi yeni kalabalık tarafında eski Birlik güçlü komşuları ile sürekli savaşların acı iken Kumanlar ve Peçenekler, gücü eşitsiz idi.

sonraki kaderi

Yerinden göçebe gitti Balkanlar veya yerel nüfusla asimile ve ayrı millet olarak ortadan kalktığı Macaristan, içinde. Ancak, bu yalnızca bakış noktalarından biridir.

Başka bir teoriye göre, Peçenekler - Bu Moldova ve Ortodoks Gagavuz yaşayan ataları olduğunu. XI yüzyılda ordularını hala bazı kaynaklarda bulunur. Örneğin, Bizans, Selçuklu karşı savaşlarda katıldı. Konstantinopolis'in duvarlar, imparator ordu birleşik ve Polovtsy saldırganları yenerek son ciddi hasar, 1091 yılında Türk boyunun sebep oldu. Peçenek yenilgisi tam ve eksiksiz oldu. Bunların çoğu kimse bir şey duydum.

Yine de, Bozkır sakinlerinin bellek uzun süre insanlar arasında hala yaşıyordu. Yani, zaten 1380 yılında, içinde Kulikovo, Savaşı'nda kendi düello ile savaş başladı kahraman Chelubey, o "Peçenek" tarihçi seçildi.

yaşam biçimi

tahmin edileceği üzere Bozkır, başta sığır yetiştiriciliği yapan ve hayvanlarla dolaştı. Bunun faydası engin uzayda bulunan kabile birliği olarak, tüm koşullar vardı. İç aygıt, oldu. İki büyük gruplar vardı. İkinci Rus ile Bulgaristan arasında dolaştım oysa Birincisi, Dinyeper ve Volga arasında yerleşmiş. Bunların her birinde kırk türlü vardı. aşiret topraklarının yaklaşık merkez batı ve doğu arasında Bozkırda paylaştı Dnepr, oldu.

Kabilenin kafa Genel Kurulda seçildi. sayma oyların geleneğe rağmen, babalar çoğunlukla çocukları miras.

defin

küçük höyüklerin temsil Peçenek arkeolojik. Ölüler her zaman batıya başını açıktır. Kural olarak, bir kişinin atını birlikte gömüldü. Bu nedenle, höyükleri, insan kemiği yanında ayrıca atı vardır. Böyle ibadet göçebe yaşam sürmenin, toplum için normdur.

Ayrıca mezarın ve kupa sol her türlü, bir ödül olarak ya madencilik (küpe, takı ve Bizans sikkelerinin altın sikke) olarak ya miras. Pechenegi - o da müthiş cephaneliği sahipleri olduğunu. Bu nedenle, birlikte askerlerle silahlarını gömdüler. Tipik haliyle, bu kılıç (kılıcı).

Ukrayna topraklarında çoğunlukla bulundu kalır. Rus Peçenek teskereler en sık Volgograd bölgesinde bulunurlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.