Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Elinor Fardzhon: biyografi, çocuk şiirleri

Elinor Fardzhon - İngilizce öykücü ve onun zamanında Nina ve Olga Demurova Varshaver Rus okuyucular sayesinde biliniyordu çocuk şairi. Bunlar onun hikayelerini iki çevirdik: ve "Ayı istiyorum" "Yedinci Prenses." Böylece, Sovyet baskısı vardı Eleanor çalışır. Gerçek İngiliz çocuk yazar tanındı gerçeğine rağmen, onun eserleri genellikle okumak ve yetişkinler için çok ilginç.

masallar sadece onun vatandaşlarımız tarafından sevilen, aynı zamanda dünya çapında onun sadık okuyucular bulmak için yönetilmez Elinor Fardzhon, aynı zamanda çocuk şiirlerini yazmıştır. Birçok yönden, başarısının sırrı çalışmaları tüm, özel bir yazarın felsefesi ile doluydu gerçeği yatar.

Elinor Fardzhon: Biyografi ve Aile

Bu kadın doğuştan İngiliz bir oldu. O Şubat 1881 doğumlu. Çünkü kitabın ailesi kült, o mukadder büyük bir yazar olmak için Olasılıkla başından beri var.

Onun yakın akrabalarının tüm yaratıcı insanlardı. Baba - Bendzhamen Fardzhon, popüler İngiliz romancı oldu. Margaret Fardzhon - Ünlü Amerikalı aktör Dzhozefa Dzheffersona kızı kızın annesi.

İyi tat ve kitap ve müzik sevgisi, çocuk anne çocukluktan beri telkin. Evin sürekli müzik, düzenlenen okumalar ve edebiyat geceleri oynanır. Elinor Fardzhon yanında aile bile üç oğlu büyüdü. Evin kızı Nellie denirdi, ve o erkekler arasında kız olduğu için bütün onu çok severdi.

Tamamlanan eğitim

Elinor Fardzhon çocukluk zayıf çocuk ve genellikle oldukça acı oldu. babası herkes kendi kendini geliştirme ve eğitim bakması gerektiğini inanıyordu gibi, çocuk evde öğrenecektir karar verildi.

Her yerde küçük Eleanor'u çevrili Yaratıcı atmosfer, kesinlikle çok erken ilk eserlerini yazmaya başladı gerçeğine katkıda bulunmuştur.

yaratıcılık başlangıcı

Elinor Fardzhon çelik şiir ve hikayeleri ilk eserleri. Ayrıca, o eski mitleri ve çeşitli İncil sahneleri izliyor ve uyarlıyordu ekledi. Eleanor mutlaka bir çocuk olarak yazarak, bütün eserleri bunu başardı, ve o da işini delillerini üretti.

Edebiyat ve edebi şey hep onun samimi zevk getirdi, ama onun yetenek yakında babasının ölümünden sonra aldığını, yaşam için anlamına da malzemeyi almak için fırsat oldu. kızı sadece 22 yaşında iken Bendzhamen Fardzhon öldü ve o anda Eleanor onun iş sadece evde yatmak ve arkadaşlar ve aile zevk değil, aynı zamanda çeşitli yayınlarda yayınlanmak üzere olamayacağını fark etti.

Bir kadın tarafından yazılmış ilk kez çocuk şiirlerinden için, ünlü İngiliz dergisi "Punch" 1912 yılında yayınlandı. 1916 yılında başlıklı ilk kitabı basıldı "eski Londra Çocuk şarkıları." Bunlar çok hızlı bir şekilde fanlar bulundu çocuklar için şiirler vardı.

I. Dünya Savaşı sırasında

Savaş başladığında, yazar Londra'yı terk etmek zorunda kaldı. Eleanor Farjeon basit küçük bir köy taşındı ve sıradan bir köylü olarak yaşadı. Bu samimi bir adamdı, ve Eleanor gerçekten arkadaş oldu birçoğu bütün mahalle çocukları, kazanmak için çok hızlı bir şekilde başardı.

Bu yıllar yeterince ağır olmuştur ve yazar kolay değil vardı: kendini ısıtılan fırın, toplanır ve, yakacak odun getiren sebze bahçesi çalıştı. Ama her şeye rağmen, Elinor Fardzhon değil yazmayı bırakmış. Savaştan sonra, o Londra'ya döndü ve tek tek kitaplarını yayınlamaya başladı.

Çocuklar için Masallar ve şiirler

Birçok eleştirmen Eleanor tarafından yazılmış şiir, İngiltere'de XX yüzyılın çocuk şiirinin temelini olduğuna inanıyoruz. Ama onun doğuştan gelen bir yetenek hayran biz gerçeği bu Eleanor Farjeon çok iyi ve nesir ile başa unutmamak gerekir, mükemmel tekerlemeleri oluşturmak için. Bu haklı Geçen yüzyılın en iyi hikayeci biri olarak kabul edilmektedir.

Gerçekten çok sıradışı çalışır: bir yandan, onlar sıcak ve ev çocukça tür, ama diğer taraftan, bazen ve mantık yasalarına perechat bile yetişkin okuyucuları, ışığın bir korku hissi neden olabilir. Hikaye gelişiminde olumlu kahraman azılı kötüler olabileceğinden Çalışmaları, içlerinde en çocuk masalları aşina mutlu sona hiç gelemem çünkü pek sıradan ve tipik olduğunu ve. Hatta yetişkin bir okuyucu görünüşte basit çocuk hikayesi sona erecek tahmin edemez çünkü Eleanor Farjeon tarafından kaleme alınan temel eserlerde, daha ilginç ve eğlenceli okuma bunları yapar bir kalıp içine düşmeyin.

kaynakça

Elinor Fardzhon, baskılı ve hayatında kez çok sayıda yayınlanmış şiirler ve hikayeler 60'dan fazla kitap yazdı. Aralarında birkaç özellikle popüler şunlardır:

 • "Adsız Çiçek".
 • "Ayı istiyorum."
 • "Papağanlar".
 • "Genç Kate."
 • "Bebeğimi sallamak".
 • "Yedinci prenses."
 • "Elma bahçesinde Martin Pippin."
 • "Bir gün."
 • "Mucizeler. Herodot".
 • "Ariadne ve boğa."
 • "Cam Terlik".
 • "Fındık Mayıs."
 • "Krallar ve Kraliçe".
 • "Ruh Kohl Nikon."

Dünya çapında tanınması ve ödül yazar

Eleanor Farjeon ilk resmi ödül 1955 yılında aldı. Çocukluğu boyunca çalışır Eleanor Carnegie Madalyası verildi. Sadece bir yıl sonra, 1956 yılında, gençlik ve çocuk edebiyatı üzerinde çalıştı UNESCO'nun Uluslararası Konseyi, yazar Edebiyat Ödülü ilk alıcıyı yapmaya karar verdi. G. K. Andersena.

o "Küçük Kütüphanesi" olarak keyifli masalları kendi koleksiyonu için aldım. ödülünü aldıktan önemini abartma çünkü Nobel Ödülü'yle eşdeğer olan yazarlar arasında, çok zordur. Aynı zamanda Eleanor Farjeon Ömrünün sonuna kadar çok basit ve mütevazı kadını kalmıştır.

Zamanla, edebi yetenek ve Eleanor söylentileri Kraliyet ailesine geldi. Queen Elizabeth II yazarın özel gücünü kutlamak için karar verdi - o asalet ünvanı verdi. Ancak hayat Eleanor temelden şey değişti olduğunu.

güne kadar o hayvanların, özellikle kedilerin çok düşkündü ve hayatı için 120'den fazla yavru kedi büyümeye başarmıştır. dünyanın çeşitli yerlerinde inanılmaz popülerlik ve tanınmasına rağmen, binlerce çocuk tarafından sevilen masal yazarı, çok mütevazı yaşadı. O, ev işi yapmak çiçekler pişirmek ve büyümek sevdim.

Bu güzel ve yetenekli bir kadın 1965 yılında değildi. O yaş 84 at İngiltere'de öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.