ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Ağaç Tornacılığı: zanaat ya da sanat

Bu yazıda kendi elleri bir torna oymak olabilir ürünlerin imalatı, temel kuralları tanıtacak. şamdanlar gelen ahşap sanatsal bir tedavi ve merdiven korkuluk bitirme - WOODTURNING. Vytachivaniya işlem oldukça karmaşıktır ve çok sayıda bileşenden oluşur: bir seçim aracı ve iş parçası doğrudan belirlenmesi iş parçası dönme hızı vytachivaniya ve daha sonraki son. Bazen bitmiş ürün vernik, ara parlatma ve kurutma işlemi gerektirir. Ama önce, ön kalıbı seçin. Basit kuralları, ilk adım bitmiş bir ürün olarak ürünün boyutlarını belirlemektir.

Biz mum oymak gerekir varsayalım. 45 mm çapında - - tabanında 48 mm ve 35 mm - en çapı, mum sokulabilir tüm boyutları uzunluğu gösteren bir çizim vardır. Hasat beklentisi ile seçilmiştir - uzunluk ve 8 cm, şimdi torna ahşap çene mahfazası ve uzunluğu ve 4 cm ile donatılmış ise, eğer makine mili kaplamasını. iş parçasının kalınlığı 48 mm bir çapta 20 mm'lik, diğer bir deyişle bir marj ile olmalıdır, çalışma parçası bir 68-70 mm çapında bir gerekir.

büyük önem taşımaktadır ahşap çeşitliliği, sen mumu eziyet edecek hangi. DURUM kullanırken ahşap dönüm mümkün olması. Onlar için değil uygun kategorik İğneyapraklı, hemen unutabilirsiniz. Eh aynı sertlikte hakkında kayın, dişbudak, armut, elma, kiraz, meşe, gürgen, ceviz ve diğerleri dönüm için. Yanı sıra, sertlik, malzemenin bir doku değerinden. Ahşap güzeldir eğer Ağaç Tornacılığı, iyi sonuçlar verir. Bitmiş üründe Düz çeşitleri bakmayacağım. Örneğin, kayın, gürgen, ve armut soluk ve kül, elma ve ceviz ile desen dokulu olan, aksine, özel olarak çapraz ve diyagonal olarak kesilmiş, çok ilginç bir parlak desene sahiptir.

Ama özellikle güzel doku yetişkinin akasya, boşanma çizim akasya ağacından da çok yeşil ünlü taş malakit benzer. İyi doku itiraz arfrikanskie bazı çeşitlilik var. Örneğin, mevcut padduk kiremit rengi renk Kevazingo dereceli bir bitter çikolata tonu vardır, ancak sütlü kahve ahşap Makore rengi. dokusunu iletmek için deyişle gül ağacı en asil renkler ahşap, zordur. herhangi bir katı malzeme üzerinde olası WOODTURNING ve ahşabın seçimi size kalmış tamamen size bağlıdır.

Makinede eden iş parçasının oluşturulması, bir ucu çenelerine kenetlenir ve diğer ucu punta merkezi desteklemek için. merkez döner olabilir veya sabit, her durumda, burnu sıkıca sonraki şamdanı destekler. Ama evde ahşap dönüm biz makineden iş parçası dan küme olmadığından emin olmak için özel ilgi ve bakım gerektiren unutmadan, arka bekçi çekmek için zaman zaman hala gereklidir. Sonra hızını seçin. 450 rpm - 38 mm çaplı vytachivaniya ürünler için 350 optimum mil dönme hızıdır. Ürünün yaklaşık iki katı hızda artacaktır taşlama ve parlatma için gereklidir.

yüzeyini dengelemek ve doğru silindiri almak için pürüzsüz şekilde Öncelikle, tüm uzunluğu boyunca iş parçasını delmek gerekir. Kusursuz pürüzsüz bir yüzey işaretleme için gerekli. Çizimlerde yer alan bütün boyutlar iş parçasının yüzeyine transfer edilir. Bunu yapmak için, tüm belirtilen uzunluk kapalı ölçmek ve kalem işaretleri neden olur. Daha sonra makine başlatmak ve işaretli noktalarda pastel koyarak döner kısmına düzgün, dairesel kenarı elde. Bu işlemden sonra, ürünü öğütmek için başlayabilir. hesaplamalarda bir hata yapmak etmemek için sürekli anlamak daha iyi bir kez daha sürecini izlemek üzere Fakat gereklidir. WOODTURNING - bu heyecan verici ve yaratıcı bir olduğunu, doğru bir yaklaşım ile çok eğlenceli bir getirebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.