Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Analiz: "Demon" Lermantov - romantik şiirler dünyada ilk hikayeleri

analizi ( "Şeytan" Lermantov) sayesinde, öncelikle şairin eseri olduğunu belirtmek gerekir, ve bugün biri olarak kabul edilir en tartışmalı ve Mikhail Yurevich çalışmalarında derin gizemli. psikolojik ve hatta felsefi Şeytan Tanrı'nın oranı ve evrenin ile temsil edilir Space, Tüm karmaşıklığı şiir farklı açılardan analiz edilebilir olmasıdır. eserleri Allah'a savaş ilan düşmüş bir melek, imajına çağrıda içinde Lermantov ilk insan değildi. Ondan önce, tabii ki farklı yorumlara ve Goethe ( "Faust") ve Byron ( "Cain") ve konusu, Milton ( "Kayıp Cennet").

Lermontov'un şiir Demon görüntü

Analiz: "Şeytan" Lermantov, her şeyden önce, dikkate değerdir alışılmadık yazarı şiiri ve hikaye geldi gerçeği, ve anahtar görüntünün görüntüye. Lermontov'un iblis - büyük iç güç harika bir kombinasyon, arzu yalnızlık baskıcı duygu kurtulmak için, iyi katılmak için arzu ve istenilen elde edilememesinden ilişkili trajik çaresizlik. Şeytan okuyucu bütün insanlara, Tanrı'ya değil, aynı zamanda tüm dünyaya sadece karşı isyankar Protestan tür görünüyor.

kahramanı - "biliş ve özgürlük kral", tüm karşı duruyor zihin pranga. Lermontov'un şiirindeki Demon bir dünya olan insanlar hala sevmek korkuyorlar ve dünyevi tutkuların pençesinde sürekli olmak nefret hiçbir gerçek mutluluk yoktur reddeder. Ancak, küresel reddi Demon gücünü ve onun zayıflığını sadece gösteriyor. Sonuçta, uzayın sonsuz genişlik yükseklikten, o sadece yapamaz görmek ve dünyevi doğanın güzelliği takdir etmek.

Mağrur yalnızlık sık sık insanlar ve dünya ile ilgili hakkında özlüyor, Demon ağırlığındadır. "Kendim için yaşamak" diye boşa gitmesi ve o basit kızın Tamara aşkını görür zindan kasvetli yalnızlığı bırakarak. Ancak, güzellik, uyum, sevgi ve iyilik için zor arayışı kalır.

çalışmalarında gündeme Felsefi konular

Yazar ürün hayatlarını yaşamaya çok değerli olmasını sağlayan, kişisel tutumunu dile kaçındı, çünkü bazı zor analizi, (Lermontov'un "Demon") yürütmek için. bireyci düşünceyi açığa önceki şiirlerde Tarifeli "Demon" mevcuttur. Yıkıcı prensip Mikhail karşıtı hümanist olarak davranır. Ancak, bazı sorulara "Demon" in yarattığı aynı anda, hâlâ çözülememiştir. (Acı olsa) kötülük medya veya adaletsizlik kurbanı - Örneğin, şair iblis kimin gördüğünü belirsizliğini koruyor? Tam zamanında sıkı sansür uğruna, ya da bu izolasyon kaçınılmaz ideolojik hareket olarak baştan tasarlandı edilir - Neden ruh Tamara tarafından kaydedilmiş olan? Uzlaştırma veya olmasın işin bitiş ve Demon yenmek? Analizi ( "Şeytan" Lermantov) Bu ve diğer birçok sorular etrafında ortalar. Hangi arada, kesin kanıt felsefi yüksek yük iştir. Tüm bu temalar, kırmızı iplik gibi şiirin üzerinden çalışmasını bu gerçekten eşsiz bir parçası yapma - şiirde "kötü", "iyi" ve ideal susuzluk ve zarar, düşmanlık dünyaya doğru ve onunla uzlaştırmak için bir arzunun renkli görüntü diyalektik bir kombinasyon.

Sanatsal teknikler şiirde "Şeytan"

Onun sanatsal özgünlük hitap - şiir "Şeytan" Lermantov analizi. romantizmin renkli bir örnek olarak, iş neredeyse tamamen antitez üzerine kurulmuştur. : Kahramanlar sürekli birbirlerine karşı çıkıyorlar Bunların görüntülerdir Demon ve Tanrı (cennet ve dünya), iblisler ve melekler (yaşam ve ölüm), Tamara ve Demon (gerçek ve ideal). Şair yaratılması hazır bulunan ve birbirini etik ve sosyal kategorilerle zıt. Olumluluk ve olumsuzluk, uyum ve iyi ve kötü, sevgi ve nefret, zulüm ve özgürlük arasındaki mücadele - "Demon" bu çelişkili kavramlar anlamıyla birbiriyle çatışma içine giriyordu.

Sonuç

Ne bu yüzden şiirin Lermantov için okuyucuların dikkatini çeken nedir? "Şeytan", dayanabiliriz hangi analizi - güçlü şiirsel hayal gücü, şüphe ve inkar dokunaklılığını, bir şair, gizem, sadelik ve açıklık eşsiz bir lirizm birleştiren bir çalışma.

Bu çerçevede, ve tüm dünyada okuyucular insanlığın binlerce yıldır cevapları aradığı önemli felsefi ve etik soru verilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.