Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Sokak Havuz dağınık yaşamış insanlar nasıl hakkında Geçmişi şiir

dediğimiz bir şaka içine eksantrik, unutkan dikkatsiz insanlar, "sokaktaki adam Havzası dağınık". Aynı konuşma ve spor salonlarında, okul şapka veya kitaplar bırakın çocuklar - ayakkabı, oyun alanları - bebek, topları, arabalar ... Ancak, bugünün genç okuyucular değil herkes karşılaştırıldığında oldukları bu gizemli kişiyi bilir bulunmaktadır.

yaratılış öyküsü

Bizim büyükanne ve annelerin belki de en sevdiği şiiri - "Bu Sokak Havuz dağınık ne". Onsuz aynı hiçbir Külkedisi, Kar Queen, Winnie the Pooh veya bebek gibi çocukluklarını düşünemiyorum Carlson. yazarı bunun Sovyet rebyatni birkaç kuşağın en eserlerinden büyüdü Samuel Marshak, büyük bir şair vardır. insanlar sokak yüzme havuzunda dağınık yaşamış nasıl hikaye, şairin en popüler eserler oy kullandı. 1930 yılında okuyucularına geliyor, onun komik karakteri ile bir kitap beri pek çok dile sürümleri ve çevirileri onlarca dayanmış. çizgilerin çekicilik muhteşem ve harika çizimler Konashevych sanatçı ekledi. Bu onlar içindir ve bir kahraman gibi göründüğünü seyirci hayal - Sokak yüzme havuzunda dağınık.

Yazar ve onun kahraman

değil, sebepsiz Marshak tanıyan insanlar yazar onlar icat şekilde benzeyen olduğuna inanmaya ve o defalarca eserinde kendisine döndü. Görünüşe göre, şair, o kişinin ilgi: Birkaç aptal, komik krank, olağanüstü, onların davranışları hayatın sıkıcı, olağan bir şekilde ihlal etti. Samuil, bazen aynı bir kıl payı alma, bazen oldukça eksantrik bir adam serseri sokak yüzme havuzundan. 1975 yılında, reklam ilişkisi "Ekran" bir şiir bir karikatür kaldırdı.

Hikayeye görüntüden

o olayların değişikliği ve bazı gelişimini içerdiğinden şiirin arsa, epik olarak kabul edilebilir. ilke uyaklı hikaye dayanarak, bileşimin maruz kalma veya giriş, daha sonra iç hareket, doruk ve Sonsöz'e sahiptir.

Ne kahraman Marshak söyler? ortak bir dairede, büyük olasılıkla, Leningrad yaşayan havuz sokakları ile dağılmış. Komşular bunlara dikkat ödemezseniz, görünüşe göre, onun dışmerkezliliğinden için kullanılır ve. Oldukça sonları zamanki klişeler yayıldığında Sadece ara sıra düzeltildi. gömlek yerine Kahraman pantolon ve tava üstündeki alkış çalışırken bir şapka ve sadece bir ceket giyer ve diğerlerinin "cebe" yapar. ayet oldukça sıradan kişinin "Sokak Havuz dağınık" çünkü neden bu, olur? şey şiirsel yaratıcılık dalgası daima Marshak kendini ayarlamak gibi kahraman, bazı aşırı odaklanmış olmakla kölesi, düşünceleri olmasıdır. Ve onların küre ilginç içinde, profesörler, diğer mesleklerin temsilcileri, sürekli batırılır satranç oyuncuları hakkında anekdotlar unutmayın! çözdü ve bağcıklar ve renkli ayakkabılar ve hiçbir gezi olacak! Bu arada, aynı zamanda dağınık o yola düşer - trenle Leningrad - Moskova. Sonuç ne oldu - Ürünü okuyarak öğrenebilirsiniz!

tam adres

bir soru daha var kalır: "Leningrad'da bu tür bir sokak nedir - havuz?" Bir harita üzerinde Adını okuyabilir? Disappoint: Modern kent haritası böyle sokak yoktur. Bu topografik özellik ama sadece St. Petersburg, gerçekten oldu. Ve 1818 yılından beri sokak başka bir isim aldı - Nekrasov. Şehir merkezinde, ünlü geçer Döküm Caddesi Yunancaya. Geri 18. yüzyılda, su Summer Garden muhteşem çeşme tedarik edilmiş olan havuzlar vardı. Bir asır sonra, havuzlar Yunan Meydanı'nda değiştirilmiştir. büyük şair burada 20 yıl yaşamış Sonra sokak, Nekrasov onuruna değiştirildi. Marshak adam dağınık ve yerleşmiş burada ... - Ünlü dost yazarların hafızasında - Belki de bu yüzden

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.