SeyahatYol tarifi

Eger kent (Macaristan) - Ülkenin en rahat ve güzel bir şehir

Eger City (Macaristan) - eyaletin en ilginç ve güzel biri olarak kabul edilir Bu kasaba. Bu kahramanca ve zengin tarihi etkinlikleri ile ünlüdür. büyük bir Barok tarzında inşa ortaçağ anıtlar ve mimari kompleksleri sayısı, neo-klasik, gotik ve Rokoko vardır. Eger biri dönemi piskoposların koltuk oldu ve bugün arhiepiskopalnym merkezi olarak kabul edilir. Bu şehir vardır Macaristan nüfus ülkenin yurtseverlik sembolü olarak algılar.

coğrafya ve tarihi hakkında kısa bilgi

Eger, Macaristan, dağ Matra'ya ve Bükk güney yamaçları yakınında, devletin Kuzeydoğu bölgesinde bulunan gurur duyabilir. Küçük bir nehir Eger kıyısında, sermayenin gücünden 130 km'lik bir mesafede köy inşa etti. 60.000 nüfuslu kasaba. Köy yaşamının temeli küçük bir asker ile neredeyse tam bir ay boyunca 1552 yılında Istvan Dobo, Eger Memur Kale, 20 kat gücünde üstün Türkler, direnmiş nasıl bir efsane koydu. Birçok konu bu başarı oldu anıtlar, kitaplar, gelenek ve müzeler.

X yüzyılın başında Macar fatihler Eger (Macaristan) bugün olduğu toprakları işgal etti. Mezarların tarafından onaylandıktan Bu gerçek köy içinde arkeologlar bulundu. silahlı mezarlar gömüldü, Arap paralar orada bulunmuştur. Kentin kökenli zaman Kral Aziz Stephen hükümdarlığı döneminde denk geldi. 1241 yılında Eger Moğol-Tatarlar tarafından işgal etti. Onlar neredeyse tamamen kasaba yok edilir. Moğol ordusu, şehri terk Fakat gelişiminin bir dönem olduğunu. Şu anda, yukarıda bahsedilen inşa edildi Eger aynı Kale. Bishop Sarayı yıllar 1458-1490 döneminde inşa edilmiştir. Bu Kral Matthias döneminde oldu.

Doğa, hava ve iklim

Eğri, özellikle Macaristan, orta-karasal iklim ile karakterize edilir. Burada kış oldukça sıcak. Ortalama sıcaklık üç derece Celsius ulaşır. Ama yaz aylarında çok sıcak. Gündüz sıcaklığı sıfırın üzerinde 35 derece ulaşabilir. Sonbahar ve yay orta ısı ve önemsiz çökeltme ile karakterize edilir. Turistlerin çoğu Mayıs-Eylül döneminde buraya gel. Turistler şaşırtıcı kaplıcalar ve rakipsiz doğal güzelliğe sahip gerçeğini Eger severim. Köyün Manzara ve çevresi büyüleyici insan gözü vardır.

Eger mekanlar

Eger (Macaristan), manzaraları birçok tarihçi ve yolcular arasında ilgi uyandırmak, şehir inşa edildiği etrafında bir kale ilgi gördü. Istvan Dobo yapıları savunmasını tutarken O zaman, bu kötü ikili düşmanlıkların sonucu hasar gördü. Sonra, yıllar 1553-1596 boyunca kale İtalya'dan mimarlar tarafından geliştirilen çizimleri kullanılarak yeniden inşa edildi. Bugün cazibe Kale Müzesi Istvan Dobo sunulan model üzerinde münhasıran orijinal Gotik tarzı Piskoposluk vardır.

neoklasik tarzda inşa gezginler ve Katedrali layık dikkat. Bu tapınak ülkenin ikinci en büyüğüdür. katedral Macaristan'da büyük organı vardır. Yaz aylarında konserler kilise organ ve klasik müzik her gün vardır. Turistlerin İlgi ve geç Barok tarzında Lisesi binası. Sayım Carolan Eseterhazay tarafından dikilmiştir. Bugün gelecek öğretmenler yetiştiren işleyen bir üniversite vardır. Bina enfes sanatsal oymalar ve muhteşem fresklerle süslüdür. Ve kurumun ikinci katta en güzel Macar kütüphanelerinden birine ev sahipliği yapıyordu. İçinde edebiyat neredeyse 130,000 farklı hacimleri vardır.

Termal su kaynakları ve tedavi

Birçok gezginler Eger kentinde çekti. Macaristan elindeki tedavi edici ve iyileştirici yaylar bir numarası vardır. Bazıları bu şehirde bulunmaktadır. Eğri - gücünde büyük beldelerinden biri. Termal yaylar Waters Orta Çağ döneminde hastalıkların tedavisi gibi çeşitli. Köyün arazisinde ilk banyo ev XV-XVI yüzyıllarda eklenmiş. Sonra ahşap ve buhar banyoları yapılmış fıçılarda su tedavileri alır. Yıkanma kültürü aktif toprak Türkler geldi Macar geliştirdi. Bunlar, genel olarak, şifalı su tarifsiz gücünü takdir edilmektedir. Şehirde bu güne kadar pek çok Türk yıkanma evleri korumuştur. sıcak su ile bu buhar saunalar ve hamam. Erken XVII yüzyılda Eger bu güne kadar var olan Türk hamamı, inşa ettiler. Modern bir spa uygulama merkezi bulunmaktadır.

şarapçılık

Uzlaşma Eger bir fotoğraf (Macaristan), malzemeye bağlı olan, asırlar devletin en popüler şarap üretim bölgelerinden biridir. Ünlü şarap "Bikavér" Bu yerin ortaya çıktı. Neredeyse Evimde Eger her Macar aile bir şarap mahzeni vardır. Ve mağaralarda, şehir altında geçen, en ünlü Eger şaraplarını olgunlaşır kiler birçok kilometre ile donatılmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.