ÇirkinlikBahçıvanlık

Bölge için çeşitleri (fotoğraf): Güzel Parkı güller

Parkın olarak güller büyük tomurcukları ve bol çiçekli ile evcil köpek gül denir. Düşük sıcaklıklarda, kuraklık, hem de bakım kolaylığı için kendi direnci ile ayırt geleneksel çeşitleri kaynaktan.

Formun ortak özellikleri

Çoğu çeşitleri parkı gül bile kışa kapsayacak şekilde yok. Ama soğuk oldukça hassas türler vardır santral Rusya çok iyi değil taşıyan. Sonraki ve daha sonra gül bahçe ekimi için ne seçmek düşünün. banliyölerde ilişkin notlar aslında hemen her sığacak (fotoğraf bu bitkilerin güzelliği vitrin). Ancak, bazı kış için barınak gerektirir iken diğerleri - değil.

tanım

burçlar Rose Park genellikle çok yüksek değildir, ama yeterince yaygın Temsil. Onlar tüm sıcak mevsimde çiçek açar ve sadece mükemmel dekoratif nitelikleri farklıdır. Normal tek ve küçük çiçeği toplanırken farklı renk ve boyut, çift, yarı-double, yaprakları çeşidi vardır. Park güller zengin koyu yeşil ve çok gösterişli içinde Yeşillik. Güzel ve bu bitkilerin meyveleri - Büyük ve parlak.

banliyölerde için en uygun çeşitler

Gördüğünüz gibi, bitki aslında çok etkilidir - rose park. banliyölerde için sınıflar, sen orta bandın iklim için en uygun ancak herhangi hepsi aynı Kanadalı türlerdir seçebilir. Onların kışın anda barınak değildir ve onlar kuraklık korkmuyoruz. Fransız olumsuz çevresel faktörler ve İngiliz çeşitleri olduğunda hafif daha az dayanıklıdır. Kış için Bu bitkiler genellikle eğilir ve ladin dalları barınan.

Kanadalı sınıf

Bu çeşitlilik, çünkü onun tevazu, Rus kamyoncu en popüler. Ve böylece en çeşidinde adının bu genel bir bakış ile başlayalım. Yani, ne Kanadalı güller satın almalıyım? Bu seçimin en güzel ve popüler çeşitleri şunlardır:

  • A. Mackenzie. orta büyüklükte pembe-kırmızı çiçekler ile Terry çeşididir. Sam bush (1.5-2 m) boyunda ve uzun bacaklı yetişir. Bu nedenle, bu çeşit arka planda genellikle gül koydu. A. Mackenzie yaz ve çok bol, ama lezzet olmadan tüm açan. onun kış At barındırmaz. Yay Frostscale dalları çıkarıldı. hiçbir etkisi budama çiçekli böyle bir bolluk üzerinde.
  • Morden Centennial. Bu çeşitli Bush parlak pembe ve yeterince büyük içinde 1-1.2 m çiçek yüksekliğe ulaşabilir -. küçük çiçeği toplanan çapı 8 cm, için. Morden Centennial Aroma, ama çok zayıf. onlar sarı orta açtı gibi eski çiçekler, özellikle güzel değildir. Bu yüzden kesmek daha iyidir. çok düşük sıcaklıklara dayanabilecek da soğuk dayanıklı çeşitleri (-30-40 grama kadar).. Özellikle Haziran ve Ağustos aylarında bolca açan. Onun barınağın kışın Bazı yetiştiriciler. Bu durumda, hatta daha yoğun çiçek alabilirsiniz. Bu çok popüler bir park gülistanlık. banliyölerde ilişkin notlar (aslında oldukça iyi Morden Centennial yorum) başkalarını seçebilirsiniz. Ama bu kara iklimi sadece mükemmel uygundur.

Olağandışı "Kanadalılar"

Bu seçimin bazı çeşitleri özgün ve diğer değil benzer bir var. Bu, örneğin aşağıdakileri içerir:

  • Wasagaming. Bu (1.8 m'ye kadar) çok yüksek kalitedir. Yetişkin bitki bir çalılık ve küçük bir ağaç bile görünüyor. Leningrad bölgesinde bu tür dolaşan ve iyi banliyölerinde nedenle de uygundur. Çiçekler güçlü bir hoş koku ile, parlak pembe vardı. Islak yıllarda tomurcukları, ne yazık ki, botrytis etkilenebilir. Ama sadece bazıları ve böylece dekoratif nitelikleri üzerinde çalı hastalık hemen hemen hiçbir etkisi yoktur. Çok kış-dayanıklı çeşitli, bu barınma ihtiyacı olan değildir. Bu bir melez iddiasız buruşuk güller ve kendi kökleri üzerinde büyüyen. Yayıldığını fırlar.
  • Prairie Joy. çiçeklenme toplanan çiçekler eski formlarına, pembe, havlu, Çok güzel bir dizi. çalı (1.5 m'ye kadar) yüksek büyür. Genç yapraklar bir var bordo renkli, mat yeşil - yetişkinleri. Bu çeşitlilik bütün yaz çiçek açar. Aroma onu güçsüz, ama yeterince keyifli. Oldukça şiddetli dona dayanıklılığı, ancak kış çalı barınak ladin şube veya film ve aşağı eğmek için daha iyidir Can. Bu durumda, muhteşem bir çiçek alabilirsiniz. Genel olarak, iyi bir çözüm varoşlarda gül parkı seçmek olacaktır.
  • Adelaide Hoodless. çok esnek sürgünler ile Varyete, destek ihtiyacı. Çiçekler büyük çiçek salkımına toplanır, çift, kırmızı, parlak, zengin, çok güzel. yapraklar kalın, koyu yeşil olduğunu. karakterize edilir burç çok hızlı büyüyor. Bu çeşitli kışa mükemmel. Kış için barınak yılında ihtiyacı yok.

Bu en iddiasız ve oldukça güzel Kanadalı parkı gülistanlık. Yukarıda açıklandığı gibi Moskova bölge için sınıflar, çok iyi uyarlar. Ama tabii, bütün parklar gibi, onlar en iyi yeterince geniş alanları dekorasyon için kullanılır. Bu bitkilerde çalılar çok büyük ve gür büyür gerçeği.

İngiliz çeşitleri

Kışın bu çeşitli çalılar muhtemelen hepsi aynı limana sahip olacaktır. Ama oldukça iddiasız parkı gülistanlık. Böyle bir seçim Fransız banliyölerinde uygun özellikleri,:

  • LD Braithwaite. gustomahrovye parlak kırmızı muhteşem formda ve zayıf hoş bir aroma ile güzel çeşitliliği. çok cızırtılı Bush LD Braithwaite, 1,5 metrelik bir yüksekliğe ulaşabilir. grimsi belirti ile koyu yeşil - Genç yapraklar ışık eski, yeşildir. onlarla birlikte Pembe tomurcuklar çok etkileyici görünüyor.
  • Balıkçı arkadaşı. mor-koyu kırmızı - çok sıradışı bir renk çiçeklerin çeşitleri. Bu renk koyu renkli bitki örtüsü ile çok uyumlu birleştirilir, parlak, hafif kırışmış. Güçlü ve keyifli çeşitli aroması. çiçeklenme tomurcukları toplanmaz. Bu gül ile eldiven olmadan çalışmak daha iyi değil. Dikenler onlar sadece sürgünler gelişir, aynı zamanda yaprakların alt. Bush'un 1-1.2 m'lik bir yüksekliğe ulaşır.

İngilizce rose park - Gördüğünüz gibi bahçe dekorasyonu çok güzel için, bu tür yeterince güzel ve uygun bu. Bu türün banliyölerinde ilişkin notlar oldukça çeşitli ve çoktur. Ama yukarıdaki en iyi merkez Rusya için uygundur.

Fransız çeşitleri

Daha sonra, bahçıvanlar Fransız parkı gül ile popülerliğini, bakalım. aşağıdaki gibi bu durumda Moskova bölge için en iyi çeşitleri şunlardır:

  • Minette. Yeter güzel güller. tomurcuklar muhteşem bir goblet şekle sahiptir. Ancak, çiçeğin açıklanması sonrasında sarı stamen içine görülebilir. Çeşitli çok güçlü bir kokusu vardır. Çiçek, pembe soluk beyaza gider. Biraz sürgünler üzerinde dikenleri, ancak kısa ve budama kıymık şeklinde deri altında kalabilir. banliyö bahçıvanlar bu çeşitli popülerlik nedeniyle o kış için hiçbir barınak ihtiyacı olması esas kazandı. Deneyimli bahçıvanlar duvara veya çit fidan yerleştirmek için tavsiye edilir. Minette çok çalı yayılan ve süreçlerin çok verir. Böylece, park güller Moskova için çok iyi bir uyum (fotoğraf notu aşağıda görülebilir).
  • Louise Odier. tür çok fazla çiçekler, kalın, havlu, pembe ve güçlü aromalı değildir. Bir ayırt edici özelliği sürgünlerin esneklik. bazı şubeleri altında büyüdüğünde Belki destek sunmak zorundadır. çalı doruğunda 1,5 metreye ulaşabilir. Kışın, barınak gerektirir.

Bir bahçe bakımı için yeterli zamana sahip olanlar, kesinlikle bir rose French parkı koymak gerekir. Yukarıda açıklandığı gibi Moskova bölge için sınıflar, çok iyi uyarlar.

Sonuç

Tabii ki, göreceli basitlik rağmen, herhangi bir park güller, en azından asgari bakıma ihtiyacı. Baharda mutlaka kesmek gerekir ve yaz aylarında - sulandıran. Ve sonra da bol çiçekli ve yüksek dekoratif özellikleri ile sizi memnun edecektir. bahçe seçin ya da bahçe süslemeleri iddiasız Kanadalı ve daha narin Fransızca veya İngilizce çeşitliliği her ikisi de olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.