Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

"Mavi yangını Sweep." Analiz şiir S.Yesenin

Sergey Esenin şiirlerinde doğa ve duyguları tarif şaşırtıcı. Onun satırlarda sanki blizzard uluyan, zil buğday kulaklarında alanlarında rüzgarın sesini duydu. Oysa kahkaha serbest ve ruh kırık kalbi ağlıyor.

"Mavi yangını Sweep" Böyle inci anlamına gelir. Şiirin, analizi , oluşturulma tarihi, aşağıda sunuyoruz.

şair Hakkında

Sergey Yesenin, onun hediye birçok yetenekli sanatçı yarıştı Rus şiir, dönemin en parlak temsilcisi oldu. Onun yönü bir bileşik kelime imgeciliği denir, ama kelimelerin manzum şaşırtıcı sadelik manzara ve duyguları, yaşam ve yüce hayallerinin dantel içine dokunur.

Şair otuz yıldır yaşadığı, ancak zengin bir miras bıraktı. Sergey Esenin köylülerinin ailede Ryazan ilinde 1895 yılında doğdu. 17 yaşında evden ayrıldı ve Moskova'ya gitti. Orada boğaz tokluğuna yaşamaya, bir sürü iş değiştirmek zorunda kaldı. Moskova dergisinde dolaşıp birkaç yıl sonra "Küçük Dünya" ilk şiirini yayımlandı.

1916 yılında Yesenin savaşın içine hazırlandı ama arkadaşımız sayesinde Tsarskoye Selo sağlık alayında gönderildi. Şair Taşkent ve Semerkant'ta, çok seyahat Asya'da ve Urallar'da oldu. Birlikte ile eşi Aysedoroy Dunkan şair Avrupa'da birçok ülkeyi gezdi.

şairin yeni aşka adanmış bir ayet - Onun döngüsü "Moskova Meyhaneleri" ve "dışarı süpürme mavi ateş" açılmış "Love kabadayısını" gizleme değil de söylediği gibi Boşandıktan sonra, şair, bir yaşam gevşek bir yol açtı.

Sofe Tolstoy - Kısaca şairin ölümü Lva Nikolaevicha Tolstogo torunu ile evlenmeden önce. Ama onunla, o mutluluğu bulamamıştır. Kocası öldükten sonra o büyük şair şiir korunması ve yayınlanması için hayatını adamış.

Sergey Esenin, 1925 yılındaki ölümüne resmi versiyonunu öldü - intihar asarak. Ama orada aralarında yaptığı erken ölüm birçok nedeni olmuştur ve öldürmek gelmiştir.

yaratılış tarihini: "Mavi yangını Sweep"

biyografi göre, Aysedoroy Dunkan ile evlilik ve ilişkiler şair acı ve deneyimlerin çok şey kattı. Eşi ile ortak bir dil bulmak mümkün değildi ve ona deliler gibi aşık, aktris Augustus Miklashevsky araya geldi. Bu Moskova'daki evine döndükten sonra oldu. Denir ki ertesi gün kuruldu nazik bir karakter ve üzgün gözlerle bu kırılgan kız ile ilk toplantıdan sonra "mavi ateş süpürüyor." Analiz şiir bu tarihin olmadan eksik.

şiir "Love zorba" yeni bir döngüsünü açtı ve sevgi samimi sözleri en güzel örneklerinden biri olarak Rus şiir antolojisi dahil edilmiştir.

"Ateşi Sweep ..." - Şair tek bakışta büyüledi kadına doğrudan atıfta. şiirsel hatlarında - O kadar iyi mümkün duygularını dile getirdi.

bir şiir analizi: "mavi ateşi Sweep"

Şiirin teması - aşkı. Şair ile başını kaplı duygu. İlk satır - ani duygu yansıtan kahraman mavi gözleri, göz hakkında. "Süpürüldü" kelimesi duyguları kabaran, duygusal tahrik gösterir.

şairin ilk aşkı birçok kadın kalbini vurdu ve evlilik olmuştu söylüyor sağlar. Ve o ilk sevginin inanmaktadır olması, duygu, onun tazelik ve saflık gücü söyledi.

O Ağustos tanışmadan önce hayatının atık anlatıyor ve bu sürece o istediği gibi, sevgili uğruna değiştirmek istemektedir.

Şiirin fikri

"Mavi yangını Sweep" - "Göz altın Karim girdap" şairin kalbini kazandı bayana temyiz ayet O hissediyor bahsetmek istemez. İşte o tek bakışta uğruna her şeyi terk edip sevgilisinin ellerini dokunmak sözü vererek geçmişteki hatalarını ve yaban hayatı anlatılmaktadır.

Lirik kahraman hayatı, baştan ve sıkıntıları onun geçmiş yolu tövbe gibi görünüyor. O bir "büyümüş bir bahçe" kendini karşılaştırır ve sevgili birlikte olmak için sadece başka olabileceğine inanmaktadır. O sevgili gözler için hayatını ve bakış değiştirmek için hazırdır.

Bu şiirin ana fikri "mavi yangını süpürün." Esenin S. A. tamamen kendi iradesine bir yaşama arzusu ve çalışmaları değiştiren ışık, gerçek ve içten aşık bütün inanç doğrultusunda yatırım yapmaktadır. Pes etmek bile şiirden çok istekli olmasına rağmen sadece mutluluk duyguları ile başvuran kişilerin insafına olmak. İşte o vardır, çok sevdiği uğruna, o pahalı kendilerini feda etmeye hazır olduğunu, - onun hediye ve yetenek.

Sonuç olarak

Sergey Esenin okuyucu ruh dize dizeleri konuştu şaşırtıcı derecede ince sözleri oluşturmak başardı. Basit, yükselen şair hece algısını yormadan, duyguların aralığını karşılamak.

Yapıt (biz Yukarıda sunduğum şiirin analizi) "Yangın mavi dışarı süpürme" aşk şiir en iyi örneklerinden biri olarak kabul boşuna değildir. o Birlikte olup olmadığını haline ne olursa olsun, sevdiği ve bu karşılaşmadan önce şairin kısa yoğun satırlarda onun bütün hayatını anlattı. O tamamen geçmiş hatalarını ve yaşam tarzı değişikliği vazgeçmeye hazır olduğunu. Ve tüm bu Yesenin bize onun en büyük yetenek göstererek bu yüzden, birkaç satırda açıklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.