Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Puşkin'in "Evgeniya Onegina" Özeti - manzum bir roman

Puşkin'in "Evgeniya Onegina" Özeti, tabii ki, tam ayette romanın ideolojik ve sanatsal özgünlük ifade edemez. Ancak, tam olarak ürünü okumak için zaman yetersizliğinden ne çağ içinde hangi koşullar altında olayların gerçekleşmesini, onun hikayesinin bir fikir edinmek için izin verir.

A. S. Puşkin, "Eugene Onegin": Bölüm 1'in özeti

köye acele "Genç playboy" amcasının mirası almak için. Sonra yazar kahraman biyografisini özetlemektedir. Onu dadılar gitti arkasında belli bir yaşa kadar, öğretmenler öğretti. Eugene büyüdükçe, onlar bahçesinde dışına sürdü. O kolayca kendini ifade ve Fransızca yazdığı zaten bu zamana kadar modaya, iyi O'nun saç kesimi oldu dans ve giyinmiş, cazibe, toplumda bir bayan, iki yüzlü herhangi bir görüşme desteklemek başardı. Yani onun daire içinde tüm genç insanlar gibi aynı hayat sürdü. Örtülü, o topun hemen gider. Yazar, açıkça hayatın bu ritmin yorgun Eugene, gerçekten ilgilenmiyor şey olmamasına yapar. Bu dönemde, onu ve alma ile maviler yazar bilmek. Onlar bir yolculuğa çıkmak için bir araya gelirler. Ama aniden Eugene ilk baba borç çok bırakarak ölür, sonra amcası ölmekte haberleri alınıyor. acele köyün yeğeni, ama onu canlı bulamadık.

Puşkin'in "Evgeniya Onegina" Özeti: bölümleri 2-3

kahramanı yakında köye yerleşti. sıkıntı dışında, orada yerine serfdom tanıtıldı ışık aidatları bazı dönüşümler başladı. Yakında, köy Vladimir Lensky geldi. O Onegin arkadaşlık kurdu ve Olga Larina, mütevazı, sade, hep dost, neşeli kıza aşık uzun bir süre ona söyledi. O Tatiana, ayrıca yaşlı kız kardeşi var. O - Olga tam bir kontrast - hep sessiz ve üzgün. Lensky Larin ailesine Onegin tanıtır. Tatiana Eugene aşık. Ona onayı ile bir mektup yazdım ve hemşire aracılığıyla iletir.

Puşkin'in "Evgeniya Onegina" Özeti: bölümleri 4-5

Kadınların tanınmasını okuduktan sonra kentsel playboy çok taşındı. Onu aldatmak için değil karar verir ve tepki mektubunda evlilik ona göre olmadığını kabul eder, o hızla onunla Hayatın gerçek bir yemek haline getirmek için, onu sevmek için durdurdu. Bu arada, Lensky ve Olga arasındaki ilişkiler zaten düğün günü atanmış, mutlu gelişir. Kış, Yuletide gün Tatiana Onegin Lensky bıçak öldürür olduğu bir kabus. O çok endişeliydi ama onun rüya kitabın bugünkü haliyle hiçbir yorumunu bulur. Tatiana için bir doğum günü partisi için ziyaretçi çekmektedir. Kazançlar ve Lensky ve Onegin. Eugene il festivalleri duramaz. Kendisinin gelip onu ikna için ne Lena kızgın. Buna misilleme olarak, Eugene sürekli Olga, onu sıradan övgü içinde fısıltıyla ile dans. O kadar neredeyse tüm danslar zaten Onegin vaat Lena birkaç yapamazsınız. Vladimir topun bitmeden ayrıldığını, ben bir düello arkadaşını aramaya karar verdi.

Puşkin'in "Evgeniya Onegina" Özeti: bölümleri 6-7

kahramanı topun eve döndüğünde, bir haberci bir düello bir meydan okuma ile ona bir not getirdi. Eugene zaten ve o diğer provoke ama bir kahkaha yükseltecek korkular olarak pes edemez mutlu değil. düello öncesinde Vladimir ve Olga görür ve onun tutum değişmediğini fark eder. Onegin, geç oldu onun uşak ikinci bundan önce hiç görülmedi tanıtıldı. Şutu Vladimir için ölümcül olduğunu kanıtladı. Olga bahar hızla evlendim ve Lancer için alayı gitti. kış Tatiana ona bir koca bulmak için uzak Moskova'ya götürüldü. Orada, eski generalin dikkat çekiyor.

A. S. Puşkin, "Eugene Onegin": son bölümde içeriği

Ana karakter zaten 26 yaşında. Eve biraz seyahat döndü. topları birinde bir kadını görür. Onu tanıdığını ona gibiydi. Bu aynı Tatyana Larina olduğu ortaya çıktı. Bu arada prens haline gelmiştir ve eşi çok değişti. Şimdi Onegin, onun arkasında gider kabul mektubu yazdı. Ama Tatiana zaptedilemez kalır. O onu seviyor ama kocasına sadık kalacağını Eugene söyler. Tatiana gider ve kocasının sahnede belirir. Yazar, roman ve onun okuyucunun ana karakterlerle elveda diyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.