SağlıkTıp

Prostat ultrason - gösterge, hazırlanması ve tekniğin yürütme

prostat ultrasonu - Bu prostat durumunu incelemek için en etkili yollardan biridir. Bu prosedür doğru bütün prostat ve yapısının gerekli boyutların, hem de patolojik oluşumların varlığını belirtir. Eylem araştırması duvarlarından ultrasonik dalgaların yansıması dayanmaktadır prostat bezinin ait bir görüntüye dönüştürülür ve monitörde görüntülenir. Tipik olarak, prostat ultrasonu hiçbir kontrendikasyonu vardır ve insanın sağlığına kesinlikle zararsızdır. 50 yıl sonra, ne zaman prostatta doğal artış olduğunu ve bu tür bir çalışma periyodik muayene için zorunlu prosedürler listesine dahil edilmelidir kanser riski vardır. Bu durum, özellikle en az bir tane durumlarda uygulanır prostatit semptom.

Prostat ultrason Türleri

 • Transrektal - çalışma için özel bir sensör o prostat ile iletişim sağlayan rektum sokulduğunda olduğunu. yapılan araştırmalar organa doğrudan yapılır Bu yöntem, daha güvenilirdir.
 • TRANSABDOMİNAL - araştırmaların bu tür ettiği üzerinde ultrason dönüştürücü sürücü kasık kemiği.

Prostat ultrason için Endikasyonları

 • Semen analizi analizi yürütürken patolojik değişiklikler gözlenmiştir.
 • Böbrek yetmezliği.
 • Kısırlık.
 • Kan analizi Bozuklukları ve idrar (prostatspeficheskogo antijenleri yükselterek).
 • sperm kan damlacıklarının görünümü.
 • pubik kemiğin ağrısı.
 • ile tespit edilebilir enflamasyon rektal muayene düğümleri bunun üzerinde denendiğinde prostat ya da.
 • (Yavaşlama sırasında) idrar yapma oranı değiştirirken.
 • İdrar kaçırma.

Prostat Ultrason: Hazırlık

Eğer transrektal çalışmayı gerçekleştirmeden önce, hasta mutlaka bir bağırsak temizliğini üretmelidir. Bunu yapmak için, ultrason Prostat uygulanması arife o yemek ve akşam ve ertesi sabah lavman yapmak çok kolay gerekli. Bütün prosedürün aç karnına yapılmalıdır.

Prostat ultrason durumunda transabdominal yöntem yapılacağı hasta mesane doldurmak gerekiyor. Bu amaçla, yaklaşık 2-3 saat içinde çalışma erkek sıvı (tercihen su), 1.5-2 litre olmalıdır önce.

Prostat ultrason: nasıl

Cilt ve sensörün daha iyi temas için tasarlanmış özel bir jel, koymalıyız transabdominal çalışma doktoru gerçekleştirmeden önce. Bütün ölçümler sonra doktor bezinin durumunu inceler ve nihai "kararı" üretir.

transrektal muayene yapılır, sonra bir sensör prezervatif takmak. Bu tür önlemler daha kolay giriş için ve çeşitli hastalıklarla hastanın enfeksiyonunu önlemek için her ikisi de gereklidir. Daha sonra sonda hastanın rektumuna yerleştirilebilmektedir ve prostat patolojik durumun detaylı bir çalışma yapılmıştır. Bir kural olarak, ultrason sonuçları doktora hastalığın genel bir özelliği veren bir test yapısının, her boyutlarını gösterir.

Biyopsi - dışlamak veya doku detaylı bir çalışma reçete edebilir doktor onaylamak için çeşitli lezyonların görünümü ile prostatın ultrason muayenesi ile birlikte.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.